Egemen Bağış hangi ülkenin vatandaşı oldu?

Eski Bakan Egemen Bağış, Bakanlar Kurulu kararıyla KKTC vatandaşlığına alındı.

Egemen Bağış hangi ülkenin vatandaşı oldu?

Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre; 17-24 Aralık sürecinde adı yolsuzluk iddialarına karıştığı için Bakanlık görevinden istifa eden dört bakandan biri olan Egemen Bağış, Bakanlar Kurulu’nun 10 Kasım tarihli toplantısında Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrası C bendi uyarınca KKTC Yurttaşlığı’na alındı. Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrası C bendi “yurttaşlığa alınması Bakanlar Kurulu’nca zorunlu görülenler” olarak belirtiliyor.

Karar, 12 Kasım tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.

TURANLI DA VATANDAŞ YAPILDI

Taşyapı'nın sahibi ve Ercan Havalimanı İşletmecisi Emrullah Turanlı da 10 Kasım tarihli Bakanlar Kurulu toplantısında vatandaş yapıldı. Turanlı, Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrası B bendi uyarınca KKTC Yurttaşlığı’na alındı.

Vatandaşlıkların Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrasının (B) bendi “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sanayi, ticaret, turizm, sosyal ve ekonomik alanlarda yatırım yapmış olan veya bilim, teknik, siyaset veya kültür alanlarında olağanüstü hizmeti geçmiş veya hizmet verebilecek kişiler” şeklinde tanımlanıyor.

