Diyarbakır’da tünel kazan terörist yakalandı

Diyarbakır emniyeti ek binasına yönelik tünel kazılarak düzenlenen saldırıyla ilgili terör örgütü PKK üyesi M.O., Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde saklandığı evde sahte kimlikle yakalandı. M.O. ile birlikte 2 kişi gözaltına alındı. Polisin olayın planlayıcısı H.Y. ve M.O. ile beraber tüneli kazan diğer teröristlerin yakalanması için başlattığı geniş çaplı operasyon devam ediyor. Eylem talimatını veren PKK’nın sözde Amed eyalet sorumlusunun da yakalanması için operasyon başlatıldığı kaydedildi.

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi’ndeki emniyet müdürlüğü ek binasına terör örgütü PKK tarafından tünel kazılarak 1 ton patlayıcıyla gerçekleştirilen saldırının faillerinden biri yakalandı.

Gazete Habertürk'tek Helin Şahin'in haberine göre, Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında görgü tanıkları ile gözaltına alınan kişilerin ifadelerinden yola çıkarak, önceki gün Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde bir binanın etrafını sardı.

TALİMATI VEREN PKK’LI ARANIYOR

Tünel kazmak için tutulan bodrum kata sık sık girip çıktığı tespit edilen PKK’lı M.O., saklandığı dairede yakalandı. Üzerinden sahte kimlik çıkan M.O. ile birlikte 2 kişi daha gözaltına alındı.

M.O. ve beraberindeki 2 kişinin sorgusunun sürdüğü öğrenildi. Polisin olayın planlayıcısı H.Y. ve M.O. ile beraber tüneli kazan diğer teröristlerin yakalanması için başlattığı geniş çaplı operasyon devam ediyor.

Eylem talimatını veren terör örgütü PKK’nın sözde Amed eyalet sorumlusunun da yakalanması için bölgede TSK destekli kara ve hava operasyonu başlatıldığı kaydedildi.

Eylem talimatını veren PKK’nın sözde Amed eyalet sorumlusunun da yakalanması için operasyon başlatıldığı kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
emri verende,uygulamasının piyonlarıda aynı şekilde cezasını almalı.
Allah güvenlik güçlerimizin daima yardımcısı olsun.
hani nasıl yakalandı? daha dün pkk açıklama yaptı olayda 83 polis hayatını kaybetmiş eylemi yapan elemanlar sorunsuz bir şekilde üslerine dönmüş diyorlar siz ise o hain böyle yakalandı diyorsunuz ama görüntü yok
iyi güzel de emniyetin jandarmanın etrafındaki kiracılar ev satın alanlar sorgulanmadan geçmiyormu kiralama.alım satım işi olmadan.
Diğer Haberler