Erdoğan Bayraktar: Recep Tayyip Erdoğan istifa etsin

Erdoğan Bayraktar istifa etti. Erdoğan Bayraktar: Recep Tayyip Erdoğan istifa etmeli dedi. Erdoğan Bayraktar kimdir? Tüm detaylar burada

Son güncelleme: 25 Aralık 2013 13:54
Erdoğan Bayraktar: Recep Tayyip Erdoğan istifa etsin

Erdoğan Bayraktar istifa etti. Erdoğan Bayraktar: Recep Tayyip Erdoğan istifa etmeli dedi. Erdoğan Bayraktar kimdir? Tüm detaylar burada

Erdoğan Bayraktar: Sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyorum.

Erdoğan Bayraktar şunları söyledi:

"17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok. Ancak Sayın Başbakan'ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir. Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın onayıyla yapıldı. Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum."

Erdoğan Bayraktar kimdir?

AK Parti Trabzon Milletvekili ve Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar kimdir? Erdoğan Bayraktar özgeçmişi

Erdoğan Bayraktar, 10 Ekim 1948'de Trabzon Of'da doğdu. Baba adı Ahmet Hamdi ve anne adı Hanife'dir. İnşaat Yüksek Mühendisi; İDMMA İnşaat Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını İÜ Fen Bilimleri Enstitüsünde yaptı.

Bir süre özel sektörde çalıştı. İstanbul Büyükşehir ve Eminönü Belediyelerinde Belediye Meclis Üyeliği, KİPTAŞ'ta Genel Müdürlük görevinde bulundu. ABD'de yabancı dil ve inşaat teknolojileri eğitimi aldı. Avrupa'nın değişik ülkelerinde eğitim ve seminerlere katıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar AŞ'de Genel Müdürlük, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yaptı. Değişik üniversitelerde dersler verdi. Kocaeli ve Gazi Üniversitesinden "Fahri Doktora" unvanları aldı. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesidir. İspanya "Kraliyet Nişanı" ile Barcelona Meeting Point (BMP) ve İtalya Milano Gayrimenkul Organizasyonu (EIRE) tarafından verilen ödüllerin sahibidir. Yayınlanmış 2 kitabı bulunmaktadır.

61. Hükümette Çevre ve Şehircilik Bakanlığına getirildi. İngilizce bilen Bayraktar, evli ve 5 çocuk babasıdır.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir