Düşen helikopter 'Dadaşlar'ı taşıyordu

Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında düşen helikopterde şehit olan Jandarma Özel Harekat Timi’nin “Dadaşlar” olarak anıldığı öğrenildi.

Düşen helikopter 'Dadaşlar'ı taşıyordu

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopter, sabah erken saatlerde Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmüştü.

[

****](http://aktuel.mynet.com/galeri/haber/dusen-helikopterden-ilk-goruntuler-2962-metrede-duvara-carpti/10949/1003427/)

[

****](http://haber.mynet.com/iste-sehit-atesinin-dustugu-iller-661224-yasam/)

Edinilen bilgiye göre askeri helikopterin bölgeye gerçekleştirdiği 3. sorti sırasında meydana gelen kazada, ilk belirlemelere göre 3 subay, 4 astsubay ve 10 uzman çavuş şehit oldu. Helikopterde şehit olan 3. Komando Tugay Komutanlığı’na bağlı Özel Harekat Timi’nin “Dadaşlar” ismi ile anıldığı öğrenildi. Siirt ve çevresinde terör örgütüne yönelik başarılı operasyonlara imza atan tim, uzun yıllar terörle mücadele eden askerlerden oluşuyordu.

Helikopterin düştüğü yerden görüntüler | video.mynet.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 35 yorum
daha fazla taviz daha fazla yüzde elli oy,daha fazla dini eğitimme diyanete bütçe daha fazla barzaniyle gurur duyma ne söylesem ne söylesem bu kürtçü bu arapçı cemaate azdır. Allah ailelerine sabır versin. şehit cenazelerinde barzaniyle gurur duyuyoruz diye bağırsın o seçmen tıpkı kongredeki gibi tıpkı risalei kürdi dininden öğrendikleri gibi
neden c.başkanı abdullah gül bize saldıranlara karşılık veririz dedi sizce tabiki o helşkopteri pkk düşürdüğü için tatlı rüyalar türkiye...
ruhlarınız şad mekanınız cennet cennet olsun. Allah C.C. Hz Muhammed S.A.V. efendimize cenneti ala'da komşu eylesin. Bu vatan ( vatan bizimdir diyenler ) sizlere her daim minnettar kalacaktır.
Cumhurbaşkanı saat 07.15 te haberi aldık diyor Genelkurmay olay 07.45 te oldu diyor yoksa bu ekip geçenlerde K.ırak a gidipte dönemeyen ekip mi bu iş karışık uyan türkiye
ASLAN PARÇALARI ŞEHADEDİNİZ MÜBAREK OLSUN.DADAŞLARIM BENİM.RAB(CC)BİM TAFSİRATINIZI AFFETSİN.AKŞAM YEMEGİNİ CENNET BAHÇELERİNDE RASUALALLAH(SAV)LA BERABER YERSİNİZ İNŞAALLAH.ALLAH ACILI ANNELERİME SABIRLAR İHSAN EYLESİN.MİLLETİMİN BAŞI SAG OLSUN
Dadaşlar sizinle gurur duyuyoruz Allah cc hepinize gani gani rahmet eylesin ruhunuz şad mekanız cennet olsun inşaallah
bundan yaklaşık 10 gün önce Diyarbakır'ın Lice ilçesi civarında meydana gelen çatışmadan sonra, medyada 1 askerin şehit olduğu yazılıyordu. ama bir Diyarbakır'lı olarak orda ki şehit sayısının 41 olduğunu biliyorum ve Diyarbakır'da bilmeyen de yoktur. bırakın bunları yaw. devlet neden gerçekleri açıklamıyor? Afyon'da ki patlamada ölen askerlerin de, güneydoğu'da ki çatışmalarda verilen zayiatlar olduğunu da mı bilmiyorsunuz? bir kaç ay önce Hakkari'de devrilern minibüsün içinde ölen 11 askerin nerde şehit olduğunu hiç düşünmediniz mi? bunları ancak bu bölgeden (güneydoğu) uzak insanlar yiyer..
