FETÖ'den yargılanan eski Yüzbaşı Haldun Gülmez araçtan inmeyince jandarma taşıdı!

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 3'ü firari, 44'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasına devam edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suikast girişimi davasında eski Yüzbaşı Haldun Gülmez, duruşma öncesi yine olay çıkarttı. Geçtiğimiz Cuma günü duruşma salonuna zorla götürülen Gülmez, bugün de duruşma salonuna gitmemekte direnince jandarma tarafından taşındı.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince, adliye binasındaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odasının salonunda görülen davanın üçüncü duruşmasına tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri altında getirildi.

ARAÇTAN İNMEYİ REDDETTİ

Sanıklar jandarmalar eşliğinde mahkeme salonuna alındı. Sanıklardan Haldun Gülmez, araçtan inmeyi reddedince jandarmalarca salona götürüldü. Sanıklar, taraf avukatları ve sanık yakınlarının hazır bulunduğunu duruşmaya başlandı.

YARIN SONA ERECEK

Duruşmada mahkeme heyetince, sanıklar ile avukatlarının dava dosyasına giren yeni deliller ve raporlarla ilgili beyanları alınacak. 13 Temmuz perşembe günü başlayan ve hafta sonu ara verilen üçüncü duruşmanın yarın sona ermesi bekleniyor.

İDDİANAMEDEN

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olduğu iddianamede, sanıkların, "cumhurbaşkanına suikast", "Anayasa'yı ihlal", "yasama organına karşı suç", "hükümete karşı suç", "silahlı terör örgütü yöneticisi olma", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme", "yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme", "kasten öldürmeye teşebbüs", "zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma", "neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama", "zincirleme şekilde silahla tehdit", "cumhurbaşkanına hakaret", "zincirleme şekilde kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret", "kamu malına zarar verme", "mala zarar verme", "nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali" ve "nitelikli yağma" suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

