Hastanenin ilk kadın başhekimiydi mahalle baskısına direnemedi

Anastezi uzmanı olarak görev yaptığı Siirt Devlet Hastanesi’ne 1 Mart’ta başhekim olarak atanan Şeyda Kayhan, kentte yaşadığı “mahalle baskısı” nedeniyle görevinden ayrıldığını açıkladı. Kayhan, hastanenin ilk kadın başhekimiydi.

Şeyda Kayhan, anastezi uzmanı olarak görev yaptığı Siirt Devlet Hastanesi’ne 1 Mart’ta başhekim olarak atandı. Genç yaşında hastanenin ilk kadın başhekimi unvanını aldı fakat kentte yaşadığı “mahalle baskısı” nedeniyle görevinden ayrıldığını açıkladı.

Gazete Habertürk'ün haberine göre ilk icraatının özel şirket tarafından işletilen fizik tedavi ve rehabilitasyon birimini hastane personeliyle çalıştırmaya başlamak olduğunu söyleyen Kayhan, “Bu birime devlet, her ay 400-450 bin liraya yakın para ödüyordu. Kendi personelimizle çalıştırmaya başladık. Devleti maddi yükten kurtardık ancak birileri rahatsız oldu. Baskılar başladı ancak geri adım atmadım. Mahalle baskısı yaratıldı. Gönderilmeseydim istifa edecektim” dedi.

bashekim2

FUHUŞ SKANDALINI ORTAYA ÇIKARMIŞTI

Hastanede çalışan 4 kişinin adının karıştığı fuhuş olayını ortaya çıkarması sonrası garip bir şekilde eleştirildiğini belirten Şeyda Kayhan, şunları söyledi: “Siirt Üniversitesi’nde eğitim gören, yaşları 18-22 arasında değişen ve maddi durumu iyi olmayan öğrencileri baskı, tehdit ve parayla kandırarak fuhuşa zorladıklarını duyunca içim acıdı. Durumu emniyete bildirdim. ‘Neden ramazan günü bunu ortaya çıkardın? Siirt için kötü bir imaj oldu’ gibi şeyler söylenmeye başlandı. Burada sanki fuhuş yapan benmişim gibi eleştirildim. Hayal kırıklığına uğradım. Bazı tabuları yıkmak kolay değil.” Kayhan, Aydın’a atandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Dürst çalışanlara yer yok.Mutlaka bir kulp uydururlar.
Ondan sonra oralar niye gelişmiyor, neden kimse gitmek istemiyor? Nexen istesin??
hiç bir başarı cezasız kalmaz
toplum olarak çürümüşüz demek ki bir adam karısı kızı vs başkaları ile yatıp kalksa ses çıkarmayacak hatta bunu ortaya çıkarana da neredeyse kızacak, sn koca yürekli ideal doktorum sen bu ülkeye fazlasın bu çürümüş topluma yaranamazsın, yeni görev yerinde başarılar sana, fuhuş olayını açığa çıkardığı için siirt için kötü imaj olurmuş şimdi manşet oldunuz daha mı iyi oldu çok bilmiş siirtliler böyle idealist doktorlar her zaman gelmez böyle bir değeri kaçırmakla siz kaybettiniz o değil.
yeni Türkiye de iyilere yer yok.
Türkiye de hiçbir iyilik cezasız kalmaz doktor hanım..
e normal burası türkiye ne görsen karışmayacaksın sistemiyle yola devam
Bu zihniyetin allah belasını versin.Bu güzel insana verdiği insanlık dersinden dolayı teşekkür ediyorum.Kardelenler iyiki varsınız....
sonra bize doktor vermişer. gerek yok çünkü
bak görüyormusunuz böyle olaylarda var işte kadın tek başına ne yapabilir emniyet bile olayı ört pas etmeye çalışıyor başlarım siirtin imajına parası olmayan çocuklar hep kötü yola düşürülüyor polise bak sen 450 milyar aylık para diyor adam sadece devletten para kazanıyor öyle şirketleri kapatacaksın devletten aldıkları paraları geri alacaksın
Eh be kızım bunlara gece gündüz eğitim ver kürd aklı zihniyeti değişirmi kendi cehaletleri yüzünden 1000 yıldır evrimleşeyemen topluluga sen nasıl değiştirecen kürdler hep cahil cahil kalacaklar
Siirt halkı genç gelecek vaad eden belkide hasta sayısının azalmasını kalıcı olarak sağlayacak bir hekimi göndermiş. Tavır ve davranışları yöreye ait olabilir ancak mantık bu dünyaya ait değil.
Ne yazıkki ülkemizde başarının bir karşılığı yok, yeteneğin bir karşılığı yok. Ama kadın için sevindim. Aydın güzel yer. Siirt yerine aydında çalışmak hediye olmuş ... Aydında böyle bir muameleye maruz kalacağını sanmıyorum.
Demek ki kimse işini dürüst yapanı sevmiyor deveye diken hesabı
Keşke devam edebilseydiniz, sizin gibi dürüst insanlar sayesinde ayakta duruyor bu ülke. Yaptığınız bütün hizmetler için teşekkürler.
yönetici olarak görevini yapmış.arkasında duran kim var?mensubu olduğu devletimizin diğer,kolama ve koruma birimleri böyle durumda aktif olmalı. bir siyasi ve ticari imajı olan,oy için baştacı yapılıyor.ayıp u..n ayıp,adam lığınızdan utanın.tüm vatandaşlar yaşadığı bölgede bu tip obje sahibi kimseleri tamamen dışlamalıdır.
bırak bacım ya neye uğraşıyon bu ülke baştan sona bok a batmış 24 haziranda yine boka batırdılar nedecen boşver bırak keyfine bak salla başını al maaşını
şunu ak klavyecilere sormak istiyorum yolsuzluk bu iktidarın ta kılcal damarlarına kafdar işlemişmi işlememişmi ne diyor hastanede bulunan fizik tedavi merkezi özel şirket tarafından işletiliyordu ayda 500 bin tl veriliyordu bu ne demek biliyormusunuz ister hasta ol ister olma adam para kazanmak için sana o tedaviyi boşuna yaptırıyor seçimlerden öncede hatay milletvekili ilindeki ihalelerde yapılan yolsuzlukları dosya yapıp akp genel merkezine verdiği için seçime gidiyoruz rakiplerimizi alt etmek için bize para lazım sen yolsuzluğu çıkarıyorsun diye adamı ihraç ettiler ama koyunlar hala meeeee
Araplar değişik bir tür? Kadını iyiki recm etmemişler.
kalbin rahat olsun.yalnız dürüstlüğün değeri bilinmiyor ki.
Diğer Haberler