Halk oyunları ekibi Macaristan'a mı iltica etti! Kafa karıştıran açıklama

Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği kafilesi Kasım ayında Macaristan'da yapılan bir organizasyona katıldı. Ancak yaş ortalaması 20'nin üzerinde olan ve yeni lisans çıkardıkları öğrenilen 16 kişilik kafileden 11 kişinin Macaristan'a iltica ettikleri ortaya çıktı. Türkiye'ye sadece 5 kişinin döndüğü belirtildi. Macaristan'dan kafa karıştıran bir açıklama geldi. Göçmenlik ve Mülteci Ofisi, “Grubun üyeleri Macaristan'da iltica başvurusunda bulunmadı” açıklamasında bulundu.

Halk oyunları ekibi Macaristan'a mı iltica etti! Kafa karıştıran açıklama

Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği 5-10 Kasım 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de yapılan 5.'ci halk oyunları yaza veda etkinliğine davet edildi. Özel davet ile etkinliğe katılan 16 kişiden oluşan kafile resmi yazı ile yasa gereği yurt dışına çıkabilmek için, Halk Oyunları Federasyonu'na müracaat etti. Onayı alan kafile Ankara emniyeti pasaport şubeye gri (hizmet) pasaport müracatı yaparak pasaportlarını aldıkları öğrenildi. Pasaportlarını ve görev yazılarını temin eden kafile 5 Kasım'ı da beklemeyerek 1 Kasım 2017 tarihinde Türkiye'den ayrıldı ve Macaristan'a gitti.

DERNEK İÇİNDEN İLK AÇIKLAMA...

AA'nın haberine göre Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği, 5-10 Kasım'da Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen "Halk Oyunları Yaza Veda" etkinliğine davet edildi. İsminin gizli kalmasını isteyen Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği'nden bir yetkili, davetin ardından etkinliğe katılmak istediğini beyan eden ve dernek üyesi olmayan 16 kişi için Ankara İl Spor Müdürlüğüne ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna başvuru yaptıklarını anlattı.

Bu kişilerle ilgili gerekli incelemenin yetkili kurumlar tarafından yapıldığını ve suç ya da sorun teşkil edebilecek herhangi bir duruma rastlanılmadığını kaydeden dernek yetkilisi, başvuruların ardından yurt dışına çıkış için gerekli izinlerin verildiğini ifade etti. Yasal izinleri alan 16 kişi, belgeleriyle Ankara Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesine başvurdu. Evrakta eksiklikleri bulunmayan bu kişilerin müracaatları kabul edilerek kendilerine hizmet pasaportu verildi.

MACAR MAKAMLARI: 'İLTİCA BAŞVURUSUNDA BULUNMADILAR'

Öte yandan Macaristan Göçmenlik ve Mülteci Ofisi tarafından AA'ya yapılan yazılı açıklamada, “Grubun üyeleri Macaristan'da iltica başvurusunda bulunmadı.” ifadelerine yer verdi.

GÖZDEN KAÇAN BİR DETAY: YURT DIŞINA ÇIKAN KAFİLENİN HEPSİNİN LİSANSLARININ YENİ OLMASI!

Aynı derneğin Temmuz 2017 tarihinde Bosna Hersek'te bir organizasyona gittiği ve tüm kafilenin döndüğü öğrenilirken, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu bu yıl içinde 86 dernek veya kulüp için yurt dışı onayı verdi. Ancak son onayda gözden kaçan bir detay ise Macaristan'a çıkan bu kafilenin yurt dışına çıkan kafilenin hepsinin lisanslarının yeni olması!

