Engelli memur adayları için tercih başvurusu

ÖSYM, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) tercih kılavuzunu yayımlandı. ÖMSS sonuçlarına göre kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilmek isteyen adaylar 28 Şubat-8 Mart tarihlerinde tercih yapabilecek.

2013-ÖMSS/Kura ile Özürlü Memur Yerleştirme Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin "http://www.osym.gov.tr" internet sitesinde yayımlandı.

Kılavuzda, ilköğretim/ortaokul/ilkokul, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek 6 bin 121 kadro bulunuyor. Adaylar, tercihlerini, ÖSYM'nin internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleriyle yapabilecek. İsteyen adaylar, kılavuzda yer alan "Tercih Listesi"ni doldurup bir ÖSYM Sınav Koordinatörlüğü'ne giderek de yapmış oldukları tercihlerinin 3 TL karşılığında ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından sisteme kaydedilmesini sağlayabilecek. "Tercih Listesi"ni doldurmayan adayların, ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri tarafından tercihleri alınmayacak. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden teslim edilen tercih listeleri geçerli sayılmayacak. Adayların, kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2012-ÖMSS'ye girmiş veya kura ile yerleştirme için 14-25 Mayıs 2012 tarihlerinde ÖSYM'ye başvuru yapmış olmaları gerekiyor.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler