Fizik dersindeki FETÖ propagandası kamerada

Bursa'da KHK ile kapatılmadan önce görevli olduğu dershanede, öğrencilere Fetullah Gülen'in görüntüsünü izletip, FETÖ/PDY propagandası yaptığı ortaya çıkan fizik öğretmeni gözaltına alındı.

Bursa'da Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılmadan önce çalıştığı dershanede, öğrencilere Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen'in görüntüsünü izletip, örgüt propagandası yaptığı belirlenen fizik öğretmeni yakalandı. Kamera kaydında, şüpheli öğretmenin Gülen'in görüntüsünü öğrencilere nasıl izlettirdiği bulunuyor.

Alınan bilgiye göre, KHK ile kapatılan merkez Osmangazi ilçesindeki Yeşilırmak Kehkeşan Eğitim İşletmeleri A.Ş'ye ait bir dershanede üniversiteye hazırlık için eğitim görürken, fizik öğretmeni A.K'nin, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in 17-25 Aralık operasyonlarıyla ilgili yaptığı konuşmayı sinevizyonla sınıftaki öğrencilere izlettirmesini gizlice cep telefonuna kaydeden D.K, üzerinden zaman geçmesine karşın olayı babası E.K. ile paylaştı.

Baba E.K'nin video kaydıyla dershane yöneticileri hakkında şikayetçi olması üzerine operasyon başlatan İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 17-25 Aralık operasyonlarıyla ilgili girişimleri kamuoyu nezdinde legal hale getirmeye ve öğrencilere örgütün ideolojisini empoze etmeye çalışan şüphelilerden söz konusu fizik öğretmeni A.K'yi gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
fetö kurtarsın şimdi seni
Şimdiye kadar neredeydiniz ? aklınız yeni mi başınıza geldi !
Aa ne kadar ilginç muhterem hocaefendinizin dershanelerinde böyle bir görüntü çok şaşırtıcı. Üniversite sınavı sorularını verdiklerini de yeni öğreniyoruz, ensesi kalın mubarek abilerimizin de kendi öğrencilerini sözünün geçtiği devlet kurumlarına yerleştirildiğini de yeni öğrendik. Ne safmışız biz be!
zamanında gülene hakaret yazdım 5 ay mahkemelerde süründüm o zamanda iktidardaydın akp ve pek içli dışlıydın gülenle
Şerefsiz vatan hainleri bu güzel ülkemden ne istiyorsun sunuz Cennet mi vaat ettiler size cennette değil ama Cehennemin en dibinde yerin hazır olur inşallah
Diğer Haberler