Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan'dan kadınlar için çağrı

Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan, şort giydiği için saldırıya uğrayan Asena Melisa Sağlam'ı köşesine taşıdı. Muhafazakarlara seslenen Ertuğrul Özkök, "Sen de göreceksin ki, otobüsteki, metrodaki, vapurdaki tecavüzcü giderek pervasızlaşıyor. O salyalı ağzıyla açık açık, 'Tecavüze geliyorum' diyor" ifadelerini kullandı. Ahmet Hakan ise, "Gelin, bundan böyle 'Öyle değil böyle giyineceksin' falan diye kafa ütüleyen her yavşağa karşı 'Sana ne ulan, sana ne' bayrağını yükseltelim" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 'O yarın çıkacak, öbür gün mahallemizde' başlıklı bugünkü yazısında, "Muhafakar mahalledeki kardeşim... Şu surata iyi bak... İyi tanı bu suratın arkasındaki kafatasını...Bu adam senin kızının da, senin kız kardeşinin de, senin nişanlın, senin eşinin de bindiği otobüste saldırdı bir kıza..." ifadelerini kullandı. Özkök şöyle devam etti:

'O SALYALI AĞZIYLA AÇIK AÇIK, 'TECAVÜZE GELİYORUM' DİYOR'

Bu surata iyi bak, bir de ağzından çıkan lafa... Sen de göreceksin ki, otobüsteki, metrodaki, vapurdaki tecavüzcü giderek pervasızlaşıyor... Bahane bile aramıyor artık... O salyalı ağzıyla açık açık, 'Tecavüze geliyorum' diyor... Bir adım ötesi tecavüz, iki adım ötesi o kadının başını taşla ezmek... Muhafazakâr kardeşim, sakın ola 'O kız şortlu' falan diye düşünüp, sırtını çevirip geçme... Bil ki ar, edep, insanlık duygusunu kaybetmiş bu surat senin mahallene de gelecek.

'SENİN MAHALLENE DE İNECEK BU HAYDUT, BU KIZIŞMIŞ MAHLUK'

Senin kızına, kız kardeşine, karına, nişanlına da tasallut edecek. Şortlu bulamayınca pantolonlusuna, pantolonlusunu bulamayınca, mantolusuna, başı açığını bulamayınca, başı örtülüsüne de gelecek. Senin mahallene de inecek bu haydut, bu kızışmış mahluk.

AHMET HAKAN: KAFA ÜTÜLEYEN HER YAVŞAĞA KARŞI 'SANA NE ULAN, SANA NE' BAYRAĞINI YÜKSELTELİM

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ise, 'Hayatımıza burnunu sokanlara kılık kıyafetimize karışanlara karşı milli mutabakat çağrısı' başlıklı bugünkü yazısında, "Gelin, bundan böyle... 'Öyle değil böyle giyineceksin” falan diye kafa ütüleyen her yavşağa karşı...'Sana ne ulan, sana ne' bayrağını yükseltelim. Gelin, bundan böyle... 'Bilmem ne ayında böyle giyinilir mi?' falan diye bik bikleyen her din zabitine karşı... 'Yürü git işine, hadi hadi hadiii' sloganını atalım" yönünde bir çağrı yaptı. Ahmet Hakan şöyle devam etti:

[

Son dakika! Şortlu kıza saldıran saldırgan Ercan Kızılateş tutuklandı](http://www.mynet.com/haber/guncel/son-dakika-sortlu-kiza-saldiran-saldirgan-ercan-kizilates-tutuklandi-3108396-1)

