Diyarbakır’da nevruz pankart ve afişlerine 'bantlı' DTK ayarı

Diyarbakır'da yarın yapılacak nevruz kutlamaları için birçok noktaya asılan pankart ve afişin altında yer alan DTK logosu, Valilik tarafından kabul görmedi. Tertip komitesi krizi şeffaf bant ile aştı.

20 Mart 2017 12:21
PAYLAŞ
TWITTER
Diyarbakır’da nevruz pankart ve afişlerine 'bantlı' DTK ayarı

Merkez Bağlar İlçesi’nde Nevruz Parkı’nda yarın yapılacak kutlamaları için Diyarbakır Valiliği’nden izin alan tertip komitesi, kentin bir çok yerine asmak için pankart ve afiş hazırladı.

Üzerinde, ‘Newroz Piroz be, Amed Newroz’una tüm halkımız davetlidir. 21 Mart 2017. Newroz Parkı’ yazılan pankart ve afişlerin altına tertip komitesinin karşısına DTK, DBP ve HDP’nin logoları yerleştirildi. Valilik DTK’nın resmi bir sıfatı bulunmadığını bildirerek bunu kabul etmedi ve silinmesini istedi. Bunun üzerine yeni bir formül bulundu. Önceden hazırlanan yüzlerce afiş ve pankartın üzerindeki DTK’nın yanı sıra, DBP ve HDP logolarının da üzeri şefaf bir bant ile kapatıldı. Bulunan formül ile söz konusu pankart ve afişlerin toplatılması önlenmiş olundu.

DİYARBAKIR'DA NEVRUZ KARARI BELLİ OLDU

HDP ve DBP'nin Diyarbakır'da organize edeceği nevruz kutlamalarına Diyarbakır Valiliği tarafından izin verildi.

21 Mart Salı günü Nevruz alanında HDP ve DBP'nin organize edeceği kutlamalara Diyarbakır Valiliği tarafından izin verildi. 11.00- 15.00 saatleri arasında izin verilen kutlamalarda, HDP Grup Sözcüsü Osman Baydemir ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, birer konuşma yapacak. Valiliğin izin vermesinin ardından HDP ve DBP'liler bugünden itibaren Nevruz alanında hazırlıkları tamamlamak için çalışma başlattı. (AA-DHA)

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları3 yorum
  • 404 Oy
    Bunlar artık hükümetin yıllarca taviz verdiği her an sanki patlamaya hazır potansiyel tehlike...Güç gösterisi daha ziyade, bayram kutlamak falan değil amaç. Bayram bahane.
  • 400 Oy
    Biri şu şapşallara nevruzun has be has Müslümanlıktan önceki Türklerin bayramı olduğunu öğretsin artık
  • 83 Oy
    KAFAYA BAK ADAMLARDAKİ ÜZERİ ÖRTÜLÜNCE SORUN YOK. LTTAN KABAK GİBİ OKUNUYOR YAZI . GÜZELCE KAPATIN DESENİZE NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAB HESABI UYMADI UYDURDUK OLMUŞ. ZATEN UYDURMALARLA BU HALE GELDİK . YARIN RÜZGARDAN GÜNEŞTEN DÜŞMÜŞ DERLER BİZ KAPATTIRMIŞTIK AMA DÜŞMÜŞ OLUR SES CIKARMAZLAR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir