Gökçek: Ankara Belediyesi ve Değirmenci'nin evine kurşun sıktıran muhtemelen aynı ellerdir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan silahlı saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Gökçek, 'Hayır' oyu vereceğini açıkladıktan sonra Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci'nin evinin kurşunlanmasına da değinerek "Muhtemelen her iki yere kurşun sıktıran aynı ellerdir. Yani Türkiye'yi karıştırmak isteyenler" yorumunu yaptı. Fikren taban tabana zıt olduklarını da sözlerine ekleyen Gökçek, "Teröre karşı ortak tavır almak boyun borcumuzdur" diye konuştu.

19 Nisan 2017 15:00
PAYLAŞ
TWITTER
Gökçek: Ankara Belediyesi ve Değirmenci'nin evine kurşun sıktıran muhtemelen aynı ellerdir

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, Büyükşehir Belediyesinin Hipodrom'da bulunan binasına dün gece kimliği belirsiz kişilerce araç içinden ateş açılması ile ilgili, Twitter'dan açıklama yaptı.

'BİR SARHOŞUN ATIŞI MIDIR, YOKSA BİR TERÖRİSTİN ATIŞI MIDIR'

Fen İşleri Daire Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığının bulunduğu katlara isabet eden kurşunların yol açtığı hasarın görüntülerini paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Dün gece bir araçtan belediye binamızın 3, 11 ve 16. katlarına isabet eden 3 el atış yapılmıştır. Belediye binası o anda boş olup, herhangi bir yaralı yoktur. Bir sarhoşun atışı mıdır, yoksa bir teröristin atışı mıdır, polisin çalışmasıyla inşallah ortaya çıkacaktır" mesajını paylaştı.

Kurşun sıkanlara da seslenen Gökçek, "Amaç, göz korkutmaksa, boş binaya gece kurşun sıkmak korkaklığın ta kendisidir. Hak bildiğimizden bir adım geri dönen namerttir" açıklamasını yaptı.

​'FİKREN TABAN TABANA ZIT OLSAK DA…'

Sunucu ve gazeteci İrfan Değirmenci'nin evinin kurşunlanmasını da değerlendiren Gökçek, "İrfan Değirmenci'nin de evi kurşunlanmış. Muhtemelen her iki yere kurşun sıktıran aynı ellerdir. Yani Türkiye'yi karıştırmak isteyenler. Türkiye, Batı'nın ve FETÖ'nün talimatlarıyla oynanan bu oyunlara düşmeyecektir. İrfan Değirmenci'ye geçmiş olsun diyorum. Fikren taban tabana zıt olsak da teröre karşı ortak tavır almak boyun borcumuzdur" dedi.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir