Fetullah Gülen'in bedduası

Yürütülen operasyonla ilgili kendi cemaatine yöneltilen eleştirilere cevap veren Fethullah Gülen, konuşmasının sonunda beddua etti.

Son güncelleme: 30 Aralık 2013 11:25
Fetullah Gülen'in bedduası

Yürütülen operasyonla ilgili kendi cemaatine yöneltilen eleştirilere cevap veren , konuşmasının sonunda beddua etti.

Fethullah Gülen'in na tepkiler

Fethullah Gülen'in vaazında ettiği beddua büyük tepki gördü. Sosyal medyada tepkilerini dile getirenler Hz. Muhammed'in "bedduadan uzak durun" hadisini hatırlattı

Fethullah Gülen'in son vaazında ettiği beddualar sosyal medyada da tepki topladı. Vatandaşlar bedduanın en son başvurulacak bir şey olduğunu vurgulayıp Hz. Muhammed'in "bedduadan uzak durun" hadislerini hatılattı. İşte sosyal medyada Gülen'in kınandığı mesajlardan bazıları: 
 "Daha önce 'Gerekirse hâkimler kiralayın' diyerek rüşvete icazet vermemiş miydi?" 
 "Taif'te mübarek dişleri kırıldı Efendimizin. Taşladılar mübarek bedenini. Asla beddua etmedi." 
 "Beddua en son başvurulan şeydir. Peygamber beddua etmeyiniz buyuruyor. Bizim geleneğimizde yoktur." 
 "Bu beddua Gazze'de çocukların üzerine bomba yağdıranlara, Arakan'da insanları diri diri yakanlara yapılmadı." 
 "Üstad Bediüzzaman, kendisinin cezasına kalem kıran hakimlere dahi beddua değil dua ederdi." 
 "Kemalistler Gülen'in beddua videosunu, Gülenciler de Yılmaz Özdil yazısını paylaşıyor. Ortalık panayır." 
 "Fethullah Gülen... 1993: Ehl-i imana yarım kelimeyle de olsa beddua etmeyin. 2013: Ocaklarına ateş düşsün..." 
 "Suriye'de bugün 16 çocuk soğuktan donarak şehit oldu, hiç ağzından 2 kelime dua çıktımı, bu zalimlere beddua ettin mi?" 
 "Fethullah Gülen'in bir kez de Müslüman kardeşlerimizi katleden ABD ve İsrail'e beddua etmesini bekliyoruz. Çok şey mi istiyoruz?" 
 "AK Parti'ye oy veriyorum. Sayın Başbakan'ı da sonuna kadar bu meselede destekliyorum. Gülen'in konuşmasında bize karşı en ufak bir beddua yok." (Hasan Celal Güzel) 
 "Cemaate en büyük darbe bedduadır; görevden almalar hocaefendinin bedduası kadar yıkıcı değildir." (AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar) 

 

Erdoğan'dan Fethullah Gülen'e beddua cevabı

Başbakan Erdoğan, Giresun'un Görele ilçesinde toplu açılış töreninde konuştu.Erdoğan, Gülen'in beddualı videosuna da cevap verdi.

İşte konuşmasından satır başları:

Bizim rotamızı millet çizer dedik. Siz bu partiyi desteklerken, birileri bundan çok rahatsız oldu. Sandıktan, milli iradeden rahatsız oldular.
Anneler, babalar ağlamıyor ya, işte bundan rahatsız oldular. Türkiye büyüyor. Biz onlara rağmen bu yolda yürümeye devam ediyoruz.
Gezi eylemlerinde faiz yüzde 4.5'tu. Bundan rahatsız oldular ortalığı karıştırdılar. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. 780 bin kilometrekarelik vatam topraklarında ameliyata müsade etmeyiz.

Geçtiğimiz hafta kurulan tuzak, yoksukluk kisvesine konulmuş yurt dışında yazılmış senaryo. Devletin içine sızan çetelere millet cevabını verecek. Yine bize çelme takmaya çalışıyorlar. Karşımızdakiler hiçbir ölçü tanımıyorlar. Amaçlarına ulaşmak için her yolu mübah görüyorlar. Amacımıza ulaşmak can düşmanlarımızla kolkola giremeyiz.
CHP'nin genel müdürü kasetle gelmiştir. Kendi genel başkanına uydurulmuş bir kasetle geldi. O kaset olmasa gelemeyecekti.

BEDDUAYA SANDIK GÖNDERMESİ

Bugüne kadar karşılaştığımız her belayı nasıl defettiysek bundan sonra s birlikte bundan da kurtulacağız. Bölgesinde ve dünyada etkin bir güç olan Türkiye'yi inşa edeceğiz.

Uluslararası örgütlerden ihale alan çetelere asla boyun eğmeyeceğiz. Büyüyen Türkiye elbette birilerini rahatsız ediyor.
İnşallah sizin hayır dualarınız o bedduaları, saldırıları sandığa gömecektir.

TRABZON'DA FETHULLAH GÜLEN'E İKİNCİ BEDDUA CEVABI

Sadece bunlarla kalmıyoruz, Sevgili gençler biz Müslüman'a lanet edilmiş bir toplum değiliz. Lanet Müslümanlar arası öyle kötü bir şeydirki döner dolaşır onu yapana gider. Milletin bölünmesine vesile olanlar iflah olmaz. Birileri bilbortlara kardeş olacaz diye reklam koymuş gezicilerle kardeş olacaz diye, sizin kardeşliğiniz elinde molotof olana karşımı? Sizin kardeşliğiniz polisimi hedef alana yakıp yıkana karşı mı?

 

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir