Femen kızlarından Ayasofya'da çıplak eylem!

Çıplak eylemleri ile dikkat çeken Ukraynalı Femen grubu, bu kez İstanbul'da Ayasofya'nın önünde eylem yaptı. Kadına yönelik şiddeti çıplak eylemle protesto eden Femen kızları gözaltına alındı.

8 Mart 2012 13:10
PAYLAŞ
TWITTER
Femen kızlarından Ayasofya'da çıplak eylem!

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaptıkları çıplak eylemlerle adını duyuran Femen kızları Türkiye'de ilk kez eylem yaptı. Femen kızlarının eylem yapacakları yer sır gibi saklanırken, polis Ayasofya'nın önünde sabah saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemi aldı.

AYASOFYA'DA SOYUNDULAR -GALERİ

UKRAYNA´DA FEMEN PROTESTOLARI GALERİ

Öğle saatlerinde bir araçla Ayasofya'nın önüne gelen Femen grubundan İnna Shevchenko, Tayiana Zatserkovna, İana Zhdanova ve Oleksandra Shevchenko araçtan inerek bir anda koşmaya başladı. Üzerlerinde sadece iç çamaşırı bulunan protestocu kızlar,8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde gerçekleştirdikleri eylemde kadına yönelik şiddeti protesto etti.

Femen kızlarından Ayasofya'da çıplak eylem! | video.mynet.com

Türkçe, "Çalınmış Hayatlar" ve İngilizce dövizler taşıyan Femen kızlarının yüzlerini de dayak yemiş bir kadını andıran şekilde boyadıkları görüldü. Ayasofya önünde vatandaşların şaşkın bakışları altında koşmaya başlayan Femen kızlarına, kadın polisler müdahale etti. Kadın polisler, çıplak eylemcileri gözaltına aldı. Gözaltına alınan Femen kızları, polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

Anahtar Kelimeler:

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir