Filli Boya'dan o reklamla ilgili önemli açıklama

Filli Boya, sosyal medyada büyük ilgi gören "Anca Beraber Kanca Beraber" sloganı ile yayınlanan filmin sadece kadın hakları ve Türkiye’de kadının yeri amacıyla yayınlandığını duyurdu.

Filli Boya'dan o reklamla ilgili önemli açıklama

Betek Boya ve Kimya San. A.Ş’den yapılan açıklamada, firmanın 1988 yılından beri "Filli Boya" markası adı altında "Türkiye’yi kucaklayarak" faaliyetlerine devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, şirketin, her geçen gün büyüdüğü ve büyürken de ülkesine ve milletine olan sevgisiyle sosyal sorumluluk hassasiyetini şirket kültürü olarak benimsediğine dikkat çekilerek, "Filli Boya bugün ülkemizdeki birlik ve beraberlik, kadın, milli değerlerimiz, bayrak ve millet sevgisi, eğitim ve çevre olmak üzere, birçok farklı alanda sosyal sorumluluk projeleri yürüten bir yapı haline gelmiştir" denildi.

Açıklamada, şirketin hassasiyetle üzerinde durduğu bir konunun da "kadın hakları ve Türkiye’de kadının yeri" olduğuna işaret edilerek bu konuda sayısız sosyal sorumluluk projesine hazırlandığı belirtildi ve şöyle denildi:

İşte o reklam filmi;

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Filli Boya tarafından ‘Anca Beraber Kanca Beraber’ sloganı ile yola çıkılan reklam filmi bu amaca hizmet etmektedir. 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle kadının toplumdaki yeri, Anadolu kadınının doğallığı ve topluma kattığı değerler vurgulandı, Cumhuriyet’ten bu yana gelişen kadın hakları vurgusu yapıldı. Bununla birlikte reklam filminde Türkiye’nin kadını ve erkeği ile birlikte bir ve bütün olması gerektiği vurgulanarak birlik ve beraberlik vurgulandı. Bu amaca yönelik hazırlanan reklam filminden başkaca sonuçlar çıkarılamaz. Reklam filmindeki amaç bu topraklarda var olan kadınlara dair kadim değerleri ve birlikte bütün-beraber olmayı hatırlatıyor. Bunun dışında bir amacı yoktur ve olamaz. Bu anlamda çeşitli mecralarda aksi yönde oluşturulmaya çalışılan algının kabul edilebilmesi mümkün değildir. Ulvi bir amaç için yapılan çalışmanın, olumsuz değerlendirmelere konu yapılmasının şirket kültürümüzle bir bağı olmadığı gibi, büyük üzüntü duyulmasına yol açtı. Reklam filminin başka hiçbir amacı olmadığını, şirket olarak ülkenin birlik ve bütünlüğüne, kardeşliğine ve Cumhuriyet döneminde gerçekleşen kadın haklarındaki gelişmelere katkı amacıyla benzer çalışmaları yapmaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz." (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 28 yorum
Filli boya yönetimine teşekkürler.Sosyal konulardaki duyarlılığına hayranım Türkiyede yönetimi insan odaklı tek marka tek fırma...her zaman as tercihim
EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.
@cumalielmas facete paylasın arkadaşlar
Valla cokta guzel reklam olmus elinize sağlık 4 karı alma zihniyetine sahip olanları rahatsız ettiniz ama olsun..
bu ülkede tek garılar yaşamıyor
hop geri vites.. hani hayır diyecektin filli boya sahibi
her zaman seninleyiz filli boya belliki birilerinin zoruna gitmiş içinde ATATÜRKÜMÜN olması
haçlı fili boya içimizdeki lorons bunlar şimdi milete güzel gözükmek için reklam filim tiyatro aynı kendini yakıp kendin tiyatro yap bu reklam algı güzel gözükme filiboya haçlı itifakında dır
cok guzel bir reklam bayildim bu kadar guzel bir amlatim icin firma sahibine tsk ediyor başarılar diliyorum
Bir reklama bile tahammül edemeyen insanlar demokrasiden bahsediyorlar!!
Allah senden razı olsun filli boya, unutturmak istedikleri şeyleri hatırlattın herkese. hayat tersine akmaz,bunu herkes böyle bilsin.
sizin doğrularınızdan rahatsız olan bir kesim varsa bilin ki doğru yoldasınız
erkek işadamlarının yapamadığını aslan yürekli bir bayan yapmıştır kimse helal olsun
filli boya açıkça hayır propagandası yapıyor
10 üzerinden 10 numara veriyorum.
gerçek Atatürk ilke ve inkılaplarını yaşatan sizlere teşekkürler,
Hollandaya kızıp portakal suyu sıkanlar kızmıştır Filli Boya'ya da...
kadın erkek,daha doğrusu insanca olmuş:)
bunların kurtuluş savaşı ile ilgili de bir reklamları var, o da çlok güzel ama ne hikmetse tvlerde pek göstermiyorlar, birileri rahatsız oluyor sanırım, medyanın çoğu kimin güdümündeyse artık. ondan şüpheleniyorum.
Bence birileri bu reklamı kaldırttı.neden derseniz, ARATÜRK ismi geçtiği için,belli bir kesim ATATÜRK'ün ve silah arkadaşlarının kurduğu bu devlette özgürce yaşayanların çekememezlik içindir.
Güzel reklam yaptılar :)
Biz Atatürk çocuklarıyız ..
hamile kadın sokağa cıkmasın diyen belli kadın dediğin kahkaha atmaz diyen belli ... hepsine cok guzel değinmişler iyiki varsınız filli boya.. cahiller de bazı yalanlara kendi kandırıldıgına inanıp gencecik askerlerin kandırılmadıgına inanmaya devam etsin ..yıllardır el ele kol kolayken heryerde bu pis örgütle birlik naraları atanlara.. lütfen fettullah beye feto demeyin diyen belediye baskanları onune gelenı simdi fetocu ılan ediyor trafolara kedinin girdigini idda ediyor daha ne diyim yazık.. Atatürkü seven tek insanda kalsam yine böyle kalacagım istediginiz kadar arabistana cevirin ülkeyi.
neyinden gocundu beyler acabaki filli boya bu açıklamayı yapmak zorunda kaldı orada söylenen ve anlatılmak istenen şeye karşı olanlar bilinki ilerde kendileri bu ülkeye zarar verecek olanlardır
bu reklamdan rahatsız olan bitmiştir tükenmişlik sendromun a girmiştirkimseye hayırı olmaz
Süpersiniz yüreğinize ağzınıza sağlık
Bu reklamda yanlış olan ne?
Dünya Kadınlar günü değil Dünya Emekçi Kadınlar Günü.8 Mart patronlarla, sermeyeyle mücadele günü patronlar, sermeye nasıl 8 Mart´ı kutlar.8 Mart´ı icat eden kadın ne demiş."Kadınların kurtuluşu tüm insanlığın kurtuluşu gibi emeğin sermayenin boyunduruğundan kurtulmasıyla mümkün olacaktır."
Diğer Haberler