SPOR BAKANLIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Spor Bakanlığı, Federasyon ve dansçı sporcular hakkında soruşturma açtı ve suç duyurusunda bulundu. Emniyet'te dönmeyen 11 kişi ile dönen 5 kişinin isimleri soruşturma ve takip gereği gizli tutuluyor. Spor bakanlığı müfettişleri geniş çaplı bir soruşturma başlatıkları ve emniyetle ortak hareket ettikleri belirtilirken, Uluslararası yapılanması olmayan Türkiye Halk Oyunları federasyonu hakkında da soruşturma açıldığı ve emniyet ile müfettişlere konu hakkında bilgi verdikleri öğrenildi. Yurt dışına kaçan isimlerin kim olduğu basına verilmedi ancak, kaçan kişilerin araştırması yapılıyor. Herhangi bir siyasi bağlantıları veya suçlarının olup olmadığı da paylaşılmayan bu kişilerin soruşturma sonunda açıklanması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 205 yorum
baktılar bu ülkede yaşanmaz ülkenin durumu vahim kaldılar orada. çok normal...
@hakan_ozkaya_1981 sende git oçe ne duruyon huzur içinde yaşarız siz gibiler giderse papanın bebeleri..
beğenmeyen defolup gitsin fetocu'larda defolup girdi
@hakan_ozkaya_1981 istemeyen defolup gitsin
@hakan_ozkaya_1981 darısı başına. isteyen defolsun gitsin
sizde bi gitseniz ne iyi olacak !!
madem öyle düşünüyorsun senin gibilerinide bekliyoruz niye duruyorsunuz hala, layik olduğunuz yerlere gidin bu memleket onu sevenlerle ilelebet yaşıyacaktir.
sende git
vatan güzel içerdeki yahudi tohumları seni gibiler kaçar. .bizler ve atalarimz hiç bir zaman kaçmadık. .biz ŞAMLI TÜRK SOYUNDAN GELENİZ.. ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK...YAŞASIN DEVLET VE MİLLET. .
@emre_ates_d7 müslğüman olmak hayvan gibimi yaşamayı grektiriyor? biraz insanlıktan örnek alsınlar bir millet bukadar sömürülmez alışmışsınız davar gibi yaşamaya çekememezlik ediyorsunuz . madem avrupa kötü yıllardır avrupa birliğine giricem diye kendinizi niye kukla ediyorsunuz sordunmu hiç kedinize?
@hakan_ozkaya_1981 çok mu normal sen kafayımı yedin ilticayı burdaki Suriyelilere benzettiniz galiba serbestçe dolaşacaklar sandılar orda
ne guzel kurtulmuslar iste insan gibi yasarlar
@ermanca33 herkesi kendin gibi yaşıyo sanma bizde insan gibi yaşıyoruz bu güzel topraklarda
@ermanca33 öylemi sanıyorsun.davulun sesi uzaktan hoş gelir.
@ermanca33 durma sende git
Hiç kimse bu ülkenin insanına git diyemez ,sorgulanması gereken neden insanlar buna mecbur bırakılıyor neden insanlar kendi topraklarından gidiyor güzelim ülke bataklık olmuş onu bu hale getirenler hesap vermeli.
sen de git.
insandan farklı yaşadığına inananlara kapı açık ! Sende bi yolunu bulursun
@ermanca33 Ceplerinde para yokken insan gibi mi yaşarlar hayvan gibi mi sürünürler Allah bilir. :))
avrupaya gittinmi. burada hayvan gibimi yaşıyorsun.
sen ne gibi yaşıyorsun bu ülkede.
yakında Burası 5 milyon Suriyeli ya kalacak
Türkiye'den Kaçan kaçana
Sen kalmışsın
sende kaç.bu kaçanlar kim bilir hangi hainliğı yaptılar
@4115 sende gitseydin bi iyi olurdu
Ülkeyi yaşanmaz hale getirdiler.
@4115 cehenneme kadar yolları var
daha da ğitmek isteyen varsa yolu açık olsun
acaba neden.sorgulanması gerekir.
Bu da ülkenin düştüğü durumu göstermekte... İnsanlarımız mutsuz ve kurtuluşu yurt dışında arıyor. Şimdi iltica edenler fetöcü damgası yiyip vatandaşlıktan çıkarılmazsa iyi...
@l_furkan_l Yüzde 99 öyle çıkacak.
Ülkeden kaçan kaçana bu ne yaa.. Suriyeliler akın ediyor... Türkler kaçıyor????
Aga hazır gitmişler Oh negüzel :) Türkiyem güzeldir her nekadar kötüde yönetilse çalınıp çırpılsada illaki güneşli günler göreceğiz
Bu nerden çıktı şimdi
memleketini sevmeyen devolsun gitsin arkadaş onun tasası da mı bize düştü.