BİR TOPLANTIDA 184 VATANDAŞLIK

Öte yandan Bakanlar Kurulu 10 Kasım tarihli toplantısında Egemen Bağış ve Emrullah Turanlı da dâhil 184 kişinin KKTC vatandaşlığına alınmasına verdi. Vatandaşlıkların tamamı Yurttaşlık Yasası’nın dokuzuncu maddesinin birinci fıkrası C bendi uyarınca verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
SEVGİLİ KIBRISLI DOSTLAR NEYİNİZ VARSA SAKLAYIN EGEMEN GELİYOR !!!!
BU ADAM MİLLETVEKİLİYDİ düşünün başka yoruma gerek varmı hemde bilin bakalım hangi parti Yüce kitabmız .Kur an la dalga geçen aşağılık AKP Lİ
Bakara makara bakanı. Allah'a havale ediyorum seni.
Biz artık istemiyoruz bunu. Sizde tepe tepe kullanın da vihnci
Bakan sosyal medyada fenomen 3 havalimanından ayrılmıyor, sanırım ana mütahit :-)
Kuran’ı Kerimle dalga geçen zat-ı muhterem değilmidi bu.
neye istinaden ? varsa bi suçu adalet önüne çıksın ..
kaçmak çare değil çaldıklarım nızı yerine koymadıkça bakara makaraların hesabı sorulacaktır unutmayın şuna bakın 184 kişi şimdiden firar 2018 de bu rakam en az 18000 kişi olacaktır.
uğursuzun birini kakaladık, gerisi Allah kerim
Sarrafın 27 kasım dosyası icin , saat alan bakanda kıbrıs vatandası olur 4 bakan birlikte vatandas olur kktc se devlet kurcaklar
akpnin bakara makara geçen bakanı degil mi bu geniş
akp li lerin en tepesinden en altına kadar hepsi İktidarı kaybettikleri gece başka ülkelere kaçacaklar, Hepsi başka ülkelere bütün varlıklarını paralarını taşıdılar yatırımlarını yaptılar
şöyle bir haftalık amerika ziyareti sunsak zatınıza hem turistik gezi hemde rezanın mahkemesine şahit olarak karılsan süper olur zafer çağlayanı da al yanına dönememe ihtimali de var isterseniz biz emekliler aramızda yol paranızı toplarız
adam biliyor ki hğkümet değiştiği anda içerde. bu hazırlığını yapmış kacacak. yoksa neden kubrıs vatandaşı olsun ki. zaten oraya gitmeyeni dövüyolar.
ülkede soyulacak satılacak bişey kalmadı nasılsa şimdide Kıbrıs İn anasını ağlatacak
bunların hepsi aynı değil mi satılmış çakma vatanseverler
AP-CHP-ANAP hepsi şaibeli,yolsuzluk yapanların haklarında yargıyı çalıştırdı.AKP ise şaibeli-yolsuzlukları olanları KORUYUP-KOLLADI NEDEN.KONUŞMASINLAR DİYE DEĞİLMİ. Amma işin sıkın tılısı asıl PANDORA KUTUSU ELLERDE,KONUŞURSA BAŞINDA,AYAĞINDA DİLİ ÇÖZÜLÜR.
Bizden çaldıgı paralarla orda kendine krallar gibi hayat yasıyacak bide orta Otelcik açar Türkiyeden gelen kumar manyagı zenginleri çarpar
Bakanlıktan yaptıkları yolsuzluk nedeniyle suçlanıp bakanlıktan atılan utanması gerekirken KKTC vatandaşlığını almak TC'de yaptığı yolsuzluklarını kapatıcakmı acaba?ABD yargılanan Zarrab dosyasında adının geçmesi kendisine vatandaşlık hakkı veren KKTC'de halk tarafından suçlanırsa utanmadan orada yaşaya bilecekmi acaba?
kıbrıslılar kıymetinizi bilin size namuslu bir bakan gönderiyoruz ,iyi kullanın kıymetini bilin size her cuma bu adam dua gönderir ona göre allahda selametinizi açar.
şimdi her imkanı verdiğimiz kıbrıs vatandaşı olmış egemen efendi ve diğerleri.vatandaşlık kararı alan kıbrıs bakanlar kurulumu türkiyenin bakanlar kurulumu.sanki türkiyenin bakanlar kurulu algısı oluştu.hemde 10 kasımda karar alınmış galiba.aceleniz neydi acaba.neyse olan olmuş.ilerde bir yargılama olasılığı çıkarsa şimdi bu egemen efendi başka bir ülke görünümündeki her türlü imkanı tanıdığımız birde tl nin para birimi olarak kullanılan kıbrıs hayır arkadaş benim vatandaşım yargılamak için vermem dermi der.acaba nerden icap etti egen efendi kıbrıs vatandaşı olmak.
çağlayan, bayraktar, muammer güler de seçmişlerdir bir ülke...gemiyi terk edenler başladı sanırım...
reza konuşursa diye korktuğunuz kadar ALLAH'tan korkmadınız....
BAŞKANLIĞA ENGEL KİM VARSA ŞİMDİLİK GÖZDEN UZAKLAŞTIRILIYOR .BAKARACILAR ÖNCE.
DİN TÜCCARLARININ SATIŞ ELEMANI.... NEREYE GİDERSEN GİT.ELBET HASAP VAR...
Bakara makara egemen e kıbrısta takım elbise dağıtılıyor mu dediler.
Türkiyenin yüz karaları ülkeyi bitirdiniz sırada KKTC mi var
yakışır ona bu mılletkı onu vekıl yaptı
bakara suresine makara diyebilen birisi ülkenin değil cehennemin vatandaşı olmuş olmalı
bakara makara ahahahahahahaa
mecliste aklanabilirsin, yargıdan kaçabilirsin ama mahşer günü...saltanatın kurtaracak mı orada kuru temizlemeden gelen ceketindeki dolarların kurtaracak mı?
bu mılletkı onu vekıl yaptı türkluktende çıkar kendıne yakışanı yaptı hey gıdı hey daha neler görecez
bakara makara diye dalga geçen zavallı...din sömürücüleri...din tüccarları...sizin yolsuzluklarınız yüzünden bu ülkede neler oldu hiç düşündünüz mü?
parasız pulsuz itibarsız kalmaya razıyım yeter ki helalinden olsun kuru ekmek olsun...bunu ancak Allah korkusu olan omurgalı insanlar anlar...
kktc vatandaşı olabilmeniz için ordanın uyruğuyla doğmanız lazım. Aksi taktirde dışardan gelen hiçbir kimseye vatandaşlık verilmez.
AKP NİN DİNİ KULLANARAK İNSANLARI KANDIRMASININ EN ÖNEMLİ KANITI BU ADAMDIR.
BAKARA MAKARA TUKARA
kesin şirket kurup vergi vermemek için yapmıştır.
ah egemen ne yaptın sen...neden kıbrıs da abd degıl..hem gazınocu hem pavyoncu hem kumarcı..tam las vegas lık ..bırde orada beledıyeye oturdun mu.oh..ama bakara makara dan ılerde Allah tarafından bır ceza kesılır mı bılmem...
12 kasım tarihli Resmi Gazetede Egemen Bağış ile ilgili bir yazı bulamadım. Sayısını bildirebilirmisiniz.
Diğer Haberler