Haberal: Ülkemle gurur duyuyorum

Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay hapis cezası alan ve tahliye edilen CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, özgür olmanın keyfini yaşadığını söyledi.

Haberal: Ülkemle gurur duyuyorum

Ankara - Haberal, sabah saatlerinde gittiği Başkent Üniversitesi Kampüsü'nde öğretim üyeleri ve çalışanlarca çiçeklerle karşıladı. Mehmet Haberal, binalara Türk bayrakları ve kendi fotoğraflarının asıldığı kampüste, yetkililerden bilgi aldı.Hukuk fakültesi öğrencileri için yapılan duruşma salonunu gezen Haberal, buradaki eğitim amaçlı duruşma salonunun Türkiye'de ilk olduğunu söyledi.

Eğitimde pratiğin önemli olduğunu vurgulayan Mehmet Haberal, hukuk fakültesi öğrencilerinin bu salonda uygulamalı eğitim alacaklarını belirtti.Bir gazetecinin, yeniden mahkeme salonunda olmanın nasıl bir duygu yaşattığını sorması üzerine Haberal, "Burası Başkent Üniversitesinin mahkeme salonudur. Ben de bu üniversitenin kurucusu, mahkeme salonunu yapan kişi olarak diyorum ki Başkent Üniversitesinin öğrencilerine katkı sunan bir mahkeme salonu var rahat rahat buraya gelsinler" dedi.

Mehmet Haberal, sözlerine şöyle sürdürdü:"Dünyada iki meslek var ki doğrudan insan hayatıyla meşkuldur. Bunlardan birisi hekimler diğeri de hakimlerdir, yargıçlardır. Dolayısıyla her ikisinin de amaçları bir an önce topluma kazandırmaktır. Nasıl ki bir hekim olarak benim görevim hastamı tedavi edip onu bir an önce sağlığına kavuşturup işinin başına döndürmek ise elbette ki hakimlerin de yargıçların da savcıların da görevi karşısına gelen suçlu kim ise cezası mı gerekecek, o cezasını verip bir an önce onu topluma geri döndürmektir. İşte bu mahkeme salonu da öğrencilerimize bu imkanı sağlıyor. Öğrencilerimize başarılar diliyorum."

-"Ülkemle gurur duyuyorum"

Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesine dönmesinin nasıl bir duygu olduğunun sorulması üzerine de "Ben burada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Arkadaşlarım ülkemizin geleceğine çok önemli katkı sağlıyorlar. Onlara çok teşekkür ediyorum" dedi. Dünya Organ Nakli Derneğinden kendisi cezaevindeyken bir ödül aldığı hatırlatılarak, "Odanızda böyle bir süprizle karşılaştığınız, bunu nasıl değerlendirirsiniz" sorusu üzerine Haberal, Türkiye'nin, dünyanın her tarafında konuşulduğunu savundu.İstanbul'da, 2008 yılında, 78 ülkeden yüzlerce katılımcı ile organ nakliyle ilgili toplantı yaptıklarını ve sonunda İstanbul Deklerasyonu yayımlandığını anımsatan Haberal, bunun amacının da organ ticaretini önlemek olduğunu kaydetti.

Organ naklinin sadece bilimsel şekilde yapılması gerektiğine değinen Haberal, Prof. Dr. İhsan Doğramacı ile Türkiye'de bu konuda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.Sadece bilimle ilgili soru sorulmasını isteyen Haberal, Türkiye'nin organ nakli konusundaki başarısından söz etti, "Ülkemle gurur duyuyorum" dedi.Geceyi evde geçirmenin nasıl bir duygu olduğu sorusuna Haberal, şu cevabı verdi:"Ben Hemşin yaylalarından geldiğim için tabiatı çok özledim. Dolayısıyla benim evimin bahçesinde ağaçlar yeşillikler var. Ben hiç uyumadım. Hep o ağaçlar arasında, yeşillik içinde keyifle dolaştım. Özgür olmanın keyfini yaşıyorum. Atatürk, 'Her şeyin temelinde hürriyet var' demişti. Diyojen'e sormuşlar, 'Yeryüzünün en güzel şeyi nedir', 'Hürriyettir' demiş ve elbette ki adalet."

