Gül, SP'nin iftarında: Bu maliyetlerin hiçbiri ödenmezdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Filistin meselesi işgalin 50'nci yıl dönümü yaşanmasına rağmen Filistin meselesi problemlerin en arkasına kaydı, bugün en az 4 İslam ülkesinde iç savaş var. Problemler çatışmayla değil diyalogla çözülmüş olsaydı bu maliyetlerin hiç biri ödenmezdi ve bu noktaya gelinmezdi" dedi.

Saadet Partisi'nin, dün Çırağan Sarayı'nda organize ettiği "D-8'in 20. yıl Kutlaması" ile iftar programına Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanı sıra D8 ülkelerinin temsilcileri de katıldı.

"BUGÜN EN AZ 4 İSLAM ÜLKESİNDE İÇ SAVAŞ VAR"

Toplantıda konuşan 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, problemlerin çok arttığını ve artmaya devam edeceğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"50'nci yıl dönümü yaşanmasına rağmen Filistin meselesi problemlerin en arkasına kaydı, bugün en az 4 İslam ülkesinde iç savaş var. Problemler çatışmayla değil diyalogla çözülmüş olsaydı bu maliyetlerin hiçbiri ödenmezdi ve bu noktaya gelinmezdi. Filistin Haziran'ın 5'inde işgal edilmişti, baktım ne Türkiye'de ne bir mevzu, ne herhangi bir gazetede ciddi bir konu ama ne yazık ki yabancı gazetelerde sayfa sayfa işgalin ne olduğu işgalle ilgili röportajlar buralarda çıktı."

Suriye'de, Libya'da problemlerin olduğunu belirten Gül, "Yetmiyormuş gibi ramazan ayının içerisinde körfez ülkelerinde yaşanan çok büyük bir gerginlik, ambargo uygulayacak kadar birbirlerine karşı işin ciddileşmesi hepsi aynı ırktan, aynı dinden hatta akraba olan birbirleriyle aile bağları olan topluluklar, ümit ederim ki bu kriz daha uzamadan diyalogla en azından, siyasetle çözülür" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Sayın karamollaoğlu bu millet sizin referandumda gösterdiğiniz duruşu asla unutmayacak.Her ne kadar akp nin ufak menfaatlerine kendini satan sahte milli görüşçüler size chp nin yolundan gidiyor diye haksız mesnetsiz iddialarda bulunsalar da siz saadet partisinin başına gelmiş erbakan hoca hariç en iyi lidersiniz.
DIŞ POLİTİKADA DİN FAKTÖRÜ OLMAMALI ... BAKINIZ İRAN .... DIŞ POLİTİKADA ÇOK LAİK BİR DURUŞU VAR ... ÜLKE ÇIKARLARI ÖNEMLİDİR... YOKSA KENDİ ÜLKENİ VE HALKINI TEHLİKEYE ATARSIN ....
Çırağan sarayında yiyin için millete islam dersi verin.İki yüzlü riyakarlık değilmi bu.Hepiniz aynısınız.
bunları yıllardır musluman bılırdım hepsi şahşa menfaat peşindelrmiş köşkten saraydan lux ten odun vermıyen muslumanlar cıkarları için ülkeyı bile satar bunlar bunların hiç normal bı masada yemek yedıgını yedıgıı içtigini hiç görmedim.
YALAN DOLAN FALAN FİLAN BOP PROJESİ DEVAM KASA KESE NİSA MASA HATUNLARIN GÖNÜLLERİ OLSUN DEVLETMİŞ ÇIKARMIŞ ÜLKE MENFAATİ İMİŞ HEPSİ BOŞ
Diğer Haberler