iddia ediyorum bu millet o kadar yoruldu. o kadar sıkıldı ki. imkanını bulsa %40 çeker gider bu ülkeden iltica eder başka ülkelere. iş adamları boşuna paralarını kaçurmak istemiyor. yetkililerde hala lak lak lak insanları nasıl kandırırız diye ekranlardan inmiyor.
@mak3774 hocam bu %40'ı tutan yok. Gidin en yakın konsolosluğa iltica talebinde bulunun. Allah'ın izniyle ülkesini, vatanını, bayrağını sevenler oldukça biz bu ülkeyi korumasını da, bu bayrak uğruna can vermesini de biliriz. En azından vatan uğruna şehit oluruz.
kaçın çop sınekleri kacın guzel memleketın sahte ınsanları
çok mantıklı bi iş yapmışlar helal olsun....
@aksoy_0413 sende git ozaman iltica et.vatanini milletini devletini kötüle onların ülkesine geç.gec de gör dünya kaç bucak.kacinci sınıf insan muamelesi görürsün.burdaki sürüyeler gibi olursun
ULKEMIZ CENNET KIYMETINI BILENE.ILTICA DEMEK VATAN HSINLIGI DEMEK.ILTICALARI KABUL OLSUN DIYE YALAKALIK OLSUN DIYE VATANINMILLETI DEVLETI KOTULUYORLAR.BUNU YAPAN TÜRK OLMAZ OLSUN ZATEN.ATALARIMIZ DEDELERIMIZ SEHIT OLMUŞ BI TOPRAKLARDA KEMIKLERI SIZLAR O SEHITLERIN.YAZIKLAR OLSUN
@aksoy_0413 GIDEBILIRSIN. SIRBISTAN KATLIAMINI 2.KEZ YASAMAK ISTIYORSAN. GERI DONUSUMSUZ.
@suzanaydin.2015 buraaki suriyelileri mumla aratırlar...
helal olsun keşke benimde yeniaktürkiyeden kaçıp kurtulma imkanım olsa
@erkan_1975_bazzz seni o kafayla kimse kabul etmez git ışıd e katıl sen
@emre_ates_d7 işide katılmak akp lilerin işi..
Bu ülkeyi hak etmeyen kim varsa gitmeli.
56 yaşındayım ilk kez böyle birşeye tanık oluyorum.Hey benim güzel vatanım ne hallere düştü.
@nafizozsu yaş 56 da daha kafan yerinde değil dayı
kaçan kaçana du bakalım ne olacak...
hepsini tebrik ediyorum mükemmel radikal bi karar darısı bizim başımıza...
iyi fırsatını yakalamışlar
ESKİDEN İSTANBULSUZ YAPAMAM DERDİM ŞİMDİ İSE NEFRET EDİYORUM MÜLTECİLER GELDİ YURDUMUZDAN OLDUK ALLAH BELALARINI VERSİN BİZİ BU HALLERE KİM DÜŞÜRDÜYSE
yorumlara bakinca memlekette ne kadar nankor varmis.akil alir gibi degil. memlekette ne var da nerenize girdi. ecnebi ruhlu hainler
ADAMLAR İŞİ BİLİYOR .SÜRÜYELİLERDE BURAYA ÜŞÜŞTÜ. CANINI SEVEN KAÇIYOR .
hahhahahhahhahahah
cehennemin dibine kadar yolları var
Hepsi chp limiymiş...
500 koyunun olacağına 5 aslanın olsun. 5 alanla bu ülkeyi savunuruz ALLAHIN İZNİYLE. GİDENE KAPI AÇIK GÜLEGÜLE GİTSİNLER.
savaşta bile insan ülkesini terketmez demekki büyük hataları var. bu ülkede yaşamak istemeyenler var ama kaçmak yerine yurt dışında yaşıyorlar..gitsinler ve bir daha dönmesinler..bu tip vatandaşlara ihtiyacımız yok TÜRKİYE olarak.
ülkeyi yaşanmaz hale getiren kim de herkes terk i diyar ediyor .gidenler niteleikli kişiler..
seni tutamı var defol güzel ulkemden
iyide sebep
güzelim ülkemizin geldiği son durum..!
vay dansözler vay
Adamlar burdan macaristana halay çekmiş :)
her hamle birbirini izliyor .oyun açık ve net Türkiye üzerine oynan bu operasyonu görmeyen arkadaşlar nato tatbikatından bugüne gündemi alt alta yazın resim ortada .oyuna gelme Türkiye
@Salim.akyuz oyun felan degil guzel kardesim hirsizlik rusvet iliskileri almayalardi diyelimki ABD nin oyunu almayalardi paralari silah zoruylami verdi zarap soytarisi dune kadar onune yatarim diyenler kimlerdi.
Gül gibi memleket neden kaçtılar ki?Hukuk desen mis demokrasi desen kaymak.Sanırsın biri basıni susturmus herkesi eziyor ekonomi iflasta dış politika batmis.Bunlarinki şımariklik bence
Kesin Olarak BUNLAR FETÖCÜ diyecekler Her halta dedikleri gibi
Vallahi kuzey koreye döndük...
Lan bu ulkede ne kadar cok hain var. Coguda burada toplammis
kurtarmislar kendilerini....
- Ülkede yolsuzluk var, fakirlik var, işsizlik var, eğitimsizlik var, terör var, hainlik var.... -Aktroll: İstemeyen defolsun gitsin. İşte özet ortada.
Diğer Haberler