Mehmet Haberal, "Yeniden organ nakli için kendinizi hazır ve güçlü hissediyor musunuz" sorusuna ise "Kusura bakmayın, ben gücümü kaybetmedim ki" karşılığını verdi.Prof. Dr. İhsan Doğramacı Konferans Salonu'nda, öğretim üyelerine ve personele de hitap eden Haberal, Başkent Üniversitesi'nin kuruluşu ve bugüne gelişi hakkında bilgi verdi.Kampüste yapımı devam eden birimleri gezen Haberal, daha sonra Başkent Ünivesitesi Ankara Hastanesine geldi. Haberal burada da alkışlarla, çiçeklere karşılandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 69 yorum
ülkeni gurur duyacak hale akp getirdi by gomanist.
KEMLER DENEN YARATIK ALLAH SENİN MUBAREK GÜNLERDE CEZANI VERSİNN..
köre şekil şemal sorulmaz.
koministler sizin a.k p.ler
ülkemle gurur duyuorum diyor.evet dogrudur senin gibi hainlere ragmen bu ülke ayakta halen tabiki gurur duyacaksın alçak adamlar
Ulan harran mısın nesin.Adam dünyaca bir bilim adamı.Sen Kimsin. Ona hain demeye utan mıyorsan zaten sen insan bile değilsin.Darbeciymiş,Terör örgütü mensubuymuş. Pişkinliğin daniskasına bakar mısınız? Haberal ve bomba yanyana mümkün mü? Neyazık ki Beyni yetersizler ve bazılarının koyunları işlerine geldiğine inanmaktadırlar.Bu Günahsızlara yapılanların altından kimse kalkamaz.
MAL Bİ SUÇUNU YAZDA BİLELİM ADAMIN SUÇU NEY SIĞIR KOYUN MEMEMEM E
bilim adamıydı padoma.sonra başbakanını öldürmeye kalktı baktiki olmuyor darbeye yeltendi. anlayacağın adam saddamdan beterdi.evet dünya onu darbeci türk kılığında bir yahudi olarak herzaman görecek ve bizde bunu hep söyleyeceğiz.
hani HAYATİ TEHLİKESİ VAR DI? Hastahaneden çıkarsa ölebilirdi? Zannedersem bütün raharsızlığı gitti??????????
sizite atsınlar hapise görelim ne halde olcaksınız ve süçsüz yere yargılaman ne demek anlarsın
bu ne düşmanlık,bu ne kin
çok aşağılık insanlar var. insan mıdır acaba o da şüpheli?
aynen insan degil bu yaratik bence cahil yaratik
Yiğit adamsın..Dünyaya iyiligin oldu. Cahiller tabiki anlamazlar.. Allah yolunu açık etsin. Lüzümsüz insanlar utancından eriyecekler. Bu milletveklilleri sineyi millete dönmelidir. Artık ayaga kalkmalı. bekleme yapmamalıyız.
nerede keşke sineyi millete dönsenizde ilk seçimde %70 le gelse akp ne gülerim ama ozaman halinize...
yaşasın en başbakan erdoğan ülkedeki bütün sistemlere gol attı. insanlarla dalga geçenlerle aynı tarzda ancak bu kadar dalga geçilir. Rabbim yolunu açık etsin
oğlunu askere yollamayan bir b.bakan "vatan sevgisinden" ülkesini AİMM'e şikayet eden bir c.başkanı "devlet onurundan" sahte iddanameler ve tanıklarla?! insanları tutuklatan adalet bakanı "dürüstlükten" ABD vatandaşı olan bir vatandaşı olan bir devlet bakanı 'bağımsızlıktan' bunlara oy veren bir T.C. vatandaşı bölünmez bütünlükten BAHSEDEMEZ!
ULAN BU ADAMIN TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN ŞEREFSİZLER. www.mehmethaberal.com SİTESİNE GİRİN ve BİR CV SİNE BAKIN. DÜNYA ÇAPINDA BİR ADAM BU ADAM. NE TERÖR Ü LAN ?
çevirdiği dolapları kendi sitesinde mi anlatacaktı
artıkbu memleketde ıstedıklerı gıbı at oynatamayacaklar bugune kdarkendılerını melek dıye tanıtdılar ama seytan oldukları belgelendı
BİRDE ÙLKENİ SEVMESEN NELER YAPARDIN..ACABA
sizin yaptığınızı yapıp ülkeyi satmadı diye mi kin kusuyorsun şerefsiz!!
Sığır tüccarı Murat.