Gelin, bundan böyle... Sokakta, minibüste, otobüste... Şort ya da başörtüsü... Mini etek ya da cüppe... Herhangi bir kıyafet aşağılamasına karşı... Anında “Hop” diyelim. Gelin, bundan böyle... Yaşam tarzımıza karışma hakkını kendinde görenlere... Din zabitliğine soyunanlara... Kılık kıyafet polisliği yapmaya kalkışanlara... “Sen kimsin, kimsin sen” çekelim.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
çok bilmiş beyler keşke zamanında başörtüsü zulmü olurken de aynı tepkiyi verseydin
@efe_efem_1976 Seni Anadolu yakasındaki sahile gidip orada kayaların arasına bakmayı tavsiye ederim orada 10 tane bayan varsa 7 tanesi başörtülü
aaa hiç olur mu onların derdi açık saçık kadın görmek değil lütfen medeniyet yaşama hakkı ve özgürlük yani neden başörtüsü tesettür gibi yobaz şeyleri savunsunlar ki... önemli olan bir kadının şort u... inanç dediğiniz şey neymiş canimmm bu yüz yılda aaaa
@burcum0626 herkesin inancı kendine kardeşim ben 48 yaşındayım bu güne kadar tesettürlü olduğu için toplu taşıma aracında dayak yiyen bir allahın kulunu görmedim sen neyin kafasını yaşıyorsun kapanacaksan kapan benim açıklığımdan sana ne sen mi yanıcam benim yerime ? nefsine sahip çıkamıyorsan inzivaya çekil kendini terbiye et yolda gördüğün açıkları değil....
BEN ŞİMDİ SÖZDE MÜSLÜMAN ÜLKELERİN NEDEN GERİ KALMIŞ VE AÇ OLDUĞUNU ANLIYORUM.
neden çıplak kadın göremiyorlar diye mi geri kaldilar ? Medeniyet dediğiniz kılıkfetle mı oluyor ?
@burcum0626 Bu sözden bunu mu anladın? Kızım sen daha islamı anlamamışsan, bu kadar aklı evvel olman da normal. İslam hoşgörü dinidir. İslamda insanların özgürlüklerine karışılmaz. İnanıyorsan ona göre yaşamını biçimlendirirsin. Zaten arkadaşın bahsettiği de sözde müslüman olan ülkeler... Sözde müslüman olan ülkelerin kralları kendi kıçlarını korumakla meşguller. Saltanatları yıkılmasın diye uğraş vermekteler...
@burcum0626 hayır insan olmadan müslüman olmaya çalıştıkları için
Son yıllarda kadına şiddet taciz tecavüz neden arttı ? Kim var bunların arkasında ? Kİm bunlara hoşgörülü davranıyor ? İllaki bir kaçını sallandırmak mı lazım ?
bugün çıkıp taciz tecavüz kime yapılırsa yapılsın idam cezası verilsin diye yasa çıkartmaya kalkın bunların hepsi bu seferde çıkıp insanın yaşama hakkı elinden alınamaz diyerek yazı yazmaya başlarlar
Güldürmeyin Allah aşkına, muhafazar kardeşim böyle birşey der mi hiç ? o kardeşimiz sentetik bonzai içmiş gibi zombi halde ve ha bire " ama oda o şortu giymese" lafını takılmış plak gibi söylemeye devam etmektedir. Akıl ilim bilim eğitim bu üç şey gelişmeden bu dediğiniz gerçekleşemez.
Vatana ihanet ve terör örgütleri için bu ülkede idam konuşuluyor. Bunun yanına çocuk istismar suçunu eklemekte gerekmiyormu ayrıca kadına cinsel istismar ve şiddet ide içine alacak bir idam cezası gelmesi gerekmiyormu. Cünçü bu suclarda Vatana ihanede girer vatanımın geleceği çocuklar ve kadınlar...
Her firsatta her yerde sadece kilictaroğlunu eleştirmekle ülkeyi yönetilmiyor bu ülkenin cumhurbaşkanı başbakanı aileden sorumlu bakanı milli eğitim bakanı diyanet ve İçişleri bakanı neden bu konuda bir tek kelime etmezler.
tabiki adamın yaptığı yalnıştır. yazarında dediği gibi sananeeeee... moda olmuş çıplak dolaşmak, zinanın adı aşk, içkinin adı kafa bulalım. BANANEEEEE
