Diyarbakır'da şehit sayısı 3'e yükseldi

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü ek yerleşkesindeki patlamada şehit sayısı 3'e yükseldi. Patlamada ağır yaralanan bir polis memuru, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere kurtarılamadı. Patlamada Yunus Elaltunterin ve Cengiz Tekin adlı sivil memurların da şehit olduğu açıklanmıştı.

Diyarbakır Merkez Bağlar ilçesi Emek ile Hatboyu caddeleri arasında, içerisinde Çevik Kuvvet, Olay Yeri İnceleme ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerinin bulunduğu Emniyet Müdürlüğü ek yerleşkesinde bugün saat 10.45 sıralarında meydana gelen patlamada Yunus Elaltunterin ve Cengiz Tekin adlı sivil memurlar şehit olmuştu.

Patlamada, şehit sayısı 3'e yükseldi. Ağır yaralanan ve Selahattin Eyyübi Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan polis memuru Burhan Mercan yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

İKİNCİ BOMBA İDDİASI DOĞRULANMADI

Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi'ndeki Emniyet Müdürdlüğü Ek Binası'nda Bakım- Onarım Şube Müdürlüğü'ne ait tamir atölyesinde bugün meydana gelen ve 3 kişinin şehit olmasına, 2 kişinin yaralanmasına neden olan patlamaya ilişkin soruşturma sürüyor. Yetkililer, gündeme getirilen tünel kazılıp içine bomba yerleştirilerek patlatıldığı iddiası dahil, bütün iddiaların incelendiğini söyledi. Sosyal medyada yer alan aynı bölgede ikinci bir bomba bulunduğu iddiasını doğrulamayan yetkililer, bölgede şüpheli bir paketin olduğunu ve bunun da fünye ile patlatıldığını, ancak bunun bomba olmadığını belirtti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Ne şehidi bee,salak
paanzerin tamiri ile alakası yok iç işleri bakanı yalan söylüyor..görev dönüşü esnasında panzerin altına eyp yapıştırılmış.bunu açıklayamaz korkaklar..açıklayında millet gerçekleri öğrensin...olan şehitlerimize oldu yine..siyasiler gayet rahat zırhlı araçlar la korumalarla gezsinler...vatan sağolsun dedikçe zenginler sağ oluyor siyasiler sağ oluyor...olan ahmedime mehmedime kınalı kuzularımza oluyor ocaklara ateş düşüyor...yazık yazık yazık...
bu kadar büyük bi yıkımı araç patlaması na bağlıyor lar pek inandırıcı gelmedi Allah vefat eden vatandaş larimiza şehit polisimize rahmet eylesin
Yen'i Türkiye
Su uyur düşman uyumaz,ALLAHIN gazabı üstünüze olsun hainler
patlamaya bakılıarsa bombaya benziyor çünkü çok büyük çukur yaratmış.
Bu kadar büyük bir etkiyi bombasız mümkün görmüyorum. Ne suçu günahı vardı ölenlerin? Hepsi aile sahibi.
Hain köpekler hesaba göre en az 200 - 300 metre tünel kazmışlar anlaşılan.
@baretta24 senin gibi koyunlarda inanmış yani
onlarca polis şehit olmuş iktidar korkudan açıklayamıyor çok sevdikleri oy ları düşer diye zaten bu görüntüyü gören herşeyi çözer onlar insanları koyun gördükleri ,için sallıyorlar
bunlar miletti iyice enayi yerine koyuyorlar.. bir banzerin patlamasi sonucu bu kadr buyuk bi yıkım olmaz... evet cıksın diye kim bilir nerde batlacaklardı.. ama ellerinde patladı.. yakalansalarda gunah kecileri fetüüde orda hemen o yaptı.. gel görki yinede bunları ilahlaştirip tapanlar görmüyor bunları..
ülke yanar yıkılır ama akp den kimse üstüne alınmaz ve istifa etmez...ülkeye rezalete bakk...
Diğer Haberler