Hükümet'ten son dakika Alaattin Çakıcı açıklaması

Son günlerde gazetecilere yönelik tehditleriyle gündemde olan cezaevindeki Alaattin Çakıcı ile ilgili Mahir Ünal'dan son dakika bir açıklama geldi. Ünal, " Alaattin Çakıcı'nın basına yönelik tehditleri kabul edilemez" dedi.

HSK Birinci Dairesi, Keskin T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda hükümlü olarak bulunan Alaattin Çakıcı'nın basında yer alan açıklamaları üzerine resen inceleme başlatmış, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar görevden alınmıştı.

Bunun üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir açıklama yaparak "Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Erdoğan Bayrakdar'ın bugün görevinden alınarak Ankara Cumhuriyet Savcılığına atanması HSK Birinci Dairesinin tasarrufudur. Fakat bu idari tasarrufun Sayın Çakıcı'yı ziyaretimizle ilişkilendirilmesi kuşkusuz yanlıştır, izaha muhtaçtır." demişti.

ü

Konuyla ilgili ilk kez konuşan Ünal'ın açıklamaları şöyle;

Bahçeli bir siyasetçi olarak bunun kendi siyasi düşüncesi olduğunu, takdire ait olduğunu sosyal medyasından açıkladı. Bahçeli, hiçbir zaman siyasi tavır içine girmedi. Alaattin Çakıcı konusunda basına yönelik tehditlerin kabul edilemez olduğunu söyledik.

"İZİN VERMEYİZ"

Bu sözlerin ait olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledik. Böyle bir konu varsa yargının üstüne düşeceğini söyledik. Basın özgürlüğü, ifade konusunda her zaman destekte bulunuyoruz. Ama basın hakkının, ifade özgürlüğünün de teröre kapı aralayamayacağını söylüyoruz. Biz buna izin vermeyiz. İfade ve basın özgürlüğüne yönelik açıktan tehdit etmesine AK Parti rıza göstermez. 2001 yılında AK Parti'nin doğum nedeni, yasaklar ve özgürlüklerdir.


Okuyucu Yorumları 13 yorum
Sedat Peker'in Akpyi desteklemeyen insanlara karşı savurduğu tehditler için hiç konuşmamıştınız. Niçin? Akpli olmayanları asmakla, öldürmekle, oluk oluk kanlarını akıtmakla tehdit etmesi demek ki suç değilmiş bu ülkede. Maalesef ayrışıyoruz, maalesef bölünüyoruz. Ve bizi yönetenler de bu ayrışma ve bölünmeden beslendikçe yok oluşa doğru gidiyoruz. Bu millet böylesine ayrıştıkça zaten dışarıdan düşman aramamıza gerek yok. İçeriden çöküyoruz. Allah milletimizi korusun, devletimize zeval vermesin.
ALAATTİN CAKICI'ya özgürlük
Sedat Peker denen mafya bozuntusu ortalığı kan gölüne döndüreceğim deyip muhalifleri tehdit ederken neredeymiş AK'liler başta mahir olmak üzere.
Eğer bir ülkede mafya bozuntuları gündeme oturmuşsa geçmiş olsun.Bahçelinin bu katillerin arkasından gitmesinde bir bit yeniği olmalı, karı kız kaseti muhabbeti dolaşıyor.Soylu geçinip Soysuz çıkan adamlardan çok çektik,işleri güçleri ülkeyi karıştırmak, bahçeli seçim öncesi bir laf etti altında ezildi,silivrideki mahkumlar Fetö İslami dinci itine destek için muhalefete oy vereceğini söyledi, en fazla oy akp .ye ve 3.sırada kendi partisine çıktı, kim fetöcüymüş çoıkta açıkla.
Bu ülkenin kanını emen PKK,dir PKK,nin bitmesi için sesinizi cikarmazken Mafya,lar için herşeyi söylüyorsunuz. Bu terörü korumak gibidir
Terör ve Mayalar varken bu ülkede özgürlük ve güven sağlanamaz. Her ikiside devlet ve halk için zararlıdır. Bunların dürüst ve samimi kadroları varsa, eğitilerek M.i.t. katabiliriz
kimse devletin savcılarını tehtit edemez.gereği yapılsın
SAYIN ÇAKICI İÇERDE OLMANIZ BİLE SORUN YAPILIYOR YA TAHLİYE OLSANIZ NELER OLACAK ACABA?
mafya devleti mecburen çakıcının her istedigini yapacaklar çünkü gücleri yetmiyor akp bunların sayesinde ayakta adam öldürme gasp tecavüz soygun onun bunun malına çökme ne istiyorsanız var adam hapishanede bile savcıyı bile sürdürüyor basın açıklaması yapıyor 24 saat ziyaretciler eksik olmuyor tamamen ayrıcalıklı bir hayatı var akp sadece dediklerini yapıyor yapmakta zorunda
ister Hükümet ister hükümet fertleri bu tipleri muhatap alıyorsa işimiz iş, Gerçi Bahçeli ziyaret bile etmiş , Kim başkan kim reis? bahçelimi Çakıcımı?
sayın bahçeli bey unutmayın ki size bu oyları veren kişiler haksız yere mağdur olan af kanunun bekleyen aileler yoksa seçim zamanı yakın akp ye herşeyi gösterdiler ve size de herşeyi bu millet gösterir bunu unutmayın millet olarak maf yayı koruduğunuz kadar halka dönüp bakın
pkk üretir çakıcı gibiler satar düzeni bozan bozulur..sorsan hepsi vatansever.. has si.. rin devşirmeler..
@gocebe09 ne anlatıyon len küt beyin
Diğer Haberler