Diyarbakır'da şehit sayısı 3'e yükseldi

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü ek yerleşkesindeki patlamada şehit sayısı 3'e yükseldi. Patlamada ağır yaralanan bir polis memuru, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere kurtarılamadı. Patlamada Yunus Elaltunterin ve Cengiz Tekin adlı sivil memurların da şehit olduğu açıklanmıştı.

12 Nisan 2017 09:24
PAYLAŞ
TWITTER

Merkez ilçesi Emek ile Hatboyu caddeleri arasında, içerisinde Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerinin bulunduğu Emniyet Müdürlüğü ek yerleşkesinde bugün saat 10.45 sıralarında meydana gelen patlamada Yunus Elaltunterin ve Cengiz Tekin adlı sivil memurlar olmuştu.

Patlamada, şehit sayısı 3'e yükseldi. Ağır yaralanan ve Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan polis memuru Burhan Mercan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İKİNCİ BOMBA İDDİASI DOĞRULANMADI

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi'ndeki Emniyet Müdürdlüğü Ek Binası'nda Bakım- Onarım Şube Müdürlüğü'ne ait tamir atölyesinde bugün meydana gelen ve 3 kişinin şehit olmasına, 2 kişinin yaralanmasına neden olan patlamaya ilişkin soruşturma sürüyor. Yetkililer, gündeme getirilen tünel kazılıp içine bomba yerleştirilerek patlatıldığı iddiası dahil, bütün iddiaların incelendiğini söyledi. Sosyal medyada yer alan aynı bölgede ikinci bir bomba bulunduğu iddiasını doğrulamayan yetkililer, bölgede şüpheli bir paketin olduğunu ve bunun da fünye ile patlatıldığını, ancak bunun bomba olmadığını belirtti.

İHA

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir