Finlandiya’da yayınlanan belgesel, FETÖ’cü çifti ele verdi

Finlandiya’da bir TV kanalı FETÖ firarileri ile ilgili bir belgesel yayınladı. FETÖ üyesi olduklarını ve firari olduklarını anlatan çiftin belgeselini izleyen Terörle Mücadele Şubesi ekipleri öğretmen çifti Esenyurt'ta yakaladı.

Finlandiya’da yayın yapan YLE Televizyonu, FETÖ firarilerinin hangi şartlarda ve nasıl yaşadıklarını anlatan bir belgesel çekerek yayınladı. Belgeselde, İstanbul’da yaşadıkları belirtilen bir öğretmen karı-kocanın hayatı işlendi. Belgeselde “FETÖ’cü aile” diye bahsedilen, yüzleri kapatılan, isimleri açıklanmayan öğretmen çift, kendilerini gizlemek için otomobillerinin arkasına Türk bayrağı astıklarını anlatıyor. Çift, “Evden çıkarken geri gelecek miyiz belli değil. Kendi içimizde hapis hayatı yaşıyoruz. Evin adresi adımıza değil. Arabanın köşesinde kullanmadığımız halde bir sigara ve çakmak var. Bir yere giderken apartman güvende mi, parka bahçeye gidersek kamera var mı? Piknik yapsak orada zabıta var mı diye düşünüyoruz” diyor.

Gazete Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre FETÖ üyesi olduklarını ve firari bir yaşam sürdüklerini anlatan öğretmen çiftin belgeselini izleyen Terörle Mücadele Şubesi, görüntülerden yola çıkarak çiftin İstanbul’da kaldığı ilçenin Esenyurt olduğunu belirledi.

O ARAÇ BULUNDU

Esenyurt Emniyeti’nden yardım alınarak yol ve binalardan adres tespit edildi. Belgeselde bahsi geçen arkasında Türk bayrağı olan otomobil bulundu. Öğretmen Serdar A. ile Merve A., kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Kayıtlarda aranmaları çıkmayan çiftin, FETÖ’nün kapatılan eğitim kurumlarında çalıştıkları anlaşıldı. Serdar A. FETÖ üyesi olmak ve terör örgütü propagandası yapmak suçundan tutuklanırken, Merve A. serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Kendi düşen ağlamaz
soruları çaldığınızı..........dürüst insanların hakkını yediğinizi de finlandiyalılara anlatsaydınız.........................
Allah daha beter etsin inşallah
Bu durum açıkça gösteriyor ki hala aramızda Fetö’cü olduğu tespit edilemeyen bir sürü hain var ve bunlar halen daha kamu kurumlarında görevlerine devam ediyor...!!!
way gerizekalılar, bir de aranmaları yokmuş, kendilerini şüpheli yapmışlar :)
Şefersiz diyorki, Bayrağı arabama Fetöcü deği desinler diye asıyorum, adamın zaten bayrak sevgisi yok, Takkiyeye bak sen. ulan neresinden tutarsan hainlik
Fetöcü olduğunuz kadar aptalmışsınızda.
ben devletin yerinde olsam tüm malvarlıklarına el koyup sürüm sürüm süründüdürüm
zaten aranmıyorlarmış gerzekler kendi kendilerini yakalatmışlar
Bu pkklılarada osman baydemirede gücünüz yetse süper olacak
Kendi kaşınmak diye buna denir...
adam da arandığından değil belgeselde propaganda yaptığından tutuklanıyor.salaklığın bu kadarı
Darısı akpnin ve pkk nın başına inşallah...
finlandiya zaten yıllardır pkklıları besledi, şimdi de fetöcüleri mi besliyor? Türkiye düşmanı finlandiya...
adam da arandığından değil belgeselde propaganda yaptığından tutuklanıyor.salaklığın bu kadarı.
beter olun...
Diğer Haberler