nedir bu iş arkadaşlar son zamanlarda bazıları azmaya başladı yok saçı açıkmış yok ramazanda yemek yemiş yok şurası böyle vs.yani bahane kolay kolayda bu saldırıları yapan yada meyilli olanlar bu musamahayı nereden cesareti nereden buluyor önce bunu düşünelim ayrıca kimin nekadar müslüman inançlı olduğu sana mı kaldı kardeşim yoksa gaipten sana fetva mı geldi tabi yok böyle bişey amaç birilerinin kendini birilerimne göstererek parsa almaya çalışması tabi bide dinini bilmeyen bu zavallılar kapanmayı müslümanlık sanıyor oysa ne çarşaflar var altında ne oyunlar dönüyor
Bizler ses çıkarmadıkça bunlar daha da yüz buluyor. Oruç tutuyorsan tut kardeşim kendin için tutuyorsun benim için değil. 11 ay boyunca aç gezen gelip seni dövüyor mu restoranda ? 11 ay boyunca Arabası olmayan galeri basıyor mu ? Kadınlar taciz ediliyor çocuklara istismar var bunlara ses çıkarmaz ama o cübbeliler. Kadınlar sizler de tacize uğradığınızda bağırın ses çıkarın sizi destekleyecek erkek çok bakmayın siz bunların çok görüldüğünde bu toplumda biz de varız ve yanınızdayız destekleriz.
Peki yarın karınızın kızının yanına daşşakları gözükecek kadar kısa şort erkek giymiş bir erkek oturursa Banane Ulan diyebilecek misiniz?
@bayroy Ne alaka bir sapığı savunmak için verdiğin örneğe bak. İnşallah aynı durum senin anana, karına, bacınada olur. Bakalım ozaman aynı lafı ediyormusun.
@capbar2012 Sen soruya cevap ver, BANANE diyebilecek misin?
bir kadının giyinip sokağa çıktığı şekliyle aynı orantıda erkek çıksa sapık dersiniz. Şöyle giyineceksin böyle giyineceksin diye ayet var. Ahmet Hakan hadi ötekiler cahil senin iki dünya da da yatacak yerin yok.
bazı ilerici düşünce ve saglıksız demokrasi savunucuları türbanlıları savunurlarken kimlere hizmet etikleri , şimdi o başı sıkmalıların layık kişilere nasıl giyinecegini söylemeleri demokrasimi istiyorlarmış görün bakalım.bu ülkenin koşuları hoşlarına gitmiyorsa şeriyat ülkelerine müslüman kardeşimiz dedikleri kişilerin yanına yolunuz açık dönüşünüz olmasın saygı duymadım duymayacagımda
ulan ya sakil milletiz hayatı bir sürü doğruları varda bu tacizi yapan godoşun 1 ay oruç tutar herkes müslüman bu kadar zinayı bukadar cinayeti çoçuk tecavüzlerini kadın dayağını şiddeti ben mi yapıyorum bu ülkede müslüman olan toplumun fertleri yapmıyormuu sanane dingil milletin şortunda burası iranmı ama başınıdaki hükümetten kaynaklanıyor din eksenli yönetim şekli var oruç tutmayan şortu kısa olan chpyi seven solcu olan hakkını arayan 1 mayıslarda bağıran eylem yapan anarşit dimi
Denemek lazım bi bütün bayanlar ve erkekler karşı tarafı tahrik edici kıyafetler giysin. Belki tecavüz oranı düşer taciz olayları sıfıra iner. Kim bilir.
EY HAKAN VE ÖZKÖK HAYATINIZDA KAÇ TANE HAYDUTA HOP DEDİNİZDE BİZDEN İSTİYONUZ?.SİZ YAPIN KEYFİNİZİ
@fatih_byik_1966 aslında haklısın ama bu yazının eleştirilecek yanı yok. bozuk saat bile günde 2 defa doğruyu gösteririmiş ya bunlarınki de o hesap işte..
böyle kadınlara saldıran pisliklere etrafta bulunanlar dersini versin ağzını burnunu dağıtsın sorun otomatikman çözülür
Terbiye sınırları aşılıyo....
