Erdoğan: Rusya, Suriye ağzıyla konuşuyor

Başbakan Erdoğan, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın 'Türk jetinin Suriye tarafından düşürülmesinin provokasyon ya da önceden planlanmış bir hareket olarak görülmemeli' açıklamasını değerlendirdi.

Erdoğan: Rusya, Suriye ağzıyla konuşuyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) Projesi imza töreninin ardından düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

[

****](http://haber.mynet.com/rakamlarla-turkiye-ve-suriye-ordulari-637814-foto-analiz/)

[

****](http://haber.mynet.com/milli-silahlarimiz-570019-foto-analiz/)

[

****](http://haber.mynet.com/sinir-disindaki-tek-turk-topragi-suriyede-515951-foto-analiz/)

[

](http://haber.mynet.com/rusyadan-ilk-aciklama-638036-dunya/)

[

](http://haber.mynet.com/erdogan-gazabimiz-siddetlidir-637961-politika/)

Basın mensuplarının, Türkiye’nin dönem dönem kış aylarında yaşadığı doğalgaz krizini hatırlatarak, bu projenin bu soruna çözüm olup olmayacağını sorması üzerine Başbakan Erdoğan, projeden elde edilen doğalgazın 8 milyar metreküpünün ilk aşamada Türkiye’ye verileceğini belirtti. Hattın kapasitesinin 50 milyar metkeküpe çıkarılmasının hedeflendiğini kaydeden Erdoğan, Aliyev ile yaptıkları görüşmede Türkiye’nin ihtiyacı kadar doğalgazı verebileceklerini ilettiğini ifade etti.

Basın mensuplarının, Suriye’nin Türk jetini uluslararası sularda düşürmesiyle ilgili Rusya’nın yaptığı açıklamalarla ilgili sorusunu cevapladı. Rusya Dışişleri Bakanlı Sergey Lavrov’un Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede aktardıklarının farklı olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, “Buradaki açıklaması Suriyeli mahfilleriyle yaptığı görüşmeden hareketle, onların diliyle biraz konuşmuş olsa gerek. Tabii bizim şu andaki bulgularımız, elimizdeki belgeler pek de onun iyi niyetli davrandığı kadar bir tablo ortaya koymuyor.” ifadesini kullandı.
NATO’nun Brüksel’deki toplantısının ardından aldığı tavrı olumlu bulduğunu aktaran Başbakan Erdoğan, 28 ittifak üyesinin Suriye’yi şiddetle kınadığını ve saldırının kabul edilemeyeceğini vurguladığını aktardı. Erdoğan, NATO’nun tavrı ile ittifakın ayrılmaz bir bütün olarak süreci takip edeceğini ortaya koyduğunu belirtti.

Okuyucu Yorumları 16 yorum
oooo TAYYİP BEY MISIR BAŞKANI MUBAREK LİBYA BAŞKANI KADDAFI SURİYE BAŞKANI ESAT BUNLARIN KELLELERINI GÖTÜRDÜN ŞIMDİ SIRADA AZERBEYCAN BAŞKANIMI VAR KESIN ÇOK YAKIN AZİZ DOSTUNDUR KARDEŞİNDİR. SONRASINA ALLAH KERIMDIR. DİKKAT ET DOGALGAZI FİYATINI FAZLADAN KAKALAMASSIN ALAŞIGIZ KAZIK YEMEYEDE
bak sen yav rusyaya ne kadar ayıp etti tayyyyyyip gibi amerika azıyla konuşmuyorda suriye ağzıyla konuşuyor rusya niye sende abd uşaklığı yapmıyorsun ayıp ediyon haaaaa
BU DANDİK KOMONİZM ANCAK DANDİK ADAMLARI YETİŞTİRMİŞTİR!BUNLARIN VARI YOĞU ESEDE SİLAH VE MALLARINI SATTIKLARI İÇİN ONA GÖZ YUMARLAR.İNSANLIK BUMU?ERKEKLİK BUMU?BUNLARA KALSAYDI SADDAM ŞİMDİ ORTADOĞUYU KAN GÖLÜNE ÇEVİRMİŞTİ!DAHADA ÇOK ULUSLU,3.DÜNYA SAVAŞINI ÇIKARMIŞTILAR...BÜYLECE SİLAH SATIŞINDA PATLAMA OLACAKTI...ALLAH BETERİN BETERİNDEN KORUSUN.
bugün savaş çıksa azerbaycan bile rusyanın yanında bize saldırır. inanmayan gitsin azerbaycanda halk anketi yapsın
bu bizim siyasetcilerimiz bu abd nin ne zaman yalakalığını bırakacak acaba kendi ülkesi için çalışacak bir başbakanımız hiç olmayacakmı
şiddetli gazap verecek ordu mu kaldı...
bu malatyadaki ussu cekiştirip durdular.yukarıda rus ayısı varken kime güvenebilirsiniz.yanınızda kimin olması daha hayırlıdır.tek başımıza mı olalım.
ne oldu cakma kovboy reco , yemedı mı rusyaya hırlamak yoksa obama ızın vermedı mı , ıyı ıyı aferın kım oldugunu zıncırının nereye kadar gıtmene ızın verecegını bılmen ıyı eh artık senınde yavas yavas ekıbınle bırlıkte usa ya sıgınma zamanın yaklasıyor farkındasın sanırım.bu arada yenı tıcaret kanununda TURK , MİLLİ , CUMHURİYET seklınde tabelaların ızınle kullanılması gerektgı yazılı , ne yaptı bu TURK halkı sana ve memletındekı ası atalarınada bukadar nefret dolusun?????? neyse arınc ıle fetos aglar baglar yıne hadı takma kafana.
rusya bu açıklamalardan sonra ne kadar korkmuştur şimdi...
O çok methettiğin 28 ittifak ülkesi Irak'dan her gün gelen saldırılar içinde ayni kınamayı gösterebiliyor mu.Natonun 4. ve 5. maddesi Irak için neden geçerli olmuyor.Bu ülke topraklarına saldırmak ve tecavüz etmek Irak için serbest mi.?Talabani barzani hergeleleri akrabanmı, kankanmı,aile dostunmu neden hiç sesin çıkmaz oraya ulu büyük BOP başkanı.
o bulgular ne tayyip erdoğan uçak enkazının fotograflarını paylaşın vurulduğu bölgeyi paylaşın uçağın enkazının tam olup olmadığı hangi parçaların uçaktan kopmuş oldunu bilgilendirin bizee fuzeylemi başka bieşeylemi vurulduğunu anllarız kime inanacağımızı biliriz..herkes bir telden oynuyor uçak enkazı varsa pilotlar nerdeeee? kask botlar bulunduysa bu pilotlar üzerlerindeki agrlığı atıp yuzerek kıyıyamı çıktılar ki inş öyle olmuştur... ne oldu ne bitti bilelim acaba bu uçakta acil fırlatma duzeneği varmı onla kurtulmuş olamazlarmı bu sorulara cvp bulalım hemen savaş yanlısı tavrlar sergilemeyn
sataşma sırası rusyaya mı geldi.
syn başbakan düne kaadr kardeşinizdi esad ne oldu düşmanlığınız neden oldu.abd babamızmı emr etti.etiyse o zaamn biz bağımsız deyilizz.yazık kıldığın başınızı koyduğu secdeye ne oldu musluman birisin güya sna yakışırmı karıştırmak devletler hür dürler.senin iç işlerine karışanı sen nasıl karşılarsın.sana bişey deyimmi sende artık çok oldun foyan çıktı meydana bence işin halk tarafından bitti.onu unutma herkes artık senden nefret ediyorrrrrr.
Uçağımızın hem füzeyle (yani Ruslar tarafından) düşürüldüğünü ısrsrls söyleyeceksiniz, sonrada gariban Suriye'ye gazap korkusu vereceksiniz! Rusya'ya söyleyecek korkutucu söyleminiz yok mu?
provakosyon yapan bırı varsa oda sensın basbakan.surıye rusya agzıyla konusuyoda sen sankı abd agzıyla konusmuyomusun yazıklar olsun.ıkı gunde savasın esıgıne getırdınız senı ne ılgılendırır surıyenın ıc ıslerı sen once kendı topragının pkk sorununu coz sen once binlerce şehidin hasabını sor sen once kendı ıc ısını coz.eger savas cıkarsa ogulunu amerırakn getırıp aılenle sen gıt savasa bu mılletın gozu kor degıl artık acılıyo. bu mıllet ataturk ıcın savasır onun topraklarını satan ıcın degıl...
Sevgili başbakan da ABD ağzı ile konuşuyor. Neden İsrail 10 vatandaşımızı öldürdüğünde bu kadar savaş çığırkanlığı yapmadınız da şimdi yapıyorsunuz Çünkü ABD direk girerse dünyanın gözüne batacak maşa varken niye yapsın ki... her konuda referanduma gidiyordunuz şimdi de gidin halk ne diyor bu olaya ona göre adım atın. başarılarınızın devasmı diliyoruz
Diğer Haberler