Gezi Parkı'nda ele geçen ilaçlar sergilendi

Taksim Gezi Parkı olaylarında toplanan ilaçlar ve sağlık malzemeleri İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nce tasnif edilerek sergilendi.

Gazetecilerin fotoğraf ve görüntü aldığı sergileme sonrası İstanbul Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan açıklamada, "Taksim Gezi Parkı’nda 1-6 Haziran tarihleri arasında meydana gelen olaylar neticesinde ’Revir’ adı altında oluşturulan birimlerden toplanan muhtelif ilaç, serum ve sarf malzemesi İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın emri ile toplatılmıştır. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden 22.07.2013 tarihinde teslim alınan tıbbi malzeme ve ilaçların tasnifi yapılmak üzere Müdürlüğümüzce, Bakırköy Depo’ya kaldırılmıştır" denildi.

Açıklamada ayrıca, belirlenen 519 adet serumun bir kısımının üzerinde "Hastane malıdır. Satılamaz" ibaresinin olduğuna da yer verildi.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Depo’da bulunan ilaç, serum ve tıbbi sarf malzemelerinin tasnif ve sayım işlemleri 25 Temmuz’da tamamlanmıştır. Tasnif sonucu 22 bin 318 muhtelif tıbbi sarf malzemesi, 7 bin 690 muhtelif ilaç ve 519 adet muhtelif serum tespit edildi. sağlık bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı’nca yapılan çalışmalar neticesinde İlaç Takip Sistemi (İTS) çalışması sonucu sayım sonrasında ele geçirilen verilerde; 4 bin 107 karekodlu (ilaçların tedarik ve dağıtım süreçlerindeki geçmiş ve güncel konum bilgilerinin takibi) olduğu tespit edilmiştir. Depoda bulunan 3 bin 989 kutu karekodlu ilacın eczane menşeili olduğu tespit edilmiştir. Karekod sistemiyle ilaçların menşei takip edilebilmektedir. Bu ilaçların müdürlüğün Bakırköy’deki deposunda bulunmasına karşın; 2 bin 161 ilacın halen eczanede olduğu, bin 740 kutu ilacın satıldığı, 87 kutu ilacın arada olarak tespit edildiği gözükmektedir. Kalan diğer ilaçlardan; 66 kutu ilacın çeşitli ecza depolarında, 11 kutu ilacın hastanelerde ve 41 kutu ilacın da üreticide olduğu tespit edilmiştir. Depoda kalan 3 bin 583 kutu ilaç karekodsuz olduğundan dolayı takibi yapılamamıştır"

519 SERUMUN ÜZERİNDE ‘HASTANE MALIDIR SATILAMAZ’ İBARESİ

Açıklamanın sonununda, "Serumlarda ilgili yapılan çalışma neticesinde, seri numaralarına göre üreticilerin serumları sattıkları yerler tespit edilmiştir. Belirlenen 519 adet serumun bir kısmının üzerinde ‘Hastane malıdır satılamaz’ ibaresi olduğu gözlenmiştir. Elde edilen tüm bilgiler Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanlığı’na bildirilmiş olup, bundan sonrası süreç İlaç ve Tıbbı Cihaz Kurumu tarafından yürütülecektir" denildi.

Öte yandan sergilenen ilaçlardan bazılarının son kullanma tarihlerinin ‘ Ocak 2013’ yazdığı görüldü. (DHA)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
"hastahane malıdır satılmaz" gezicilere herşey serbest anlayamadınızmı ? isterse taksimin göbeğine mayo ile çıkar. Ama iş başörtüsüne gelince yalı kazığı gibi dikelir başörtüsüne ...
ÇALINDI DEDİĞİNİZ İLAÇLAR PARASI YİNE AYNI VATANDAŞLAR TARAFINDAN ÖDENEN VERGİLERLE ALINDI VE ONLAR İÇİN KULLANILDI! BİR GRAMININ BİLE ZİYAN EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM... KALDIKİ HASTANALERDE YEMİNİNE SAĞDIK İNSAN EVLADI DOKTORLAR OLSA VE GEZİ EYLEMCİSİ YADA BİR BAŞKASI DİYE AYIRIM YAPMADAN İNSAN GİBİ MUAYENE ETSE İNSANLAR SOKAK ORTASINDA PANSUMAN OLMAZ ADAM GİBİ HASTANELERE GİDERDİ! LAKİN HASTANAYE GİDİP, HİÇBİŞEYİN YOK DENDİKDEN 1 GÜN SONRA ÖLEN İNSANLAR VAR BU ÜLKEDE! BAŞÖRTÜSÜ DİYEREK MUHTEŞEM MÜSLÜMAN SANIYOSUNYA KENDİNİ; SEN SEN OL BİLMEDEN İNSANLARI KARALAMA, B.K ATMA! GÜNAH GÜNAH DİNSİZ!
aaa ölü dirildi,tabi ölünce yeni iman sahibi olduğunu anladın.
anlaşılan o ki gezi de direk başına sıkılan bir gaz fişeği nedeni ile sap ile samanı karıştırır haldesin ama o fişekte öyle kullanılamaz diye yazıyor üzerinde. ha bu arada iktidarın mecliste başörtüsü ile ilgili düzenleme yapmaya yeterli vekili yok mu? varsa ve yapmıyorsa iktidar sizi çok pis kandırıyor? yok eğer yaptıysa ya senin haberin yok ya da sen çok pis provokatörsün. sence hangisi?
O sergilediğiniz ilaçlar, rant için kullanılmadı, satılmadı. Acımasızca orantısız güce maruz kalan arkadaşlarımız için kullanıldı. Bir de utanmadan sergiliyorsunuz bunları, sanki silahmış, ya da uyuşturucuymuş gibi. Yazıklar olsun hepinize.
devletin hastanesine gittinizde size bakmadılarmı ama siz anında tedavi olup tekrar meydanlara dönmek için gitmediniz. asıl size yazıklar olsun her şey önceden planlandığı ortaya cıktı. artık kıvırırsınız yada laf ebeliği yaparsınız siz anca onu bilirsiniz
siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Size ne içirdiler kardeşimde bu kadar görmez ve anlamaz oldunuz! Kardeşim orda ne işiniz vardı, devletin malına ve polisine taşlı sözlü saldırıpda yakıp yıkarken polis size alkışmı tutacakdı? Orda devletin ne yapmasını beklediniz? Siz neyin kargaşasıyla insanları birbirine kırdırdınız. ÖZGÜRLÜK naraları atarken, bu ülkede neyin kısıtlandığını, neler için mücadele verdiğimizi biz çok iyi biliriz.... Allah aşkına yapmayın artık...
molotof -- havai fişek -- sapan - bilye - taş orantılı güç mü paşam...yasa dışı eli kanlı terör örgütleri ne zamandan beri arkadaşınız ...
e heralde yani pala ile biber gazının insana hiçbir zararı yok ama ilaclar silah degerinde :)
Evet önceden ayarlanaıp organize edilip revire çevrilen otelde kullanıldı...Seneryoyu yazanlar hazırlığını da yapmış.siz de oynuyorsunuz uşaklar !
Kendi haklarına bile sahip çıkamayan hala din tüccarlığı müslümanlığı yapanların geziyi anlamasını beklemiyoruz zaten. Siz tüccar müslümanlığı yapıp din kardeşinize saldırın.
hahahahhaha habere bak.o kadar kargaşanın ortasında hiç el degmemiş ilaçları nasılda bulup sergilediniz?aylardan sonra hemde.allah belanızı versin.akapenin allah belasını ayrıca versin
Gül,gül.O ettiğin bedduaların iki misli seni bulursa o zaman görürsün.İşinize gelmedi mi alay edersiniz.Aslında sizin gibileri Sibirya'ya (kutup ayıları kabul ederse tabii) sürmek lazım.Orada kafanıza göre rahat rahat yaşarsınız.
sizin bir huyunuzu daha öğrendi Türkiye...köşeye sıkıştınızmı "" ne malum ......."" ile başlayan cümleler kurarak ucuz kurtuluş yolları deniyosunuz....mesela ""ne malum o kimyasalı abd nin atmadığı---ne malum o ilaçları akp nin sergilemediği"" gibi...o zaman sizede sorarlar "" ne malum taksim olaylarındaki 5 kişiyi sizin öldürmediğiniz"""...
eminim o ilaçlardan öso nun elinde sürüsüyle vardır. birtek kendi vatandaşlarına yasak ve suç.
Sağlık müdürlüğünde çalınan ilaçlar bunlar, bir ara Genel Kur.Başkanı da çalınıp toptağa gömülen silahlara boru deyip alay etmişti.
aaa konuşan ve yazan koyun görüyorum.belkide koç gibi bir koyunsun...
Bende sana "dalkavuk" diyorum mesala...
sağlık müdürlüğünün ilaç deposumu var
Geziciler demek hırsızlar demek.aynı şey.kamu malını yakanda çalanda çapulcu takımı.
e vatanı satanı ABD nın kucagında oturanı halkın parasıyla şirketler kuranları kahraman ilan ediyorsunuzda hakkını arayanlarımı hırsız belliyor o kuş beynın ?ulan sattıgınız vatanın hesabını verin ilk önce birtane sanayin kalmadı elinde halendaha neler söylüyorsun.
hırsız geziciler..
vayy çapulcular yıne coşmuş harbı ağaçlara ne oldu buarada hanı ağaç sevgısıı
e sende sözüm ona vatanı seviyorsun ama vatanı peşkeş cekenlere hem oy veriyorsun hemde biyat ediyorsun?hemö ağaclarla ilacların ne alakası var ama doğru her yaptıgınız terbiyesizlige karşı polış sırtınızı sıvazladıgı için sizin ılac kullanmaya ihtiyacınız kalmıyor.
kanı sütü bozuklar.arkanızda derin bir organize olduğu nasıl da belli.
kimin arkasında kimin oldugu belli sen yorma o beynını biyat etmeye g.t kili olmaya devam et.rivayetlerle değilde gözünü acarak yaşamayı dene istersen biraz gercek hayat kurtlar vadisi değil :) birileri sokmuş aklınıza yabancı güçleri sıkısınca yabancı güçler ulan en büyük yabancı guc sizin arkanızda nerden geliyor mitinklerde dagıttıgınız paranın kaynagı?
Vay be ne büyük suç işlemişler satıcı değil kullanıcıyız deselerdi, nasıl olsa 50 kilo uyuşturucu ile yakalanan malum şahıs içiciyim deyip serbest kaldı. Aslında çok komik bir haber bu '' vay siz devlet malını nasıl kullanırsınız'' diyen adamların cumhuriyet tarihinin en büyük soyguncuları olması trajikomik.
İktidar partisi artık istenmediğini anlasa da , gezi parkı ebabil kuşları kurtulsa bu iftiralardan.
Orada olmayanlar, haberleri yandaş medyadan takip edenlerin, olaylara hükümetin istediği gözle bakacağı, burada yorum yapacağı kesin. Ama burda yakıp yıktınız, devletin malına zarar verdiniz diyenler için bir çift sözüm var. Birebir gözünüzle gördünüz mü, gezide bulunan bizlerin yakıp yıktığını.Sadece öyle görmenizi istediler, eğer orada yaşananları görseydiniz, bu yorumları yapmaya vicdanınız el vermezdi. Siz at gözlüklerinizi takın, size ne gösterilmek isteniyorsa onu görün. Verilenle yetinin. Sorgulamayın, hakkınızı aramayın.Ne derlerse size inanın, bu olay nasıl başladı diye irdelemeyin.
HER HASTA KENDİSİNE VERİLEN İLAÇLARI KULLANIYORMU EVLERDE NEKEDAR BUTÜR İLAÇLARDAN VAR
sanki memeleketi kurtarmışlarda,ele geçirdikleri bombaları silahları sergiliyorlar,bunlar zaten haber bültenlerinde çıkmıştı göstericilere vatandaşlardan ilaç yardımı die..
