Erdoğan'ın 'sig sauer' silahları alınmayacak açıklamasının ardından ilk adım atıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bundan sonra polis teşkilatımıza sig sauer silahları alınmayacak" açıklamasından sonra ilk adımı Cumhurbaşkanlığı korumaları attı. Bundan böyle, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan polis memuru ve özel harekatçılar Yavuz16 adı verilen yerli silahları ve Milli Piyade Tüfeği olarak bilinen MPT-76 tüfekleri kullanacak."

Erdoğan'ın 'sig sauer' silahları alınmayacak açıklamasının ardından ilk adım atıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı verdi; ilk adımı da Cumhurbaşkanlığı korumaları attı. Habertürk TV'nin edindiği bilgilere göre Sig Sauer silahları kullanan Cumhurbaşkanlığı korumaları o silahı bıraktı.

YERLİ SİLAHLAR KULLANILACAK

Bundan böyle, Cumhurbaşkanlığı bünyesinde bulunan polis memuru ve özel harekatçılar Yavuz16 adı verilen yerli silahları ve Milli Piyade Tüfeği olarak bilinen MPT-76 tüfekleri kullanacak.

MPT76 NATO testlerinden geçen tek tüfek olarak biliniyor.

"BUNDAN SONRA POLİS TEŞKİLATIMIZA SİG SAUER SİLAHLARI ALINMAYACAK"

Ankara'da Valiler Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, polis teşkilatıyla ilgili önemli bir açıklamada bulundu. Erdoğan, ''Bundan sonra polis teşkilatımıza sig sauer silahları alınmayacak'' demişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 34 yorum
rahmetli eceviti diline nasıl doluyorsun nasıl bir müslümanlık anlayışı var sizde ölen insanı bile siyasete malzeme yapıyorsun yazıklar olsun böyle düşünenlere
@palermo544 imralıdaki iti Rahmetli ecevit Yakaladı senin resiin asamadığı gibi 'sayın' diye hitap ediyor
@ali546191 rahmetli ya! Feto bile Reis e "firavun nemrud "derken Ecevit için ise" Ona şefaatçi olacağım" diyordu ondan sonrada Fetö nün siyasi ayağını araştırdanıza diyorsunuz Siyasi ayağıda elide koluda meydanda işte
@alcasar_sub senin rahmetli Ecevitin "ABD Öcalanı bize niye verdi hâlâ anlayabilmişdeğilim" derdi
@ali546191 Senin herşeyin meydanda. Salakça birşeyler yazmışsın işte. Tam hırsız mantığı
@ali546191 he sana göre şimdi akp nin içinde fetöcü yokmu senin reisin baş fetöcü onun sayesinde bu hallere geldi
@ali546191 feto bile derken?
DÜMBÜK ECEVİT GİBİ MUTEVAZİ Bİ ADAMI FETOCU YAPTIN
@palermo544 Aferinlan Hafiye k...i gibisin hemen buldun
ecevit gibi efendi ,ahlaklı ,milliyetci bu ülkeye daha gelmedi ,adam gibi adamdı.
sig sauer hangi poliste var senin koruman hariç 6500 dolar bedeli olan silah ,polis teskilatinda cok nadir verilir 600 calisani olan fabrikayimi hedef aldiniz koca Amerika varken.Almanyayi protosto ederken neden MERCEDESLERI birakmadiniz millet kandirmaca devM tiyatroya
milli piyade tüfeği zaten amerikan m-16' sından türetme. amerika bir tarafıyla gülüyordur bu işe
aynen kendi silahımızı kullanalım, Coca cola içmeyelim, Cola Turka içelim
filim başlıyor hedef 2019 secimleri ama artık yemezleer kısa ve net
FETO ,Erdoğan a "Firavun Nemrud"derken Ecevit e ise "Şefaatçi olacağım" diyordu Ondan sonrada" Fetönün siyasi ayağını ortaya çıkarsanıza efenim" diyorsunuz Feto zaten kendi ağzıyla siyasi ayağınıda elinide kolunuda açıklamış.
@palermo544 konuyla ne alaka anlamadım.
E makam arabalarıda değişecekmi korumalarının o jipleri.falan bide bunları konuş 4 5 tane tabancayla protesto olmaz.
Çinlilerin atasözü ne kadar anlamlı. "Bana balık verme, tutmasını öğret." Bizim atasözümüzde güzel " Elden gelen öğün olmaz, oda zamanında gelmez " .Teknolojide dışa bağımlılık çılgınlık safhasında.
Günaydın mallar
ee yıllardır üretiyordunda övünüp duruyordunda şimdimi aklına geldi bunları kullanmak.
nasıl da reklam kokan hareketler bunlar sanarsın binlerce silah var elinde 2 gün sonra abd silahı kullanmaya başlarda bide şu makam araçları değişse yerli malı olan arabalaranyada daha ucuz arabalara binseler saraydaki 283 tane lüks araçı satıp asgeri ücretliye dağıtsa
Neden canik tp9 gibi yerli ve nato testlerini 6'ya katlayan bir model değilde GİRESUNda kurulan bir firmanın silahı? YANDAŞ MI YOKSA!!!
YAHU ANLAYAMADIĞIM KONU ŞU MADEM BÖYLE SİLAHLARA SAHİBİZ NEDEN MİLYONLARCA DOLARI ABD YE VERİP BU TÜR KONVASYONEL SİLAHLARI ALIYORUZ..
Merak etmeyin çok yakındır krizde dönemin cumhurbaşkanına sordunuz mu demesi
Eczanelerde satılan ilaçları satın almayalım bence onların değerini hiçbir şey ölçemez. Ne gereği var kanser ilacına. Müftü, iman gelir muska yazar, dua okur geçer; enayi gibi Amerikan ve İsrail ilaç firmalarına para kaptırıp; duruyoruz.
Yerli malı yurdun malı ülkemizde eş değerde ne üretiliyorsa Tüm kamu kuruluşları yerli malı kullanmalıdır. Ayrıca Emniyet teşkilatına ödenmeyen Fazla çalışma üçretleri adil bir şekilde ödenmelidir. Bu ülke güvenliği için hayatı bir önem gerektirir........ Emekli polis
kılıçla kalkan yeter atımı getirin uleen
bence ne yapıp yapıp çok kaliteli elektrikli arabalar üretmeliyiz.işte o zaman almanya, fransa, abd ye savaşta dahi veremeyeceğiz zararı veririz.
Tabi canım, kendi silahımızı kullanalım, hatta abd'den aldığımız uçakları da kullanmayalım, kendi uçağımızı yapıncaya kadar abd'yi protesto edip onlardan satın aldığımız hiçbir uçağı havalandırmayalım. Maalesef herşeyimizle dışarıya bağımlıyız. Öylesine bağlıyız ki dışarıya, sanki sigara-uyuşturucu bağımlısı gibiyiz, nedense yıllardır koparamadık bu bağlarımızı, hiç birşey yapmamaya gayret ettiğimiz müddetçe de kimseyi protesto etme lüksümüz yok maalesef..
Çobanın halinden koyun sürüsü, koyunların halinden de çoban anlar. bizler boşa konuşuyoruz
krizde nasıl üste çıkacak? kiriz olmasa aklına bile gelmez
LÜTFEN BİRİ ASRIN LİDERİ REİSİMİZE SÖYLESİN SİG-SAUER ALMAN-İSVİÇRE ORTAK YAPIMIDIR. FABRİKASIDA AMERİKADADIR. TIPKI FORD OTOMOBİLİN AMERİKAN OLUP ALMANYADA DA FABRİKASININ OLMASI GİBİ.
Bence yakışıklısın bence..bu alanda yakışıklısın bence..dışarıya açılma işte bu alanda yakışıklısın devam et...
iyi de polis zaten yerli tabanca kullanıyor...
Diğer Haberler