Eş zamanlı olarak düğmeye basıldı! İçeriye böyle girdiler...

Gaziantep'te terör örgütü PKK'ya büyük darbe. Eylem hazırlığında oldukları tespit edilen ve Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakaret eden kişilere yönelik düzenlenen operasyon düzenlendi. 200 polisin katıldığı operasyonda 11 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep'te, terör örgütü PKK adına kentte kanunsuz gösteri eylemi yapmaya hazırlanan, sosyal medyada Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakaret eden kişilere insansız hava aracı destekli 200 polisin katılımıyla düzenlenen operasyonda 11 kişi gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK terör örgütü yapılanmalarından PYD/YPG ve YPJ adına faaliyetlerde bulunup, Gaziantep'te kanunsuz gösteri eylemi gerçekleştirecek olanlar ile sosyal medyada terör propagandası yapıp, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine hakaret eden kişilere yönelik çalışma başlattı. Polisin yaptığı çalışma sonunda terör örgütü yandaşı 11 kişi ve adresi belirlendi.

EŞ ZAMANLI OLARAK DÜĞMEYE BASILDI

Cumhuriyet Savcılığı'ndan alınan iznin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde istihbarat, özel harekat, çevik kuvvet ve bomba imha uzmanlarından oluşan 200 polisin katılımıyla, insansız hava aracı desteğiyle çeşitli adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan baskınlarda gözaltına alınan 11 şüphelinin adreslerinde yapılan aramalarda 2 terör örgütü PKK içerikli yasaklı yayın, 1 kuru sıkı tabanca, 7 terör örgütü içerikli doküman ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi. Gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüpheliler, sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
terör böyle bitmez,madem olaganüstü halde var gerekirse her ev her araç durdurulup aransın,bitsin artık şu illet,bunlara alet olanlar masumları hiç mi düşünmezler,olan halka olmuyor mu bide sözde hak savunuyorlar,herkesin çolu çocuğu var,bölücülüğü deneyeceğinize okuyup çalışıp herkese faydalı olmayı deneyin,bağlı olduğunuz fikir aksini demiyordur heralde.
@hsncsgn emin olun içerdeki pislikler temizlendiğinden beri Askar da, Jandarma da, Poliste mevcut gücünü sonuna kadar kullanıyor (işim gereği üç kurumada yakın temas halindeyim) ancak ihraçlar ciddi yetişmiş personel açığı oluşturdu... bu kurumlara öyle 2 senede uzman eleman yetiştiremezsiniz. çoğunun beğenmediği, yaşlı koca göbekli eski polislerin deneyimine gözümle şahit olmadan önce bende yaptıkları işi öğrenmekte ne var diyordum. bu insanlat 7/24 ailelerinden bile feragat edip çalışıyor artık çoğunun feragat edeceği ne zamanı ne de gücü artık pok bol kalmadı. bu kurumlar yeniden güçlenmeli
Diğer Haberler