FETÖ davasında korkunç ifade! 'Canlı bomba geliyor' diye bağrışmalar oldu

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ndeki olaylara ilişkin 135'i tutuklu 143 sanığın yargılandığı davanın duruşması, yarına ertelendi. Tutuklu sanık er Kalelioğlu ifadesinde “Motosikletli bir abi bize doğru geliyordu. ‘Canlı bomba geliyor’ diye bağırışmalar oldu. Ön taraftaki asker grubu komple ateş açtı. Resmen taradılar.” dedi.

FETÖ davasında korkunç ifade! 'Canlı bomba geliyor' diye bağrışmalar oldu

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında yapılan binadaki büyük salonda İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmada, tutuklu sanık er Levent Kalelioğlu, savunmasına 15 Temmuz'daki darbe girişimini kınayarak başladı.

Şehit yakınları ile gazilerin acılarını paylaştığını söyleyen Kalelioğlu, “Sizin acınızı anlıyorum, ama ateş düştüğü yeri yakıyor. Halkı bırakın, havaya dahi ateş ettiysem müebbet cezaya razıyım. Hiçbir suretle silahımı kullamadım.” dedi.

Kalelioğlu, kısa dönem askerlik yaptığını, terhisine ise 4 gün kaldığını anlatarak, darbe girişimi sırasında Kuleli Askeri Lisesi’nde halı sahada futbol oynadıklarını iddia etti.

Askerliği boyunca silah kullanmadığını, silahlı nöbet tutmadığını öne süren Kalelioğlu, “Koyun sürüsü gibi bizi götürdüler. Nizamiyede terör saldırısı oldu diyorlar, bizi nizamiyeye götürüyorlar, başkalarını başka yere. Bize gerçek mermi verdiler kaldı ki, bizim silahlı nöbetimiz dahi yoktu.” ifadelerini kullandı.

"RESMEN TARADILAR"

Kalelioğlu, kendilerinden önce 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne giden askerlerin mevzi aldıklarını gördüğünü aktararak, şöyle devam etti:

“Ahmet Taştan, sanırım kendi silahını kurarken elini yaralamış, benden silahımı istedi. Sağ tarafımızdan çakarları yanan otomobil geldi. Ahmet Taştan, o araç gelmesin diye ateş açtı, TOMA’ya da ateş etti. Vali korumaları olduğu söylenen iki kişiyi de Ahmet Taştan gözaltına aldı. Bizi buraya getiren komutanlar Kuleli’deydi. Vatan haini subayların TSK’da işi ne? Motorsikletli bir abi bize doğru geliyordu. ‘Canlı bomba geliyor’ diye bağırışmalar oldu. Ön taraftaki asker grubu komple ateş açtı. Resmen taradılar. Ardından tanktan iki kez MG3’le halka ateş açıldı. Halk, yaralıları topluyordu, sonra tekrar ateş ediliyordu.”

ER KURTULUŞ KAYA'NIN VURULMASI OLAYI

Askeri öğrencilerin de bulundukları yere geldiğini kaydeden Kalelioğlu, er Kurtuluş Kaya’nın vurulması olayını şöyle anlattı:

“Olaylar yaşanırken unimog aracın yanında bekliyorduk. Makineli silah sesi duyduk. Bulunduğumuz araca da birkaç kurşun isabet etmişti. Hemen yere yattık. Aracın yağ deposu delinmişti, patlayacağını düşündük. Erdoğan arkadaşımız gelerek ‘Kurtuluş Kaya vuruldu’ dedi. O anı anlatamam, yani öyle görünce… Çaresiz bekliyorduk. Kurtuluş Kaya’yı komutan vurdu diye seslenenler oldu. Mustafa Uzman, Kurtuluş’un hemşerisidir. Arkadaşların söylediğine göre Kurtuluş’u kucağına almış ağlıyordu. Bu sırada askeri öğrenciler geldiler. Onlara köprüde içtima aldırdılar. Üç öğrencinin eksik olduğunu söylüyorlardı.”

Savunmasını tamamlayan Levent Kalelioğlu’nun çapraz sorgusuna geçildi.

Müşteki avukatın “Darbe olduğunu ne zaman öğrendin?” sorusuna Kalelioğlu, “Bayan bir vatandaş yere düştüğü zaman tahmin ettim, ama ülkede böyle bir durumun yaşanacağına ihtimal dahi vermiyordum.” yanıtını verdi.

Duruşma, sanık savunmalarının tamamlanması için yarına ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bunlarin alayi yalanci hepsi biliyodu darbeyi koprude nekadar asker varsa idam edilmeli.nokta.
sevdiğin nick'ten belli nasıl bir beynin olduğu ve nasıl calıştığı Er bu emir komuta zincirinin en alt kademesindeki herkesin emrine koşulsuz riayet etmek zorunda olan bir askerrden
erlerin hepsi emir kulu..O vatan haini fetocu komutanlar çocukları kullandılar..Sırf bunun için bile asılmalı kansızlar..Erler bence serbest kalmalı..
Bizde tahmin etmiyorduk baş papazin boyle gozu kara oldugunu
Bu ülkede derin devletin taktiği hep aynı İKİ KİŞİNİN ARASINA GİR .Digerine anan kfr etti de kenara çekil..... Hep aynı yöntem...
Diğer Haberler