Gazeteci Levent Gültekin Cumhurbaşkanına hakaretten ifade verdi

Gazeteci Levent Gültekin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu’na ifade verdi.

Gazeteci Levent Gültekin Cumhurbaşkanına hakaretten ifade verdi

İnternet üzerinden yayın yapan “Medyascope.tv” isimli sitede katıldığı programda söylediği sözler nedeniyle ifade veren Gültekin, programdaki söyleminin gazeteci sorumluluğuyla dile getirdiğini savundu.

"ŞAHSINA DEĞİL GENEL BİR ELEŞTİRİYDİ"

Gültekin ifadesinde, “Cumhurbaşkanının yaptığı her iş, aldığı her karar o ülkedeki herkesin hayatını etkiler. Hayatlarımızı etkileyecek uygulamalarla ilgili eleştiri yapmak bizlerin temel hakkıdır. Söylediğim sözler Cumhurbaşkanının şahsına değil genel bir eleştiriydi. Güçlü bir iktidarın karşısına bir gün birisinin çıkıp onu siyaseten yeneceğini anlatmaya çalıştım” dedi.

CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLMUŞTU

Levent Gültekin, 24 Haziran erken seçiminde cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklamış ancak daha sonra geri çekmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
yakında adını bile ansak mahkemeye çağrılırız az kaldı
yok hakaret ve kufur etmedigin surece kimse kimseyi alamaz alsalardi maynet yorumcusuz kalirdi cunku burdaki yorumcular hakaretin alasini yapiyor ...
Pisikiyatri hastalarının yapacağı en iyi davranış hakaret etmek ülkemizde o kadar çok pisikiyatri hastası şizofren hasta varki bir çoğu hastalığı sayesinde hakaretler ederek şöhret oldu aslı gazetecilik yada ilimle alakası yok. Deli deli küpeli.
@orhan062533 Daha geçen cb bir partiye ona oy veren milyonlarca insana aldırış etmeden pisliktir çöplüktür diyor.Başka partilere hain terörist fetöcü diyor bunlar hakaret değilse gazetecinin hiç değildir..Cbnın çok daha kötü sözleri de var bilen bilir
Adalet siyasetin sopası olmuş resmen.. Yazıklar olsun..
hakaret edip eleştiri yapıyorum demek ayıptır. vatandaş eleştirisi olarak şunu yap bunu yapma demekle olur. her önüne gelen reise hakaret ederek eleştiriyorum diyemez. reis halkın %52 oyunu alabilen tek lider. eğer bu kişiler bu popolite bana da bulaşır diye düşünüyorlarsa yanılıyorlar. bu kişiler bilmezler ki halkın % 52 sinin nefretini kazanıyor.
adam bişey dememiş.!tayip e tapan yalakaların işidir.!
Muhalif olan herkes terör örgütü üyesidir diyor AKP... Paranoya olmuş artık...
@suleaskim muhalif olmak şahsın kendine ait duygu ve düşüncelerdir. Muhalif düşüncende olan kişilere oy verirsin onlar siyaseten muhalefet yaparlar bir anlamda temsil yetkisi muhalif olacağım diye kişilere yada makamlara hakaret hakkı kanunen dünyanın her tarafında suçtur. Temel hak ve özgürlükler ifade özgürlüğü vardır. Evli çiftlerin bile birbirlerine hakareti suçtur.kısaca sı muhalif olabilirsin ama saygı çerçevesinde Türkiye ile Avrupa yı ayıran en temel konu budur siyasiler tvlerde kendilerini seçim çalışmalarında ifade ederler günü geldiğinde giderler oylarını verir gelirler herkes işine
birde seçimi kazanırsa düşünün
Adamın ne dediğini bilmeyen yalakalar burada yorum yapmış
Diğer Haberler