Diyarbakır’da nevruz pankart ve afişlerine 'bantlı' DTK ayarı

Diyarbakır'da yarın yapılacak nevruz kutlamaları için birçok noktaya asılan pankart ve afişin altında yer alan DTK logosu, Valilik tarafından kabul görmedi. Tertip komitesi krizi şeffaf bant ile aştı.

Diyarbakır’da nevruz pankart ve afişlerine 'bantlı' DTK ayarı

Merkez Bağlar İlçesi’nde Nevruz Parkı’nda yarın yapılacak kutlamaları için Diyarbakır Valiliği’nden izin alan tertip komitesi, kentin bir çok yerine asmak için pankart ve afiş hazırladı.

Üzerinde, ‘Newroz Piroz be, Amed Newroz’una tüm halkımız davetlidir. 21 Mart 2017. Newroz Parkı’ yazılan pankart ve afişlerin altına tertip komitesinin karşısına DTK, DBP ve HDP’nin logoları yerleştirildi. Valilik DTK’nın resmi bir sıfatı bulunmadığını bildirerek bunu kabul etmedi ve silinmesini istedi. Bunun üzerine yeni bir formül bulundu. Önceden hazırlanan yüzlerce afiş ve pankartın üzerindeki DTK’nın yanı sıra, DBP ve HDP logolarının da üzeri şefaf bir bant ile kapatıldı. Bulunan formül ile söz konusu pankart ve afişlerin toplatılması önlenmiş olundu.

DİYARBAKIR'DA NEVRUZ KARARI BELLİ OLDU

HDP ve DBP'nin Diyarbakır'da organize edeceği nevruz kutlamalarına Diyarbakır Valiliği tarafından izin verildi.

21 Mart Salı günü Nevruz alanında HDP ve DBP'nin organize edeceği kutlamalara Diyarbakır Valiliği tarafından izin verildi. 11.00- 15.00 saatleri arasında izin verilen kutlamalarda, HDP Grup Sözcüsü Osman Baydemir ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, birer konuşma yapacak. Valiliğin izin vermesinin ardından HDP ve DBP'liler bugünden itibaren Nevruz alanında hazırlıkları tamamlamak için çalışma başlattı. (AA-DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bunlar artık hükümetin yıllarca taviz verdiği her an sanki patlamaya hazır potansiyel tehlike...Güç gösterisi daha ziyade, bayram kutlamak falan değil amaç. Bayram bahane.
Biri şu şapşallara nevruzun has be has Müslümanlıktan önceki Türklerin bayramı olduğunu öğretsin artık
KAFAYA BAK ADAMLARDAKİ ÜZERİ ÖRTÜLÜNCE SORUN YOK. LTTAN KABAK GİBİ OKUNUYOR YAZI . GÜZELCE KAPATIN DESENİZE NE ŞİŞ YANSIN NE KEBAB HESABI UYMADI UYDURDUK OLMUŞ. ZATEN UYDURMALARLA BU HALE GELDİK . YARIN RÜZGARDAN GÜNEŞTEN DÜŞMÜŞ DERLER BİZ KAPATTIRMIŞTIK AMA DÜŞMÜŞ OLUR SES CIKARMAZLAR
Diğer Haberler