Dünya rekortmeni yüzücü böyle Türk oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hazırladığı afişlerde Amerikalı yüzücü Dana Vollmer’ın montajla Türk Bayrağı eklenmiş fotoğrafı kullanıldı. Bu duruma sporseverler tepki gösterdi. Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda kısa süre önce madalya almış sporcular ile olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil eden yüzücülerin kullanılmaması eleştirildi. Bu durumun hem gençlere kötü örnek teşkil ettiğini hem de sporun ruhuna aykırı olduğunu dile getiren sporseverler, “Böyle bir sahtekarlığa ne gerek vardı?" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İstanbul Üsküdar'da bulunan Burhan Felek Kapalı Yüzme Havuzu'na asılan afişlerde büyük bir skandala imza atıldı. Sözcü gazetesinden Özlem Güvemli'nin haberine göre afişlerde Amerikalı ünlü yüzücü Dana Vollmer'ın fotoğrafı kullanıldı. Vollmer'ın bonesindeki ABD Bayrağı'nın fotomontajla Türk Bayrağı ile değiştirilmiş olduğu göze çarptı. Hem binanın girişinde hem de havuzun bulunduğu bölüme asılan afişin üzerinde ‘Güçlü Türkiye için' sloganı da kullanıldı.

NEDEN TÜRK SPORCU DEĞİL?

Bu duruma sporseverler tepki gösterdi. Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'nda kısa süre önce madalya almış sporcular ile olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil eden yüzücülerin kullanılmaması eleştirildi. Bu durumun hem gençlere kötü örnek teşkil ettiğini hem de sporun ruhuna aykırı olduğunu dile getiren sporseverler, “Böyle bir sahtekarlığa ne gerek vardı? Türkiye'de de başarılı yüzücüler var onlar kullanılabilirdi” dedi.

ADI SİLİNMEMİŞ

Kullanılan montajlı görüntüde bayrak değiştirilirken, sporcunun bonesindeki ismin silinmemiş olması dikkat çekti. 2 dünya rekoru kıran Vollmer'ın (29) olimpiyat şampiyonlukları dahil 19 altın, 8 gümüş ve 5 bronz madalyası var.

Okuyucu Yorumları 18 yorum
AKP NIN SAHTEKARLIK YAPMADIGI BIR IS VARMI ??????
bunların her şeyi SAHTEEEEE
Neden skandal? bu sürekli yaptıkları şey, bu bunların ruhunda,kanında, cinsinde var...Başka şey beklemek zaten imkansız.... o yüzden sorun değil..sorun değil..
bu afisi kim yapti acaba denetim varmi yokmu? yok demekki eş dost dayisi olanlar girmisler devlet kadrosuna boyle bos beles sallamasyon calisiyoralar yazik.....
şaşırmadım......
akp vursun size kötü niyetli olmayan aptal bir adamın hatasını akp ye nasıl bağlıyorsunuz anlaşılır gibi değil hatasız insanmı var fırsatçı kuduzlar elinizden gelen birşey yok bari itibarsızlaştırma çabasından vaz geçin kabak tadı veriyor
adamların hayatı fotoşop yalan ve inkar üçgeninde geçiyor.
yalan dolan ıftıra dublaj montaj yurutuyorlar gemıyı tarzları boyle huylu huyundan vazgecmez..
Hangi alanda sahtekarlık yok ki?
cahiller iş başında
Akp zihniyeti geldi,sahtekarlık her yere yerleşti.
ŞİMDİ AKEPE O HERİFE 1 ÇUVAL ALTINLA BİR VİLLA HEDİYE EDER VERGİ MÜKELLEFLERİNİN CEBİNDEN
Sonra dopingli sporcularımızın önünü alamıyoruz. Sıkıntı yok bu ne ki; biz hangi makamlarda hangi yolsuzlukları hırsızlıkları gördük ve yargılanmadılar da.
Riyakat müessesesi işlemezse sırf bizden denip kıyakçılık yapılırsa böyle madara olursun. Tıpkı 15 Temmuz da olduğu gibi o beslediğin karga ya gözünü oyar ya iş bilmediği için böyle kıçını oyar. Sadece hükümetmi hayır tabiki bu her siyasi parti için böyle. Değişirmi asla! Nerede siyaset orada rezillik. Dünya bakarsan zaten siyasetten gelenlerin peşini bırakmaya başladı. Bırakın şunların peşini.. Beş para etmezler.
ULAN UTANMAZLAR BİRİSİ TÜRKİYEMİZİN HER HANGİ BİR YERİNDE BİR İYİLİK YAPSA İNSANLAR İÇİN YARARLI FAYDALI İŞLER YAPSA BUNU AKP,YE MAL ETMEZSİNİZ AMA NERDE BİR HATA YANNIŞ VARSA HEMEN BU HATA VE YANNIŞI AKP,YE MAL EDERSİNİZ PEKİ BURDA ELEŞTİRİRKEN MAKAMLARI HİÇE SAYAR AĞZA ALIMAYAÇAK LAFLAR EDERSİNİZ NE MAKAM SİZLER İÇİN ÖNEMLİ NEDE ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ YERİ OLAN REİS,LİK MAKAMINI YERDEN YERE VURURSUNUZ BUMU İNSANLIK BUMU VATAN PERVERLİK BİR ÇOÇUK NASILKİ BABASINA ANASINA SAYGILI OLMASI GERETİRİRSE AYNI SAYGIYIDA DEVLETİMİZE GÖSTERMEK MECBURİYETİNDEDİR SEVMEYE BİLİRSİNİZ SAYGISIZLIK YAPAMAZSN
Burası mal kaynıyor ulan ünlü Türk yüzücü mü var?
Kandıra kandıra ye beni...
Son Rio olimpiyatlarında toplam 8 madalya kazanmışız Taha Akgül altın almış diğer 7 madalya devşirme sporculardan gelmiş her alanda olduğu gibi devşirme sporcu da da çağ atlıyoruz AKP ne yaparsa yapsın size yaranamıyor çok nankörsünüz çok
Diğer Haberler