Diyarbakır'da tünelin kazıldığı bodrum kat mermer atölyesi diye kiralanmış

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’ndeki emniyet müdürlüğü ek binasına terör örgütü PKK tarafından kazılan tünele yerleştirilen 1 ton patlayıcıyla gerçekleştirilen hain saldırının perde arkasına dair ilginç bilgiler ortaya çıktı. 28 Şubat 2017’de polise yapılan bir ihbarla H.Y.’nin PKK adına eylem hazırlığı içinde olduğu söylendi. Bunun üzerine gözaltına alınan H.Y., savcılık talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Habertürk Gazetesi'nden Helin Şahin'in haberine göre, biri polis 2 kişinin şehit olduğu Bağlar’ı kana bulayan saldırının talimatı, terör örgütü PKK’nın sözde Amed eyaleti sorumlusu tarafından verildi.

Eylemin planlaması yapılarak görev, 1991 Diyarbakır doğumlu H.Y. adlı örgütün şehir yapılanmasına mensup teröriste verildi.

82 BİN TL’LİK 1 YILLIK KİRAYI PEŞİN ÖDEDİ

H.Y., 4 ay önce emniyet binasının çevresindeki Ercin Apartmanı’nın boş olan bodrum katını kiralamak için bodrum katın sahibi Ş.B. adlı kişiyle görüştü. Ş.B.’ye “Mermer atölyesi açacağım” diyen H.Y., 1 yıllık kira için 82 bin TL’ye anlaşarak bodrum katı kiraladı. Olayın ardından gözaltına alınan Ş.B., ifadesinde “H.Y. 4 ay önce geldi ve ‘Bodrum katı mermer dükkânı yapacağım’ dedi, ben de kiraya verdim” diye konuştu.

H.Y., çevredeki komşulara “Kardeşim” diye tanıttığı bir kişiyi bodrum katına yerleştirdi ve kendisi de arada bir gidip bodrum katı ziyaret etti.

1.5 AY ÖNCE GÖZALTINA ALINIP SERBEST KALMIŞ

28 Şubat 2017’de polise yapılan bir ihbarla H.Y.’nin PKK adına eylem hazırlığı içinde olduğu söylendi. Bunun üzerine gözaltına alınan H.Y., savcılık talimatıyla ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Patlama sonrası ifadesi alınan binanın kapıcısı, “H.Y. arada bir gelip gidiyordu. Bodrum katının elektrik faturası çok yüksek geliyordu. Garip bir şeyler olduğunu anlıyordum” dedi.