Kadın diyor ki "Adam kalkıp bana yumruk attı, kafam cama çarptı, dişim kırıldı"... Daha neler artık. Ne kadar abartılı ve yalan bir ifade. Videoda görüyoruz, yumruk falan kesinlikle atılmamış, kafası cama da çarpmıyor, hafif bir sille atılmış... Adam tabi vurmasa daha iyi olurdu ama kadın da şiddeti çok abartıyor. Sinek ısırmış iken yılan soktu diyor. Aslında evet, kadınların bu kadar tahrik edici giyinmemesi gerekiyor. Bazı erkekler kendine hakim olamıyor işte... Ne gerek var yani öyle giyinmeye, ne kazanıyorlar... Ama yine de iş dayakla çözülmemeli. Tahrik edici giyim yasalarla yasaklanmalı.
Adam kıza vurunca sapıklık mı oluyor, asıl o kız sapık
@haciozay69 peki kapalı olup daracık pantolon buluz giyip edep yerleri kabartılmış harita gibi olanlara neden gittip vurmuyor..
Biraz insaf be kardeşim,her yerinizi açıyorsunuz toplumda her türlü insanalr var,spıkalra adeta davetiye çıkartıyorsunuz,sizlerde en az o sapıkalr kadar toplumda sorunsunuz,çıplak gezmeyi çok arzu ediyrsanız o durumuda kabullenecek yerler mutlaka var
ertuğrul ve hakan bey yazdıklarınıza katılıyorum fakat genç kızlarımızda vede kadınlarımızdada haya utanma duygusu kalmamış malesef
Askerlerin kışlada zehirlenmeleri... Açık giyinenlere bu şekilde saldırrılar olması ve bu saldırrıların üst perdeden basına taşınması ve darbe şakşakcılarının bu saldırıları köpürte köpürte insanları tahrik etmesi, Kılıçtaroğlunun ucu açık bir şekilde geniş bir zamana yaydığı sözde ADALET YÜRÜYÜŞÜ gibi olayların birbirleri ile bağlantılı olmayacağını düşünmek bence saflık olur. Adalet Yürüyüşü diye başlatılan eylemin toplumda iç savaş çıkarmaya yönelik bir hareketin ana omurgası olabileceği sala gözardı edilmemelidir. Vatandaşlarımız bu konuda uyanık olmalı ve provakosyana gelmemelidir.
bu memleket ne zulümler gördü hep alkışladınız
Ülkemizde son bir yılda 37000 çocuk istismar edilmiş. Tabi bu resmi rakamlar. Resmi olmayan bunun üç katı diyor uzman. 9 yaşındaki erkek çocuğumu camiye kuran kursuna gönderemedim bu yaz. Kendim muhafazakar olmama rağmen bir ataiste,aleviye veya sol görüşlü birine ; namaz kılan oruç tutan veya sağ görüşlü birinden daha çok güvenirim.
@schraube senin muhafazakarlığını yesinler. Artist.
bence protesto için önce ahakan ve eözkök olmak üzere hepiniz karısını kızını bikiniyle sokaklara döksünler tam özgürlük gelene kadar da öyle gezsinler..
baş örtüsünü dışlayanla sort giydi diye bi kızın üstüne yürüyen darp eden zihniyet ikiside aynı kahbelikte.
kadının a ne kadar değer verirsen okadar sorun çoğalır .
Bunlar bence hiç normal şeyler değil. Kafirin bizim görmemizi istediği fotoğrafa bakıp herhes yanlış yorum yapıyor. Ülkemizi güvenilir olmayan kaos içinde göstermek için bu tür şeyleri planlıyorlar. Kemal kılıçdaroğlu ne işin var yollarda ADALET arıyon öylemi iki milyon tl telefon faturası devlete ödeten bayan vekilinde neden aramadın adaleti Biz büyük resmi görüyoruz siz ancak aptalları kandırırsınız.
@kilara74 SEN ÖNCE 17-25 ARALIK DA Kİ DÖRT BAKANI SORGULA. 700 MİLYONLUK SAATI SORGULA.ENSAR VAKFINI. VE ÖRTÜLÜ ÖDENEKLERİ SORGULA BU ÖRTÜLÜ ÖRTÜLÜ ÖDENEKLER NEREYE HARCANIYOR. ONU SARGULA. SONRA KIIÇDAROĞLU NA KONUŞ.