Saldırıyı gerçekleştiren FETÖ'nün "suikast timi"ndeki biri firari 37 asker için en az 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep ediliyor.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
FETO ILE KASILA KASILA POZ VERENLER NEDEN YARGILANMIYOR??
@serdar_1981_alcym dogru diyor nerde mustafa akaydın nerde fetö ile görüşen 6,7 chp vekili, nerde fetö medyasına operasyon düzenlendiğinde kalkan olan chp li vekiller
@serdar_1981_alcym Bunların yargılanması sana neden bu kadar dokunuyor ?
Asgari ücretin 1000 lira olduğu bir ülkede Milli Eğitim Bakanlığı'nın devlet Okulu'nun yetersiz bırakıp milletin çoluğunu çocuğunu en aşağı 25000 olan Dershaneleri ve okullara mahkum eden sistemi ve bu sistemde Anadolu'nun bağrından kopmuş tek amacı okumak olan çocukları örgütlerin ağına düşüren bu hükümeti bundan önceki hükümetleri Sorgulamak lazım kimse anasının karnından suçlu da Doğmuyor Bence fetö'den yargılananlar kesinlikle devlete de tazminat davası açmalı bize sahip çıkmadınız bunların ağına düşürdünüz bunları okullarına dershanelerine derneklerini STK yasal olarak izin verdiniz diye
asgari ucret 1500 tl. canim benim. daha fazlasini isteyenler okuyup kendini gelistirecek yapacak bisey yok. 25 sene gez toz haylazlik yap sonrada asgari ucret 1000 lira de. simdi okuyan ve atanamayan ogretmenler cevap verir yorumuma sizlerde daha cok calisin atanin.
@azizsekman Asgari ücret net 1404 TL dostum.! Eksik bilgilerinizle yorum yazmayın.! Diğer yazdıklarında yanlış.!
yarin muebbeti ye aklin basina gelir
BUNLARA TEK TİP ELBİSE VE AYAKLARINA PRANGA VURACAKSIN ANCAK AKILLARI BAŞLARINA GELİ HAİNLER
fetullah gülen hoca efendi diye bağırıp çağıran siyasiler niye hesap vermiyor ?
spor olmuştur gençlere
Beyler ,hanımlar bu insanların davranışlarını kınamak ve yargılamak yetmez.Bu insanlar Kainat imamı dedikleri şahsa tapıyorlardı.Tırnağını,sümüklü mendilini ,elbiselerini alıp kutsal sayıp saklayanlar ,hatta devlet yönetenlerden ziyarete gidenler ve ya mektup yazanlar boşuna mı yazdı.İşte bunun adı din-iman -inanç.Bütün dinler böyle doğmuştur.Yani önce dinin oluşum öncesi,oluşum zamanı ve sonraki gelişimini inceleyin bakalım inanç diye elinizde avucunuzda ne kalacak.Bir anda FETO kafasında olduğunuzu anlayacaksınız.Kimse palavra atmasın ,biat ettiğiniz insanların FETO ya yakarışları kayıtlard
@siliya Ateist arkadaş ta fırsattan istifade topa giriyor.! Ülke mal dolu.!
Kendiniz kargayı besleyip büyütün,gözünüzü çıkarsın.Ondan sonra Kusuru kendinizde değil de Kılıçtaroğlunda arayın.O ne diyor?Hukuk ve adalet.Siz zaden suçluları biliyorsunuz,çünkü aynı menzilin yolcuları.Başkalarına suç bulmak aptallığınızın göstergesi.
@siliya Kılıçdar Almanya da ki olaylar sırasında "avrupada ki bütün toplantılarımı iptal ediyorum" deyip hükümete insan gibi destek mesajı verdi. Gece azarı yiyince sabaha taklacı güvercini gibi döndü. Sonra yürüyeceksin diye emir verdiler, kaç yaşında adam yollara düştü. İstemeye istemeye yürüdü.! Patronları HDP yi yürüyüşe ekledi sesi çıkamadı. KILIÇDAR'ı kimin yönettiğini gayet iyi biliyoruz. SİMON + YANKEE emir veriyor bunlarda paşa paşa yapıyor. Dön sen kendi aptallığına bak SİLİYA:!!
Adamlar rufu yuzden atmis vatana ihanet i kahramanlik sayan utanmazlar baska ule olsun hemen infaz edilirler
alçak hain kendinide yırtsan müebbeti yiyecen
hala feto diyorlar ya bir millette bu kadar beyinsizi bir arada bulamazsınız bu fetodan yakalanan askerlere sorun bakalım kaçtanesi namaz kılmayı ve dua biliyormuş acaba:)
@murat_salar_2017 sana fetocunun müslüman olduğunu kim anlattıysa git ona sor .
@murat_salar_2017 her namaz kılan fetöcümü? namaz kılan adam(!) halkına mermi sıkmaz, polisini bombalamaz!
BU kadar eğitim almışiharp okulunu bitirmiş(güya bizim askeri okullarımız dünyada eşi benzeri görülmemiş eğitim veriyorlardı meğer oda kofmuş) nasıl olurda eğitimsiz,cahil,salya sümük elini ayağını oraya buraya atan güya din adına hareket ettiğini belirten bir soytarı ahlaksıza nasıl biat eder anlaşılır gibi değil, kaldıki bakanlar,başbakanlar bu adamın elini eteğini öptüler, yüzüne dahi tükürülmeyecek insana nasıl gbiat ederler inanılır gibi değil,menfaat bu kadarmı alçaltır insanı.Bir zaman Uğur Dundarın TRT de bir çekiminde görmüştüm,bir teğmen şeyhin cinsel organına el sürüp mutlu oluyor.
ARTIK BU FETULLAHIN SİYASİ AYAGININ İŞ BİRLİKCİLERİNİN BOYBOY VİDOLARININ BULUNDUGU SİYASETCİLERİN TOPLANMA ZAMANI GELMEDİMİ GELMEDİMİ NEDEN MİLLETE KORKUYU SALIYOR SİYASETCİLERE DOKUNULMUYOR
AKPli olduğu anda yada biad ettiği anda kandırıldım dediği anda kurtuluyor...Montaj abi derse de kurtulur...Onlar AKPli ya öyle hakları var zannediyorlar...
@vural1946 Ama öyle deme alınırlar bak...Fotoğraf çektirenlerin yarısından fazlası AKPli siyasetçi...
@vural1946 alacaklar onlarada sıra gelecek . en başta yardım çeki verenle başlacak . şu meclis arşivinde olan .
15 temmuzda köprüye götürülen Hava harp okulu öğrencilerinin içinde bulunan ve 11 gün sonra serbest bırakılan Başbakan yardımcısının yeğeni...
Pislik haine bak sen..kodeste lağım faresi gibi çürüyün katiller...
ÖNCE PİYONLAR SONRA KALE AT FİL VEZİR VE ŞAH
KAFASINI YERE BIRAKIN LAVUĞUN .... AYAKLARINDAN SÜRÜKLEYİN...
bu ve bunun gibi vatan hainlerini böyle götürürseniz daha çooookkk suçsuz insanlar ölür . gıkı çıkanları öldürmedikçe daha neler yapacaklar ALLAH bilir sonada asker öldü polis öldü dersiniz. sizler değil onlar yalvarsın sizlere. adamlar hem suçlu hemde güçlüler.
Diğer Haberler