Erdoğan, Aysun Kayacı'ya ateş püskürdü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuştu. Erdoğan isim vermeden, "Dağdaki çobanla benim oyum eşit mesela. Niye? Hiç vergisini vermeyen biriyle niye benim oyum eşit?" diyen Aysun Kayacı'ya şu sözlerle yüklendi: "Beni oyumla çobanın oyu bir olabilir mi diyen bir zihniyetin olduğu yerde demokrasiden söz edilemez. Hezeyanlar saçan bir zihniyetin olduğu yerde millilikten söz edilemez."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi 135. Kuruluş Yıl Dönümü Programı'nda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Şahsımın mezuniyetinden bir yıl sonra bugünkü adını alan Marmara Üniversitesimiz 84 binin üzerindeki öğrenci ve 3277 öğretim üyesi ile ülkemizin önde gelen yüksek öğretim kurumları arasında mümtaz bir yere sahiptir.

Pek çok milli sporcumuzun yetiştiği spor bilimleri fakültesi de başlı başına bir markadır. Üniversitemizin önünde çok büyük hedefler bulunduğunu biliyorum. Bir mezunu ve Cumhurbaşkanı olarak üniversitemize her konuda destek verdim, veriyorum. Maltepe ve Göztepe'deki külliyelerimizle ilgili çalışmaları yakından takip ediyorum. Maltepe, 2300 dönüm civarında bir arazi üzerinde, inşallah şu anda projenin son halini de kendilerinden göreceğim, son haline de bakacağız ve Maltepe'deki yer bittiği zaman Marmara Denizi'ne nazır ve külliye olarak bütün birimlerini bir araya toplayan bir üniversite olması bakımından efradını cami ağyarını mani olacak.

Dünyanın en eski üniversitelerine, eğitim öğretim kurumlarına sahip bir ülke olarak bize yakışan da budur. Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomi olma hedefine ulaşabilmesi, nitelikli insan kaynağı ile mümkündür. Türkiye'nin 15 yılda yaşadığı büyük dönüşümü görebileceğimiz alanlardan biri de yüksek öğretimimizdir.

Dersaneleri ele geçiren FETÖ zihniyeti bu şekilde en zeki, parlak öğrencileri devşirebileceği bir zemin olmuştur. Türkiye'nin 15 Temmuz girişimlerine giden yolu dersane tartışmaları üzerinden takip etmek mümkündür. FETÖ geleceğimizi gaspetmiştir. Bu ümmeti parçalamıştır. Üniversite kapasitemizi talep eden herkesin gidebileceği bir düzeye ulaştırdık.

"DOKTORADAN SONRA YARDIMCI DOÇENTLİK OLMAYACAK"

Yardımcı doçentliğin sadece bir siyasi karar olduğunu dile getirdik. Dedik bir öyle bir adım atalım ki, ara unvanı ortadan kaldırıp doktoradan doğrudan doçentliğe geçilmesini temin edecek çalışma yapalım. Büyük ihtimalle önümüzdeki hafta parlamentoya gönderilecek. Doktoradan sonra bir de yardımcı doçentlik olmayacak. Doktoradan sonra kazanan doçentliğe gidecek.

Her iş gibi akademi de adanmışlık gerektirir. Bir hocalarımızda artık bu azmi, bu kararlılığı görüyorum.

"SÖYLEMİ SOSYALİST, ZİHNİYETİ FAŞİST KADROLAR..."

YÖK, kalite kurulu, misyon farklılaşması programları ile bu konularda ilk adımları atmıştır. Üniversitelerimizden de benzer anlayışla kendi projelerini hayata geçirmelerini planlıyoruz. Türkiye her alanda milletimizin değerlerinden, halka rağmen halk için anlayışı ile hareket eden, söylemi sosyalist, zihniyeti faşist kadroların tasallutu altında kalmıştır. Üniversitemiz de bu alanda kalmıştır. Beni oyumla çobanın oyu bir olabilir mi diyen bir zihniyetin olduğu yerde demokrasiden söz edilemez. Hezeyanlar saçan bir zihniyetin olduğu yerde millilikten söz edilemez.

Pensilvanya'nın emrine her yanı ile cehalet kokan bir adamın emrine her şeyinizi teslim etmişseniz profesör de olsan hiçsin, çok farklı reklamın da olsa bir hiçsin. Kapınızdaki tabelada öyle yazıyor olmasının bir önemi yoktur. Ben demiyorum ki bütün bilim insanları bizim için düşünecek. Ben aklımı bu tür adamların emrine kiraya verenler için söylüyorum. Bizim isteğimiz objektiflikten uzaklaşılmadan hareket edilmesidir. Cumhuriyet tarihinde bilimle, bilimsel çalışmalarla, araştırmayla, gelişmeyle en yakından ilgilenen Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın ben şahsım olduğunu iddia ediyorum. Olmaya da devam edeceğim.

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi'nde de ifade ettim, milletin değerlerine saygılı olmakla bilimde en üst seviyelere çıkmak birbirinin alternatifi, zıttı değildir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 212 yorum
sırf konuşmak için her gün yalan dan bir yerlerde açılışlara kendini davet ettiriyor sırf bır bır konuşmak için rahatsız bu cidden sıkıntılı
Bu lafı söyleyecek kişi belki Aysun Kayacı olmayabilir ama bu söz doğru bir mantığa dayalı. Okumuş ve doğruyu yanlışı tam olarak ayırt eden biri ile dünyadan bihaber çobanın oyu nasıl bir olabilir? Nasıl aynı bilinçle karar verebilir? Kulaktan dolma bilgilerle karar veren bir kesimle, eğrisini doğrusunu ayırt eden bir şahıs nasıl bir olabilir. Bunlar hemen 15 temmuz da sokağa çoban da indi muhabbeti ederler gerçekleri görmezden gelirler.
Vallahi O zamanlar bu Kadına çok kızmıştım . Ama sonraları anladım ki; Eğitim şart..!!!!
@lanvin1 MÜFLİS TÜCCAR ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRIR MIŞ. YAHU AYSUN O LAFI 15 SENE ÖNCE SÖYLEMİŞTİ.. ÇATACAK KİMSE KALMADI HERALDE
@lanvin1 HE HE HÜLOĞ.BU İŞ AYNI KABATAŞDAKİ BAŞ ÖRTÜLÜ BACININ HİKAYESİNE BENZİYOR.BİRİLERİNİN ÜZERİNDEN PRİM TOPLAMAYI BIRAK ARTIK.
@lanvin1 tamam işte bu karıyada eğitim şart sadece çobana değil ...
@lanvin1 --AYNEN herşeyden nemalanımılır mı yaa ama herşeyden sokaktaki simitçiden bile nema aysu kayacı dediğin nedir kendi çapında kültürü belli bir manken kaale almaya bile gerek varmı ne zihniyetindne bahsediyorsun yaa ulen sineğin ısırmasından bile eyyy sinek bile bizi ısırırken mağdur edebiyatı ne bu yaa lafı dahi edilmeyecek şeyleri komnuşmak hayret yaa hadi o konuşluyorda onu dinleyen mallar sanarsın ki ülke bir buluş icat etiide denemesi yapılacakmış gibi yazıklar olsun sorsan çoğu kültürlüyüm diye dolaşıyordur .
zorunami gidiyo lan lavinya
@mitemha merak etme çoban senden daha faydalı memlekete:))
@lanvin1 o zaman neden demokrasi var ki hani yüm vatandaşlar eşitti monarşi düzeni gelsin o zaman okuyanlar ülkeyi yönetsin cahil kesim sesini çıkarmasın
@lanvin1 Müflis tüccar eski defterleri karıştırımı. Aysun ola f söyleyeli 15 yıl oldu yahu.. Çatacak kimse kalmadı heralde
demokresimi vala kusura bakma hiç ağzına yakışmyor
@deyvani10 REİSİN ENERJİ BAKANI TANER NE DEMİŞTİ .AKP NİN OY TABANI ARAŞTIRMAYAN VE SORGULMAYAN KESİMDİR.BİZE KÜLTÜRLÜ VE BİLGİLİ TABAN TERS DEDİ.REİS TRİBÜNLERDEN ÇOK HOŞLANIYOR,MANKENİN DEMEK İSTEDİĞİNİ KENDİSİ ÇOK İYİ ANLADI AMA MAKARNACILAR ANLAMADI.
hadi len ordan.
@bulentburak ADAM KURCALANIYOR..HERGUN NE BULSAMDA CAHİL KESİME GAZI VERSEM VE GUNDEMİ MESGUL ETSEM DİYE...
ŞU PARLAMENTOYA NEDENSE HEP İSTEKLERİNİZ GELİYOR BİR İDAM CEZASI GELMİYOR...
@keremsarac1984 meclis getirmiyor. ne yapsın c.başkanı...)
@keremsarac1984 cok mu istiyorsun hocam
@raha963 KHK ları meclis mi getiriyor ?
‘KONUŞAN KİTAP’IN TANITIMI YAPILDI Manisa’nın Turgutlu ilçesinde, İlçe Kaymakamlığı, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Halk Kütüphanesi tarafından 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, görme engelliler için hazırlanan “Konuşan Kitap” tanıtımı yapıldı. Kaynak : https://www.turgutlulu.com/konusan-kitapin-tanitimi-yapildi-70588.html
oy konusunda haklısın ama kendine göre haklısın.peki bu ülkeyi soğana çevirdiniz hala koltuktasınız bizim oylarımızla meclise gelenleri neden hapishanelere tıktınız neden cezalandırdınız.onların sizden çok çok daha temiz olduğunu biliyoruz ama güç sizde olduğundan haklıda siz oluyorsunuz.yeri geldiğinde dünya 5 ten büyüktür diyorsunuz da bu büyüklüğü Türkiyede neden askıya aldınız.
aysun hanım bence dogru söylemiş çünkü o çobanın koyunları senın gibi bir belanın bu ülkenın başına gelmesine sebep oldu
kadın haklı benim vergimle kaçak elektrık kullancak ülkeme bir gram katkısı olmayacak sonra cahilliğinden sana oy verecek diye benim oyumla bir tutulmasına karşıyım bende aysun kayacıyıda sevmem seni de sevmem ama kadının söylediği doğru seninki değil
aysun senden daha zeki.o koltukta o oturuyor olsaydı bu gün avrupa birliği üyesiydik.ama malesef o koltukta sen oturuyorsun.ve AB artık hayal oldu.anca tunus,fas,cezayir...ha birde afrika ülkeleri.
KOYUNLARIN GÖNLÜ HOŞ OLSUN.ÇOBANIN VE KOYUNLARININ OYU 2 OY SAYILMALI.
@cammeca çomarların 10 oyuna bedeldir
Boşuna kavga etmeyin dağda çoban kalmadı hepsi şehirde güvenlik görevlisi olarak çalışıyor.
siz önce hak edene hakkını verin benim kız kardeşimi ytü den neden attınız attürkçü olduğu içinmi sizden daha zeki başarılı olduğu içinmi
KASET Geri Sarmaya Başladı Anlasılan :)) Söyleyecek YALAN lar Kalmadı Sanırsam :))
adamın bataryalar yandı sonunda kime saracağını şaşırdı bu ne ya hiç uyumuyomu adam 24 saat bıd bıd bıd konuşuyo aysun kayacıyı rüyasında mı görmüş acaba
ilginç mezun ama diplomasız mezun....
Kayacı'nın ağzına sağlık, oylar nasıl bir olsun ki? Ben 6 yıl okuyup, emek verip, ekonomiyi öğrenip kendimi ve ülkemi yönetecek idarecilerin bize sunduğu politikaları inceleyerek oy veriyorum. Bir başkası ise ibadet ettiğini gördüğü politikacıların dürüst olduğunu düşünerek oy veriyor.
dağdaki çobanın oyu bu orası burasıyla şöhret bulmuşdan defalarca kat daha niteliklidir.
Ne yazikki sayın Aysu hanımın söyledikleri sonuna kadar haklı.. Türkiye cehaletin de bir üst kademesine ulaşmış insanlarla dolu okumuş cahillerimiz var ki onlar herkesten tehlikeli..
Doğru demiş Aysun Hanım. Dolar 20 lira olsa da o adam yine dağda koyun güdüyor tarhana yapıyor. Ülkeye 30 milyon suriyeli alsa yine o adam koyundan başka bir şey görmüyor yine tarhanasını yapıyor. Şehirde yaşayan insanla kıyaslanamaz tüm pisliği şehirdekiler çekiyor.
bu hatun bu lafı söyliyeli en az 5 yıl oldu ki sonuna kadar haklı , naptın sen bu lafı şimdiye kadar kötü günler için kenardamı tuttun o gün cevabını verseydinya ...
cum hurbaşkanına birşey sormak istiyorum . iktdara oy veren kişinin oyu ile iktidara oy vermeyen kişinin oyu eşit mi?
90+3 'te pusulasız oylar sayılacak demokrasiye uyuyor mu peki ?
sen kiii bu ülkenin cumhur başkanı şimdi o kadının seviyesine niye indin ki.
@blade_558 Yalan söylemiş sen hiç cobandan bakan veya genel müdür gördün mü?
Temcit pilavından nemalanma gayreti..Anamız babamız üniversite mezunu olalım diye gecesini gündüzüne katıp okuttu,özel dersi kursu servisi botu ayakkabısı önlüğü harçlığı gık demedi.Yıllarca eğitimi önde tuttu.Sağını solunu bilmeyen adamla benim oyum bir olucaksa yaşamıyım daha iyi.Bu askerde uzun dönem kısa dönem nöbet muhabbeti gibi bişey.Orda da sağını solunu bilmeyen adam üniversiteden mezun olup gelmiş adamla kendini kıyaslardı.Kardeşim bilgisayar bilmezsin excel word anlamazsın gel o zaman sen yazıcı ol ben nöbet tutayım.Bu iki adamın oyu nasıl bir,biri koyun biri kurt..
