TSK'dan son dakika Münbiç açıklaması: Mutabakat sağlandı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Scarparrotti ile Münbiç konusunda bir telefon görüşmesi yaptı. TSK'dan yapılan bir diğer açıklamada, Türk ve ABD askeri yetkililerinin Münbiç yol haritası konusunda mutabakat sağladığı belirtildi.

TSK, Orgeneral Hulusi Akar ile NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Scarparrotti'nin görüşmesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Genelkurmay Başkanı Akar, NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Scarparrotti ile Menbiç yol haritasına ilişkin telefon görüşmesi yaptı.

İkinci görüşmede Suriye kuzeyindeki mevcut güvenlik durumu ile daha önce mutabık kalınan Münbiç Yol Haritası doğrultusunda belirlenen güvenlik prensiplerinin uygulanması konularında görüş alışverişinde bulunulmuştur."

"MÜNBİÇ YOL HARİTASINDA MUTABAKAT SAĞLANDI"

TSK'dan daha sonra yapılan açıklamada ise, Türk ve ABD askeri yetkilileri 12-13 Haziran'da toplantı yaptı. Stuttgart'taki toplatıda Münbiç yol haritasında mutabakat sağlandı." denildi.

TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Daha önce mutabık kalınmış Münbiç Yol Haritası ve Münbiç Güvenlik Prensipleri doğrultusunda, Türkiye ve ABD askeri yetkililerinin katılımıyla, ABD’nin Avrupa Komutanlığı Karargâhı/Stuttgart’ta 12-13 Haziran 2018 tarihlerinde bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Türkiye ve ABD askeri yetkileri tarafından, üzerinde çalışılan Münbiç Uygulama Planı konusunda mutabık kalınmış ve mutabık kalınan metnin, müteakip görüşmeler için, her iki ülkenin üst makamlarına sunulması kararlaştırıldı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Sanırım seçim öncesi Munbice Operasyon var. ABD ile anlaşma yaptık, NATO'nun en güvenilir ülkesiyiz. Terör bitene kadar devam edecek
@ist.showman makarnayı az ye. Beynin bulanmış. Bedava diye çok kaçırmışsın.
dikkat edin de daha sonra " ALDATILDIK" , "KANDIRILDIK" demeyin .
Yerseniz oyunları devam ediyor üstelik ABD ile mutabakat sağlamışlarmışmışmışmış İlk tur da bye bye Recep diyoruz milletçe Başkomutanım dediğin kişiye Sn Akar.
Devletini küçük görüp asalakça yaşayanlar yine yorumlarda saçmalamak için bir biriyle yarışıyor..
Afrin'deki binlerce askerimizden ne haber...? Orada unuttunuz mu ? Seçim için son askeri hamleniz ne acaba???
Diğer Haberler