bende olsam gurur duyardım,bu demokratik cumhuriyet sayesinde doktor oldum,bu devletin parası işe okudum,rektör oldum,hastane sahibi oldum,bende cuntacılarla beraber devleti suriyeye ,recimide baas recimine çevirmeye çalıştım adamlar yinede beni serbest bıraktı,şimdide milletvekili yapıp maaşda verecekler der ,gurur duymaya devam ederdim,adama bu kıyağı mozambikde bile yapmazlar
Sen bir kere olsun bu adamı dinledin mi?Yoksa yandaş basından okuduklarını mı paylaşıyorsun?
ben bu milletin sözde %50 siyle gurur filan duymuyorum
ben de senden ve senin gibi olanların önyargılarından iğrinti duyuyorum
biz yani geri kalan %50 sana zarar verecek ne yaptık ki...
madem masumsum... neden 12,5 yıl ceza aldın.
bunlrın her yanı masm olsa ne yazar Alla bunların eline bir daha bu milleti düşürmesin
başbakan madem o kadar masum ve temizdi de neden cezaevinde yattı?
başbakanın sana göre masum çünkü siz çok duygusalsınız..
KENDİNİ KURTARDI YA NASIL MUTLU..... BU ADAMLA DARBE FALAN YAPILMAZ, SATAR ADAMI...BÜTÜN DAVA ARKADAŞLARI CEZA YEDİ, ÜZÜLECEĞİNE SEVİNİYO.....SEN GİT SİNAN AYGÜNDEKİ 2,5 MİLYON EURO YU AL, YE KEYFİNE BAK...BİR DAHA DA ÇIKIP " hadi darbe yapalım " FALAN DEME...MİLLET SANA UYDU, MÜEBBET YEDİ....
aziyla itiraf ediyorlar simdide darbe yandaslari.
Hocam ülkenle gurur duy fakat kurduğun üniversitenle kesinlikle !!!!
AYNI ARİEL ŞARONA DÖNMÜŞ ZAVALLI ADAM...
kuyruğunu kıstırmışlar belli, gurur duyuyorsundur.
ULAN BU ADAMIN TERÖR ÖRGÜTÜ YÖNETİCİSİ OLDUĞUNU SÖYLEYEN ŞEREFSİZLER. www.mehmethaberal.com SİTESİNE GİRİN ve BİR CV SİNE BAKIN. DÜNYA ÇAPINDA BİR ADAM BU ADAM. NE TERÖR Ü LAN ?
TAMBİR CAHİLSİN..TEDAVİ OL
EMİLE ZOLA DER Kİ: CUMHURİYETİN FAZİLETİ ADALETİDİR. ÖNCEDEN DE ADALET SİYASİLEŞMİŞTİ AMA BU KADAR ASLA DEĞİLDİ. HAKİMLER, SAVCILAR YARGIÇLAR HİÇ ÇEKİNMEDEN AKP NİN İL BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR. ADALETİN OLMADI YERDE NE DEVLET KALIIIIR NE MEMLEKET.. BENDEN SÖYLEMESİ AKP CİLERE ... SONRA BU GEZİ DE NERDEN ÇIKTI DERSİNİZ ŞAŞIP KALIRSINIZ ..........
HER HABERE KOPYALA YAPIŞTIR YAPMIŞSIN AYNEN TAKILI KALAN PLAK GİBİ...
emile zolana s...kayım...ne oldu türkiyeden örnek gösterecek itmi kalmadı.melsela orhan pamuk yaşar kemal hayin nazım hayin deniz .
Hocam hadi iyisin gene. Yırttın abi yırttın yoksa orada ölüp gidecektin. Ama bi gariplik hissediyorum ben neden acaba
sahsen ben kendım cok uzuluyorum silah arkadaslarını sattın
ASKER DEĞİL LAN BU DANA .. DOKTOR
ulan şu adamın kim olduğunu, ne iş yaptğını, suçunun ne olduğunu, bu suçların hangi deliller ile ispat edildiğini bilmeyen, sadece siyasi bir gücün önüne attıkları ile kendisini ulema oldum zannedip herkesi asan kesen, aynı zamanda da geçmişte kendisine yapılmış benzer haksızlıklardan isyan eden insancıklar, yüce Allah'ın sizlere verdiği beyinlerinizi azıcık çalıştırın, bırakın artık başkaları bizim yerimize düşünsün hesabını, çok üzüleceksiniz bir gün ama faydası olmayacak!
EMİLE ZOLA DER Kİ: CUMHURİYETİN FAZİLETİ ADALETİDİR. ÖNCEDEN DE ADALET SİYASİLEŞMİŞTİ AMA BU KADAR ASLA DEĞİLDİ. HAKİMLER, SAVCILAR YARGIÇLAR HİÇ ÇEKİNMEDEN AKP NİN İL BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR. ADALETİN OLMADI YERDE NE DEVLET KALIIIIR NE MEMLEKET.. BENDEN SÖYLEMESİ AKP CİLERE ... SONRA BU GEZİ DE NERDEN ÇIKTI DERSİNİZ ŞAŞIP KALIRSINIZ ..........