Diyarbakır patlaması sonrası kentte operasyon başlatan polis, 5’i terör örgütü PKK ile irtibatlı toplam 167 kişiyi gözaltına aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Onu serbest bırakan savcı için inceleme yapılacak mı ? O savcı bu kararı verdiği için vicdanı sızlıyor mu merak ediyorum.
@maytekin19601960 adaletmi var kimse isini yapmiyor daha 3 gun once karakolun 200 metre ilerinde adami 4 kisi sordi 22,500 $ parasini aldilar polis daha kameralara bakmadan adamlari tarif etmeye basladi polis diyor ben savciliga teslim ediyorum ben adam bendwn once laleliye geliyor
@maytekin19601960 BÜTÜN BOMBACILAR BİLİNİYOR AMA PATLATMADAN ALINAMIYO DEMİŞTİ SANKİ HÜKÜMET
@maytekin19601960 Türkiye de adalet mi varki kalkıp vicdan muhasebesi yapıyor sun Tektaraflı değil genel düşünelim
82 bin kira aldığını söyleyen bina sahibinin gelir idaresine ne kadar bildirim yaptığını göz ardı etmeyin yetkililer belkide yırtmak için uyduruyor
TÜNEL KAZILDIYSA ÇIKAN TOPRAĞI GÖREN HİÇMİ OLMADI
Ben Diyarbakırlıyım 50 yaşındayım, Diyarbakır ı da çok iyi bilirim 82.000TL. ye o bodrumun iki mislisini mülkiyetini alırsın. Belki de daha ucuza bu işte çok şey var.
TERÖRİST TE NE YAPARSAN AZDIR BU KAPIDAN AL İCERİ ÖTEKİ KAPIDAN CIKAR OLDUĞU SÜRECE TERÖR BİTMEZ CEZASI AĞIR YAPTIRIMLAR OLMALI HANGİ TERÖRİST OLURSA OLSUN AYNI GÖZLE BAKILMASI LAZIM BİRDE TERÖRİSTT NEDEN TERÖR ÖRGÜTÜNE UYE OLUYOR BUNUDA İYİ ANALIZ EDİLMESİ LAZIMDIR OKULLARIMIZDA ANA DERS OLARAK TERÖRÜN NEDEN OLDUĞU FELAKETLERİ EKONOMİYE ZARAR İNSAN ÖLÜMLERİNE KADAR OKULLARIMIZDA BİRİNCİ DERS OLARAK ÖĞRETİLMESİ LAZIM BİRDE UNUTMADAN DEVLETİMİZİN KASASINIDA BOŞALTMA YAPILMAMASININ AKSİNE DEVLETİMİZİN KASASINI NASIL DOLDURULMASI GEREKİR DEVLETİMİZİN GÜÇLÜ OLMASI İÇİN NASIL EDEPLİ ÇALIŞMAMIZ GRK
Biz buyuz iste adam diyarbakir gibi biyerde emniyet mudurlugu yanina 1 ton patlayici getiriyor kimsenin haberi yok soylenecek coksey varda hicbisey yok
İŞİN KOMİK TARAFI...YANARDAĞ AĞZI GİBİ ÇUKUR AÇILIYOR...BİNALAR YIKILIYOR...YAPILAN İLK AÇIKLAMA...ARABANIN DEPOSU PATLADI....GÜLERMİSİN AĞLARMISIN..
ŞİMDİ O SAVCI BU ŞEHİTLERİN AİLESİNE NE DİYECEK? HİÇ BİR ŞEY BUNUN ONA YAPTIRIMI YOK DERDİDE DEĞİL ZATEN
işyerine pkklılar kredide aldıysa bakın cümbüşe...
GORUN ISTE DIYARBAKIR BOMBACISI 28 SUBATTA EMNIYETTEN SERBEST BIRSKILMIS EYY TAYYIP BUNU INCELET KILICTAROGLUNUN ALAYI ZIYARET ETMRSI SENI RAHATSIZMI ETTI DUNYAYI SEN YARATMADINYA SIKINTIN NE
Yazık ya artık kime neye nerede ne zaman güvenebileceğimizi şaşırdık , ne hale geldik biz vah ki vah
o ppk lıyı serbest bıkakan savcıyı da tutuklayın sen nıye ıstıhbaratı dıkkate almıyor kendıne sgore sorgu yapıp bıkakıyorsun
kamyon kamyon moloz çekiliyor.kendide görmüyor.külahıma analat.
EVET'den sonra bu ceza kanunlarını saçma sapan kanunları bu savcıların danglakça salıvermeleri ile ilgili her şeyi adam gibi değiştirmezlerse yazıklar olsun onlara
Ekonomi ve eğitim. ekonomimizide harcanan paralar nereye gidiyor, işsizlikler vs. ki birde eğitim müfredatlar sınavlar vs. bunları düzeltmeden terörün ismide çoğalır şeklide.
BODRUM KATIN ÖYLE AFAKİ KİRASI MI OLURMUŞ. KAT SAHİBİNİ DE Bİ SIKIŞTIRMAK LAZIM
İş yeri olsun ev olsun kim kiralıyor kime kiraya veriyosun,kime satıyorsun.ne yapar ne eder bakmasan araştırmasan tutuklanan teröristleri salarsan,geri dönüşümü muhteşem olmuyor malesef.halk ferah içinde huzur içinde yaşamak istiyorsa,yanındaki komşusunu esnafsa işini gücünü takip etmesi,şüphelendiğinde ihbar etmesi gerekir bu toplum kurallarını gerektiren bir durumdur.halk ta uyanık olmalı,bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dersek,her olayın ucu herkese dokunuyor malesef.bunun bilincinde olalım,çevremizde olanlara kendimiz çocuklarımız geleceğimiz için dikkat edelim.her birey gözlemcidir.
Diğer Haberler