Birincisi o adamın bir muhafazakar olduğunu nerden çıkardınız..Muhafazakar insan dinine bağlı 5 VAKİT NAMAZINI dosdoğru kılan insandır..Bu adam gibi sırf eleştiri uğruna DİNİ kendi hayat şartına alet etmez..böylelerine KUR'AN KERİM de münafık diye hitap edilir..BAKARA SURESİ nin 7 ci ayetinden 21 ci ayetine kadar bu insanlardan bahsetmişlerdir..sonundada bu insanlar CEHENNEM in en alt katmanında yer bulacakları söylenmiştir..MÜNAFIK: Müslüan olduğunu ima eden fakat İSLAMİYET ten bir haber olan insanlara denir..bunlar GÜNAHKAR dırlar... onun için KUR 'AN ı okumadan dediğimi anlayamazsınız..
Özkök evli buna rağmen olgun konuşmuş, Ahmet Hakan bekar tabii sert konuşacak. Fark bu.
erdoğan yıllardır atıp tutacağına memleketin içine etmekten vazgeç bir an önce.
nedemek herkes istediği gibi giyinir! bu ülkede islami bir yaşam tarzı var ve bu yaşama saygılı olmak gerekmazmi. mesela ramazanda oruçlu olan kimseleri tahrik edici bir kıyafet giyerek ortalıkta salına salına dolaşmak olmamalı. bu bir saygıdır. kadında erkekde biraz edepli olacak. bir erkek donla gezse kim nediyebilir. ama bu edepli olmaz. bir kadında kıyafetiyle kadınlığını teşhir edici olmamalı. eğer olursa ! ona bakan erkeklerin bakış şeklinin bir önemide yok zaten. böy bir durumdanda şikayet etmemeli çünkü zaten amacı erkeklerin gözlerine ve cinsel hislerini uyarmak amacı gütmüyormu!!??
teröre idam,tecavüze idam, hırsıza idam.. ee nereye geldik bir bakın.. sadece vatan hainliği (terör) ve yüce divan kapsamında değerlendirilmesi PKK, Deaş, diğer unsurlar gibi gibi.. onu as bunu kes.. :) .. tecavüz taciz pedofili vs bu suçlar caydırıcı ağırlıkta olmalı..
İSLAM ne diyor kapanacaksın. Dinsizler deliriyor. gericiler yobazlar. Bunu bizi yaratan bizim fıtratımızı bildiği için söylüyor. Ne oldu herkes hizaya geldimi şimdi
Bu konuda Türkiyede herkes her kesim çifte standartlı.Çarşaflıya türbanlıya sakallıya saldırınca bir kesimin gıkı çıkmaz. diğer kesimde şortlu ve diğer açıklara saldırıya gık demez. Yalnız bu konuda sınır nereye kadar. MESELA bir genç kız erkek farketmez tümden çıplak /üryan dolaşıp "benim hürriyetim" diyerek sokaklara çıksa buna hürriyet var kardeşim mi diyeceğiz yoksa.....
Bunun temelinde kiskanclik yattigini dusunuyorum.Kiskancligin disa vurumu.Sadece karsi cinste degil hemcinslerde de bu durum soz konusu teyzemin torunu Ozlem ,bizim her giydigimizi kiskanir.Universite bitirmis olmamizdan kiskaclikla soz ederdi.Biraz aile egitimi ile ilgili oldugunu dusumuyorum.Psikopat annesi okumadisina izin vermeyip kullandigi icin calismak yerine cevredeki insanlara karsi beklenti olusturup 30 yasindaki insanin sorumlulugunu almasi yonunde egilimi var.
BU PİSLİKLER KUŞADASI'NDA BİKİNİYLE ÇARŞIDA GEZEN YERLİ VE YABANCILARI GÖRSE NE YAPACAK... BUNLARIN AİLELERİNDE DAHİ SAPKINLIK VARDIR.
ya arkadaş bu algılardan bu millet ne zaman kurtulacak şu cahilliğe bir bakın bu olayda yorumlara bakıyorum şortlu olan mağduru chp li gibi ona o mağduriyeti yapanın da muhafazakar dindar gibi gösterilmesi ...ARKADAŞLAR bu dinini eksik bilenlerin eksiğini bunlar gibi şerefsizlere bırakan algı şarlatanlığı yapan züppeler hep birlikte tek ağız olup geleceğimize çocuklarımıza KURAN-I KERİMi doğru bir şekilde öğretmeyi onlara sevdirip dinlerini yaşamayı öğretmeliyiz...öğretmezsen yarım yamalak böyle saldırgan insanlar çıkar öğretmezsen din adı altında teröristler çıkar dünyaya islamı kötüler
zihniyetten bahsediyor keko zihniyettt...
Diğer Haberler