UŞAĞUM senin gibi akilli uşaklar kaç yilda bir geleyü daa,!! iyi bak kendüne hemşin yaylalaründa senin gibi adamlar az yetişir oldi Çık yaylaya bul havani çek horoni moral yap daa.
EMİLE ZOLA DER Kİ: CUMHURİYETİN FAZİLETİ ADALETİDİR. ÖNCEDEN DE ADALET SİYASİLEŞMİŞTİ AMA BU KADAR ASLA DEĞİLDİ. HAKİMLER, SAVCILAR YARGIÇLAR HİÇ ÇEKİNMEDEN AKP NİN İL BAŞKANI GİBİ ÇALIŞIYOR. ADALETİN OLMADI YERDE NE DEVLET KALIIIIR NE MEMLEKET.. BENDEN SÖYLEMESİ AKP CİLERE ... SONRA BU GEZİ DE NERDEN ÇIKTI DERSİNİZ ŞAŞIP KALIRSINIZ ..........
Fıransız bir yazardan..örnek verme gerçi sen bunuda bilmessin..ucuz chp piyonu
buyuksun sayın haberal ..
üstü deriyle kaplı bir yaratık görüyorum sadece ama hayin bir yaratık.büyüklüğü falanda yok.insan nazarında çok küçük ve zavallı.
UŞAĞUM senin gibi akilli uşaklar kaç yilda bir geleyü daa,!! iyi bak kendüne hemşin yaylalaründa senin gibi adamlar az yetişir oldi Çık yaylaya bul havani çek horoni moral yap daa.
ülken sizin gibi darbecilerle gurur duymuyor aksine utanç duyuyor
ÜLKEMİZLE TABİ Kİ GURUR DUYACAĞIZ. ÖNEMLİ OLAN İSE ŞUDUR: ACABA ÜLKE DE SENDEN GURUR DUYUYORMU?
evet duyuyor, siz bir grup geri zekalı moron hariç, tüm ülke gurur duyuyor..
senin gibi orumcek kafalilar varya ama bu ulke yinede yikilmaz salkan
Sen duysan ne yazar duymasan ne yazar.O bir biliminsanı!
resımın gorunen yuzune yorum yapmak kolay hermasum yuzun altında bırsey saklıdır elbet bırgun acıga cıkar
bir insan ülkesinle gurur duymaz,bir ülkede yaşayanlar yetişmesine katkıda bulunduklarını insanla gurur duyar .bazende utanç duyar ,bazende layn bu nasıl bişey adama her şansı verdik yaptığı halta bak der , bazıları ise bu ülke adama her şeyi verdi bu ülke doymadı arkadaş illa daha fazlası olacak ,para .kariyer üniversite yetmedi bide cuntacılarla suç üstü yakalandılar diye düşünür ,şimdide bu fırsatttan istifade özgürlük kahramanı olsak fenamı olur diye hayal kurmaktadırlar , yedirirlerse tabi ,
niye atyip size yedirdiya unuttunuzmu?
sunu derım kı elı palalının cıkma nedenı oraya gıtmek ısteyenlere gozdagıdır. bunu yapan asıkardır kı adam bırden cıktı nerde bellı degıl. demem o kı halk herseyı goruyr ve bılıyor. bu da sındırme hareketı ama sandık yakındır.
BİZİM ÜLKEMİZ HAYINLERİ SEVİYOR ACABA NEDEN ..
rte'nin üniverstesinde mi göreve başlayacak merak ediyorum
kendi üniversitesi var merak etme..
digerleride ciktigi zaman daha mutlu olacagiz hocam gecmis olksun
çıkmaz
Cezaevindeyken Milletvekili olacağın başka bir ülke bulamayacağın için gurur duyuyorsundur ama bu senin terörist olma gerçeğini değiştirmez.
işte bu kadar basit.bu kişi birde millet vekili !!!!mesleki jakobyenlik,ceza evinde yatınca hakimlerinde kendisi kadar değerli olduğunu anlamış!!!!bunlar üstün...e kardeşim,memuru,işçisi,ziraatcısı,diğer bilim adamları,çöpçüsü,çobanı değersizmi?bunlar insan değilmi?bu kesimden hiç oy alıp bu değeri kazanmadınmı?anlaşılıyorki senin için amaliyat yapıp para kazanıp,yalaka kesimin karşında elpençe divan durmasının şeref olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun.aç kalıpta eyvallah etmeyen nice onurlu insan var.sen o yürekleri tanısan bunu demezdin.senin değerin bu.atamız ne dmiş ...eşeklik baki kalır.
Diğer Haberler