Tüm şehitlerimize allah rahmet eylesin. Bu kaza olayı iyi araştırılmalıdır
Toprağım dadaşlar, Allah katında mevkiniz peygamberler den sonraki kattır. Hakkınızı helal edin.
Tüm şehitlerimize rahmet diliyorum,içimizi kor gibi yaktılar.Allahım bir daha bu acıları milletime gösterme yarabbim.
ALLAH RAHMET EYLESİN.
hepsinin topragı bol olsun Allah Gani Gani RAhmet Etsin Ailelerininde başı sağolsun
dadaşlarıma allah rahmet etsin inşallah
sanki bir gizli güç var ülkemizde.Bu böyle olmasa bu tür karanlık olaylar ve kaza denilse bile başımıza gelmezdi.Bu karanlık güç hem dış hemde iç desdekli bır güçlenmiş konumdadır.Bu ihaneti yapanlar iki kısma ayrılır.Bunun bir ayağı siyasilerde vardır.Bir ayağıda medya patronları çok büyük iş adamlarıdır.Bunların bağlantıları genelde uluslararasıdır.Ve bu durum dünya ülkelerinde en fazla Türkiyede söz konusudur.O yüzden bunları iyi bilib milletce çok uyanık olmalıyız.Birlik ve beraberliğimizi dost ve düşmana karşı göstermeliyiz her zaman.Bu zaman öyle bir zamandır.Gerçekler böyle arkadaşlar.
Aynı sınıfta okuduk aynı KIZI SEVDİK lisedeyken şehit oldugu haberini duyunca çok üzüldüm agladım... seni unutmayacagız serkan perişan seni unutmayacak GAZİANTEP...MEKANIN CENNET OLSUN KARDEŞİM :(:(
Allah hepinizi bu ülke için tereddüt etmeden canınızı verip şehit olduğunuz için cennetinin en güzel köşesiyle inşallah ödüllendirir. ailenizin ve ülkemizin başı sağolsun.
ALLAH RAHMET EYLESİN,MEKANLARI CENNET OLSUN.YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUM.ASLAN PARÇASI ÖZEL HAREKAT TİMİ SİS VEYA TEKNİK ARIZA NEDENİ İLE Mİ ŞEHİT OLDULAR.BUNLAR ÖZEL EĞİTİMLİ ASKERLER,SİS OLA OLA ORDAN GEÇMEZLER.HÜKÜMET GERÇEKLERİ SAKLIYOR.BU OLAYDA PKK VE DİĞER ŞEREFSİZLERİN KESİN PARMAĞI VAR.ALLAH NİCE DADAŞLAR NASİP ETSİN BU MİLLETE BU VATANA.
Allah mekanlarını cennet eylesin
dün yazdım 42 kişi oldurdük dediklerinde, bugün yaşayan yarın ölecek olan ana kuzuları şimdi bi haber öleceklerinden dedim. Artık insanların ölmesini istemediğim için evet dün yayınlandı bugün 17 kişi öldü. Siz operasyonlara devam edin.
mekanınız cennet olsun sevgili şehitlerimiz ALLAH ın izni ile kanınız yerde kalmayacaktır bu nasıl bir dünyadayız anlamıyorum inş ALLAH bu bir kazadır hainlerin sıkıştırmasından veya yere yakın olmasından dolayı bir tuzak falan değildir genede şüphe duyuyorum şöyleki kendi düşüncem diyorumki acaba helikopter alçaktan uçuyordu hainlarin menziline yaklaştı silahlamı düşürdüler diye kendi kendime sordum inş ALLAH yanlış düşünmüşümdür bir açıklama yaparlarsa yüreğimize serin su serperler SAYIN YETKİLİLER HAİNLER İÇİMİZDE AÇIKTAN CİRİT ATIYORLAR BİZİM ASKERİMİZ DAĞDA HAİN ARIYOR BU DAH.NE KAD.SÜREC
Kimse ne sevinsin ne de üzülsün. Dadaşlar, Atilla vs özel harekat timleri adı ne olursa olsun hiç biri bitmez. Bitmeyecektir. Uzun yıllar boyunca yapmış oldukları mucadeleyi Yüce yaradanımızın vermiş olduğu en büyük makam olan Şehitlik ile ödünlendirilmişlerdir. Allah bizlerede o makamı nasip etsinler. Biliyorum ki hepsi bu makama erebilmenin erdemini bilen arkadaşlardı. Bu zaman kadar yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşükkürü borç bilirim. Biz teroristlerle çatışırken teroristler ile bizim ortamıza indirirlerdi Dadaş timini görünce ya geberir yada kaçarlardı...
