Diyarbakır'da 8'inci Ana Jet Üssü'ne saldırı girişimi: Patlayıcı düzeneği çıktı!

Diyarbakır'da 8'inci Ana Jet Üssüne giren resmi bir kuruma ait servis aracının altında patlayıcı düzeneğinde kullanılan borularda amonyum nitrat ve çivi bulundu. Araç nizamiyeden dışarı çıkarılarak düzenek fünyeyle imha edildi. Olayla ilgili gözaltılar olduğu ifade edildi. 8’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’na bu sabah personel taşıyan Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’ne ait servis aracı, nizamiyede durdurularak aranırken aracın altındaki borulardan şüphelenen askerler detaylı arama yaptı.

Diyarbakır’da, Terörle mücadele kapsamında yürütülen hava operasyonlarında önemli görev üstlenen Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı 8’inci Ana Jet Üssü’ne, sabah saatlerinde giren Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'ne ait personel servis aracının altında, patlayıcı düzeneğinde kullanılan boru ve içerisinde çivi ile amonyum nitrat tespit edildi. Araç nizameyeden dışarı çıkarılarak düzenek olduğu belirtilen bölüm fünye ile patlatıldı. Olayla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığı belirtildi.

Sivil plakalı servis aracı daha sonra dışarı çıkarıldı ve polise haber verildi.

Olay yerine gelen özel harekat polisleri ve bomba uzmanları caddeyi trafiğe kapatarak güvenlik önlemi aldı. Bomba imha ekipleri daha sonra düzeneğe benzeyen bölümü fünye ile imha ederken, bomba düzeneğinde kullanılan 2 boru içinde amonyum nitrat ve çivilerin bulunduğu belirtildi.

Yetkililer, aracın altındaki düzeneğin tam olarak hazırlanmış düzenek olmadığını ve ancak düzenekte kullanılan malzemeler olduğunu belirtererek, olayla ilgili bazı kişilerin gözaltına alındığını belirtti. Araç daha sonra incelenmek üzere çekici ile Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

HAKKARİ'DE EL YAPIMI PATLAYICI İNFİLAK ETTİ

Öte yandani Hakkari'nin merkeze bağlı Zap Jandarma Karakolu yakınlarına el yapımı patlayıcı döşemek isteyen 1 PKK'lı terörist patlayıcının infilak etmesi sonucu ölürken, Şemdinli'de ise 1 PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu.

(Diyarbakır' daki 8'inci Ana Jet Üssüne girmeye çalışan aracın altındaki patlayıcı)

TSK'dan yapılan bilgilendirmede, Hakkari merkeze bağlı Zap Jandarma Karakolu'nun 1 kilometre yakınındaki Erziki Köprüsü'ne el yapımı patlayıcı döşemeye çalışan 1 terörist, patlayıcının infilakı sonucu silahı ile beraber etkisiz hale geldi. Şemdinli'de ise bölücü terör örgütünden kaçan bir PKK'lı güvenlik güçlerine teslim oldu.

(Diyarbakır' daki 8'inci Ana Jet Üssüne girmeye çalışan aracın altındaki patlayıcı)

Bu arada, güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi arama tarama çalışmaları sırasında Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 2, Bingöl'ün Yayladere ilçesinde 3, Bitlis'te 1, Siirt'in Pervari ilçesinde ise 1olmak üzere toplam 7 el yapımı patlayıcı tespit edilerek imha edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
acaba hangi resmi kuruma ait bana belediye gibi geliyor
@hilhan25 Belediye AKP'nin elinde.
@hilhan25 meteoroloji bölge müdürlüğü servis aracı yazyor
@hilhan25 meteroloji diyorya
@deliadam6100 akp kadar bsina tas dussun meteroloji diyo
hepsini degil 4de 1 ini okusaydin yazinin anlardin hangi kurum.
BÜTÜN BU OPERASYONLAR KUKLA PKK-PYD YE DESTEK VEREN ABD NİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SALDIRILARDIR... TÜRKİYE NE ZAMAN BAĞIMSIZ-DÜRÜST-NAMUSLU SİYASETÇİLERE KAVUŞUR O ZAMAN ABD YE KARŞI ALINACAK HERTÜRLÜ ÖNLEM İLE VATAN EVLATLARIMIZI TOPRAĞA VERMEKTEN KURTULURUZ... VATAN TOPRAKLARINA VERDİĞİMİZ HER ŞEHİDİMİZİN KANI ABD YE ''ORTAK'' DEYİP TERÖR DESTEKÇİSİ ABD İLE MASAYA OTURANLARIN ELİNDEDİR... EYY SİYASETÇİLER ABD DEN KORKTUĞUNUZ KADAR ALLAH KORKUNUZ OLSAYDI VATAN EVLATLARIMIZ ŞİMDİ TOPRAK ALTINDA DEĞİL AİLELERİNİN YANINDA OLURDU....
Düşman dışarda değil içeride kadrolu vatan hainleri çok
aracı yakalayan nöbetci gençleri tebrik ederim..işte böyle görevinizi hakkıyla yaparsanız çakallar size zarar veremez ..afferin..uyanık olun arslan parçaları..savsaklamayın nöbetinizi ve görevinizi..
FETÖ uygulanan Terörle Mücadele Taktiği PKK ya uygulansın Mal varlığına el konulsun Memurluğuna son verilsin sempatizanı sınır dışı edilsin Pkk yardım ve yatalık edenleri gönder Doğu güney doğu toplam 100/60 düşer hani kürt kantonu oluşturuyorlar gitsinler PKK onları maaşa bağlar bedava elektrik sağlık imkanı sunar PKK yardım ve yataklık eden iş adamı sanayici siyasetçi kim varsa yamultun halk size sonsuz destek verir büyük şehirlerde suçun 100/75 bunlar işliyor
Diğer Haberler