İmam hatip lisesi mezunu da uyumuş kalmış galiba dinden islamdan haberi yok bu irecebin.İslam dininde devlet reisi ehli hal vel akd denilen heyet tarafından seçilir.Bu heyet ülkenin ekonomide siyasette askeriyede savunmada tarımda hayvancılıkta yani bir devletin temelini oluşturan her biriminde ileri gelenler akıl sahibi olanlar fikir verecek basiretli ileri görüşlü kişilerdir.Bunlar kendi aralarında devlet reisini seçerler ve millet de ona biat eder tabi olur.Bir ev hanımı veya sanatcı ne anlar siyasetten.Ben motor ustasıyım motordan anlarım ama devleti en iyi kim yönetebilir bilmem.İşim değl
Bu söz söyleneli kaç yıl oldu.Zat-ı şahıs ancak idrak edebilmiş.MAŞAALLAH MAŞAALLAH BİR SÖZÜN İDRAK,İNTİBAK VE ANLAMAK için bazılarında YILLAR LAZIM İSE,MÜHİM MESELELERDE NEDEN BİR TÜRLÜ İDRAK SORUNU VAR diyorduk.DEMEK Kİİİ ZAT-I ŞAHIS İÇİN ASIRLARA İHTİYACI VAR. Buda bayağı zaman alacak ALLAHIN ADALETİNDE HAK-HUKUK-ADALET VE VİCDANI İDRAK EDECEK DEMEKTİR.
ışte klasik chp li hepsi kendini bir feçes sanıyor
Koskoca cumhurbaskanı mankenle dadaşıyo kardeşim senin muhattabın mı?
Aysun kayacı dogru söylemiş zat kızmış ee çoban olunca mevzu tabi kızar kendi koyunlarıda var zatın kızması normal
Size ses çıkarmayacak şakşakçı,her dediğinizi kabul edecek cahil bir nesil istiyorsunuz.
israfın başında sen varsın zaten ! kaçak sarayında oturup nasıl böyle cümleler kurabiliyorsun yazıklar olsun !
Aysun Kayacı'nın sözleri doğruydu, aynı sözlerin bir benzerini Erol Evgin'de söylemişti o da haklıydı. Erol Evgin; "Hoş değil o tanım ama şunu düşünüyorum; Okuma yazma bilmeyen, oyuna parmak basan bir kardeşimizle, ablamızla, annemizle 3 üniversite bitirmiş birinin birer oy hakkı olması adaletli mi geliyor size sorarım. Hiç hakça değil."Bana adaletli gelmiyor bu durum. Herkes seçebilmeli tabii. O parmak basan ablamız muhtarını seçsin, biraz daha iyi eğitim alanı belediye başkanını seçsin." demişti, birileri de sanatçı olduğunu sananlar var eyyyy demişti. Allah bu milleti uyandırsın...
Eskiden bende kızıyordum bu kadına. Ama bugün anlıyorum ki çooook doğru söylemiş.
Yaw he heee demokrasi heee .. yarın tutuklama kararı çıkarsa şaşırmayın kırmızı bültenle ararlar aysunu..!
kadın bunu söylediğinde 20 li yaşlarındaydı hoca. O günden bu güne baktığımızda kadın hala haklı
Aysun Kayacı haklı çıktı.
Recep bak dağda çoban kalmadı.Et ithal eder olduk, 20 yıl önce 18 yaşında birinin söylediği sözü ciddiye alıyorsun.Biraz ağırlığın olsun artık.Devlet yönetiyorsun ama magazine takılıyorsun.
@hsakin68 önce c.başkanına hitabını düzelt
@tahsin.ozkara kendiside genel başkana kemal diyordu.chp genel müdürü diyordu.
madem para sıkıntın yok sandıgın doldu birazda vatandaşı rahatlat ötv yi kaldır her şey ucuzlasın
"Cahil bir toplum, özgür bırakılıp kendine seçim hakkı verilse dahi, hiçbir zaman özgür bir seçim yapamaz. Sadece seçim yaptığını zanneder. Cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır! Böyle bir seçimle iktidara gelenler, düzenledikleri tiyatro ile halkın egemenliğini çalan zalim ve madrabaz hainlerdir!"
@tusem656583 İKİ SÜSLÜ SÖZ YAZABİLİYOSUN DİYE TOPLUMA CAHİL DİYEMEZSİN ASIL SENİN ZİHNİYETİN CAHİL ATAM NE DEMİŞ 'KÖYLÜ TOPLUMUN EFENDİSİDİR^
Aysun Kayacı'nın o sözü söylediği tarihte dogan biri şu anda ergenlik çaglarında.Cumhurbaskanımızın gundemi bu mu gerçekten
Diğer Haberler