Güvenliğinizi sağlamadan, işi şansa bırakarak sizi o helikoptere bindirenlere lanet olsun.sizin analarınızın babalarınızın eşlerinizin çektiği acıyı onlarda çeksin.yatağımda yatarken kardeşimden aldım kötü haberi okadar kötü oldumki analarınızın babalarınızın yürekleri nasıl dayansın bu acıya
şehitlerimize allahtan rahmet ailelerine başsağlığı dileriz ruhunuz şad olsun kral nakliyat siirt
allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun.. hala 40 senelik helekopterle asker taşınırsa olacağı budur...
Çok büyük kaybımız.Allah hepsinin mekanlarını cennet etsin.Çok üzüldüm.
hava ulaşım araçlarının bukadar az kullanıldığı bir ülkede bu kadar çok hava kazasının olmasını neden kimse sorgulamıyor. bu mesajı okuyanlar lütfen bunu heryerde yazın ve konuşun. kulaktan kulağa yayılsın belki yetkililer gerekli çalışmaları başlatır. yıllarca terör bölgesinde zırhsız araçlarla ikmal yapıldı konuşa konuşa kirpiler ve akrepler çıktı. mayın patlamalarında 20 patlamada kirpilerde 1 asker şehit olmadı. haykırıyorum buradan yeter mehmetcik artık afkan savaşında kulşlanılmış 74 yapım hava taşıtlarını kullanmasın. ÜLKESİNİ SEVEN BU KONUYU BİMERE YAZSIN BEN YAZIYORUM AMA YETMİYOR.
ruhlarınız şad mekanınız cennet cennet olsun. Allah C.C. Hz Muhammed S.A.V. efendimize cenneti ala'da komşu eylesin. Bu vatan ( vatan bizimdir diyenler ) sizlere her daim minnettar kalacaktır.
Araştırılmasına gerek yok herkez biliyor düşürüldüğünü
CİĞERLER MEKANINIZ CENNET OLSUN....
Üzülme Anam Oğlun Ölmedi, Şehit oldu.
hava ulaşım araçlarının bukadar az kullanıldığı bir ülkede bu kadar çok hava kazasının olmasını neden kimse sorgulamıyor. bu mesajı okuyanlar lütfen bunu heryerde yazın ve konuşun. kulaktan kulağa yayılsın belki yetkililer gerekli çalışmaları başlatır. yıllarca terör bölgesinde zırhsız araçlarla ikmal yapıldı konuşa konuşa kirpiler ve akrepler çıktı. mayın patlamalarında 20 patlamada kirpilerde 1 asker şehit olmadı. haykırıyorum buradan yeter mehmetcik artık afkan savaşında kulşlanılmış 74 yapım hava taşıtlarını kullanmasın. ÜLKESİNİ SEVEN BU KONUYU BİMERE YAZSIN BEN YAZIYORUM AMA YETMİYOR.
mekanınız cennet olsun doğukışlanın mert dadaşları dadaşlarda askerlik yapan biri olarak acınızı derinlerde hissedyorum.Peygamger ocağının mert cengaverleri şehitlik gibi bir makama allah sizi erdirmiş.mekanınız cennet olsun yigitler vatan size minnettar.
BU VATAN BİZİMDİR BİZİM KALACAK BİLIRİM BU HAYİNLERİN SONU GELECEK BU AZİZ VATANA ÇOK ŞEY VERDİNİZ BU MİLLET SİZLERİ UNUTNAYACAK ŞABAN PAMUK ERZURUM TORTUM
dadaş lık eskidendi artık risalei kürdi dini eğitimi ile barzaniyle gurur duyar oldular türk ordusu ve milletine düşman.
dadaşlar kelimesinin ne anlama geldiğini bilmeden konuşma türk ordusundak askerler milletin evladı , bunu aklına yaz
Diğer Haberler