Emniyete saldırı planlayanları tanıdıkları ihbar etmiş

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı amacıyla keşif yaptıkları iddiasıyla L.A. ile yeğenleri F.A. ve C.A. tutuklanırken, bu kişilerin ihbar üzerine yakalandığı ortaya çıktı.

Emniyete saldırı planlayanları tanıdıkları ihbar etmiş

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nün geçen Aralık ayında düzenlediği operasyonla Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne yönelik saldırı için keşif yapan 4 kişi gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından önceki gün adliyeye sevk edilen L.A. ile yeğenleri F.A. ve C.A. tutuklanırken, M.D. ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı. Bölücü terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'ta bulunan yöneticilerinden talimat alarak keşif çalışması yapan kişilerin bir kişinin ihbarı ile yakalandığı belirlendi.

7 Ağustos, 19 ve 20 Eylül tarihlerinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nün etrafında keşif çalışması yapan örgüt üyeleri, bilgileri örgüt yöneticilerine iletirken, 26 Kasım tarihinde polisi arayan bir kişi, "Şırnak’tan L. isminde biri geldi. Ağustos ayının başında Kocaeli Emniyeti'nin fotoğrafını çekti. 47 ... plakalı, markasını bilmiyorum. Şahsın soy ismini bilmiyorum. Adana'da yaşanan olaylardan sonra uykularım kaçtı, bu konuyu size bildirmek istedim" diye ihbarda bulundu.

Bu kişi 24 Kasım günü Adana Valiliği'ne bombalı araçla yapılan 2 kişinin öldüğü, 33 kişinin yaralandığı saldırının ardından vicdan azabı çektiğini belirterek, "Adana'da yaşanan olaydan sonra uykularım kaçtı" dedi.

Mobese ve plaka tespit sistemi incelenerek ihbar edilen 47 plakalı aracın 7 Ağustos günü emniyet müdürlüğünün etrafında yaklaşık 1 saat keşif yaptığı tespit edilirken, aracın M.D.'nin üzerine kayıtlı olduğu, aracı ise L.A.'nın kullandığı, yanında ise Yalova'da yaşayan yeğenleri F.A. ve C.A.'nın bulunduğu tespit edildi. L.A.'nın ayrıca üzerine kayıtlı araç ile 19 Eylül tarihinde Emniyet Müdürlüğü'nün etrafında 3 saat, 20 Eylül günü ise 2 saat kadar keşif yaptığı tespit edilerek 4 kişi yakalandı.

Yetkililer, örgütün daha önce deşifre olmamış, hakkında herhangi bir adli işlem yapılmamış kişileri kullandığı, bu kişilerin silahlı eylemler geliştirmesi amacıyla keşif ve istihbarat faaliyetinde bulunduklarını, örgüt üyelerince yapılan tespitlerin örgütün eylem hazırlayıcısı birimlerine gönderildiğini, sonrasında ise özellikle gündem oluşturulabilecek kamuya ait bina ve araçlara yönelik kanlı eylemler gerçekleştirildiğini belirtti.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
vicdanı sızlayan insan güzel insandır...
Ya ihbar gelmeseydi de bizim mit bulurdu bunları dimi ama.
@batuhangfb34 ya birşey diyeceyimde edebim el vermiyor
@koto46 bir senede 200 küsür bombalı saldırıyı istihbarat önledi bunların 3 ü gerçekleştimi mit merdesin ama geri kalan 200 küsür önleme 10 saniyede geçiştiriliyor, nankör olmamak lazım Batuhan nankör.
@ordinaryus74 Yaww he he.. Ne dicekti Mit? 4 olaydan 3 ü terör eylemine mi döndü dicekti? Önlediği teröristlerle ilgili neden bir haber bile çıkmıyor? Reina katliamcısı nerde bu arada? CB acilen Mit'i nitelikli elemanlarla güçlendirmeli..
emniyet birimlerininde dikkatini çekmesi gerekirdi. hem de yabancı plaka o kadar saat tur atmış.
Bu haberin amacı :EY pkk bak sizi şu şahıs ihbar etti gidin onu infaz edin... Demek... Bari ihbarcının adınıda vereydiniz. Bu kadar aymazlık olamaz ya
Kimse çıkıp da biz önledik demesin. Yine halk olarak bizden biri önledi faciayı.
DÜNYADA TERÖRİSTELERİ CİCİ OLAN VE MECLİSLERİNDE ENDAM EDEN BİR BİZ VARIZ SANIRIM... ABD VE İRAN NE YAPIYOR TERÖRİSTLERE ANINDA İDAM.... YA BİZDE???
Terör olayını bile millet önlüyor bu ülkede
Alla alla
büyük şehirlere giren farklı plakalı her araç takip ve kontrol edilmeli bence paralı yollardaki kamera sistemi bu iş için yeterli olur sanırım. istanbulda bu aralar çok sayıda farklı plaka görmeye başladım yada paronayak oldum her aracın plakasına bakıyorum.
Milletce uyanik olmamiz lazim mitten istihbarattan beklersek yanmisiz zaten her taraf terörist icimiz disimizkimseye güven kalmadi Türkiyem bu millet nerye gidiyor
bizim istihbaratımız teröristlerin vicdanına kalmış, bu bir başarı öyküsüdür.
ey insanlar kimsenin oyununa gelmeyin beş para etmez şeyler için kimseyi incitmeyin.yazıktır günahtır.vebal almayın yazıktır. şu ülkede ne yok ki herşey var. güven içinde aldığımız her nefes lütuftur bize. devletimize koruyucularına sahip çıkalım..herkes vicdanının sesini dinlesin..
Olaylari toplayip,dagitma yontemleri cok ilginc geldi..
Diğer Haberler