TÜRK MİLLETİ DEYİNCE NE ANLIYORUZ HIRSIZLIĞIMI, YALAKALIK,YALANCILIĞI, BİR KERE BUNLARI AYRI YERDE TUTMAK LAZIM YANİ ŞEREFİNİ SATANLAR ,VATANI SATANLAR,DEVLETİ HORTUMLAYANLAR BU SAYDIĞIM HEPSİ İKTİDARDA MEVCUT VE BİR LOKMA EKMEK YEMEK İÇİN ONURLARINI SATAN YALAKALARDA KUYRUĞU ŞUNU BİLE MALZEME YAPTINIZ 5 KİŞİ ÖLMÜŞ VE ONLARCA YARALI VE SAKAT VE TERSİNE YORUMLAYAN İNSAN NÜSVETTELERİ YAZIK ONLARDA ANA BABA KUZUSU SİZİN GİBİ BU KİN NEFRET HANGİ KİTAPTA YAZIYOR HATAYDA ONLARCA ÖLÜ VE YARALI VE ŞEHİTLERİMİZ SİZLER MURSİYE ÜZÜLDÜĞÜNÜZ KADAR BUNLARA ÜZÜDÜNÜZMÜ ÖN AYNAYA BAKIN BEN İNSANMIYIM
Evet uzerinde hastahane malidir yazan serumlar hos olmamis ama eylemler sirasinda yaralanan insanlara acil yardimda bulunmak icin kullanilan ilaçlari suc deliriymis gibi sergilemek daha bi ayip sanki...
insana yaşarken değil ölürken bile saygı göstermeyen toplumdan ayıbı anlamasınımı bekliyorsun ?
çadırlarda kondom ve uyuşturucu çıktı diyen de bu et kafalılar değilmiydi???
EVET EMİNİZ ORALARDAN TOPLAMIŞLARDIR.
evt okadar kargaşanın icerisinde ustunde bir cizik dahi olmayan bu ilaclar şişeler ordan toplanmıştır.
anlaşılan o ki gezi de direk başına sıkılan bir gaz fişeği nedeni ile sap ile samanı karıştırır haldekiler yine buradalar ama o fişekte öyle kullanılamaz diye yazıyor üzerinde. halk için kullanılması öngörülen ilaçlar halk için ücretsiz kullanılmıştır. halkın cebinden çalınanların öso lu teröristlere gittiğini görmezden gelenler halkın yararına her şeyi suç unsuru olarak görüyorlarsa o suçu işleyenler doğru yoldalar demektir.
sıkıyorsa doğuda öcalan posteri, pkk bayrağı açan it sürüsünün silahlarına, bombalarına el koysanıza, g.tünüz yemez dimi bademler.
TEBRİKLER! YANDAŞ OLMAYAN VATANDAŞ İÇİN KULLANILAN İLAÇLAR "SUÇ DELİLİ" OLUYOR, ANCAK YANDAŞ BELEDİYELERİN BAŞBAKAN YADA BİR BAŞKA DEVLET ERKANINI KARŞILAMAK ADI ALTINDA BELEDİYE MALLARINI İSTEDİKLERİ GİBİ KULLANMASI "DELİL TEŞKİL ETMİYOR" SİZİN ALLAH BİN BELASINI VERSİN...!
Bu insanlar bu ilaçları satmışlar mı ?Başka ülkelere mi göndermişler ? Kendi vatandaşı için kullanmışlar..Kendi vergileriyle alınan ilaçları sahiplerine kullanmışlar .Yandaşlar gibi devletin malını peşkeş çekmemişler,yağmalamamışlar..Helal ediyorum hakkımı ben size..
GEZİ DEFTERİ KAPANDI artık gündem farklı.
sergilenen yedi tabanca bir kleş bir gaz bonbası yüzlerce mermi ele geçmiş sanki sergiye bak savcıda kim bilir nasıl dizdirmiştir o ilaçları iyi görünsün diye dünyaya rezil oluyorsunuz be beceriksizler ayıp bu yaptığınız,bide o çıplak erkeklerin saldırısına uğrayan fantazi yapan akrabanızıda çıkarsaydınız oraya camide seks yapanlarıda çıkarsaydınız orya eskilehirdeki ismaili öldürende arkadaşlarıydı onlarıda çıkarsaydınız ya orya allah belanızı versin sizin haber dite koyanlarında
İ.Melih Gökçek gezi direnişi çadırlarından atom bombası planları çıktı demişti.
o hayal aleminde yaşıyor :)
yorum yapmağa deymez bir haber.
Katil polislerin yaraladıkları vatandaşı tedavi de mi suç oldu? Öso çetelerine bu hafta 40 tır silah yardımı yaptı bu iktidar.Hadi utanmanız yok,müslümanlığa yalanı nasıl sığdırıyorsunuz rantçı abd uşakları?
Diğer Haberler