İlk yerli tramvay yolda kaldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik'in Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğüyle üretilen Türkiye'nin ilk yerli tramvayı 'İpekböceği'nin test sürüşü raylar üzerine park eden araca takıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Bursa'nın yeni Valisi Münir Karaloğlu'na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretin ardından Bakan Çelik, Vali Karaloğlu ve Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde üretilen Türkiye'nin ilk yerli tramvayı İpekböceği'nin test sürüşüne katıldı. Beraberindekilerle Türkiye'nin ilk yerli tramvayı denemek isteyen Bakan Çelik'in şehir turu yanlış araç park edilme engeline takıldı.

Test sürüşleri gerçekleştirilen İpekböceği'nde şehir turu atan Bakan Çelik, bir süre sonra raylı sistem üzerine park eden bir araç nedeniyle yaklaşık bir saat yolun açılmasını bekledi. Bakan Çelik'in İpekböceği'ni deneme sürüşü yarım kaldı.

Atatürk Caddesi Heykel önünden tramvaya binen Bakan Faruk Çelik ve beraberindekiler, İnönü Caddesi'nden geçerek Uluyol Caddesine kadar geldi. Burada İpekböceği'nin güzergahına park eden bir araç, test sürüşünü yaklaşık bir saat geciktirdi. Bu süre zarfından polis ekipleri başta olmak üzere; zabıta ve belediye ekipleri seferber olmasına rağmen aracın sürücüsüne bir türlü ulaşamadı. Bakan Çelik, Vali Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe ile birlikte protokol üyeleri tramvayın içinde yolun açılmasını bekledi. Sürücü bulunup yol bir türlü trafiğe açılamayınca Bakan Çelik ve Vali Karaloğlu, tramvaydan inerek çevredeki esnafla sohbet etti.

Esnafla sohbetinde tramvayın yeni olduğu için test sürüşü sırasında yaşanan aksaklıkların olabileceğini belirten Çelik, "Adam enteresan, duyuru muyuru yapılmasına rağmen..." şeklinde tepki gösterdi.

'BURSAYI REZİL ETTİN'

Sürücüye ulaşamayan ekipler son çare olarak olay yerine çekici çağırdı. Olay yerine gelen çekici tam aracı kaldırılacağı sırada aracın sürücüsü geldi. "Araç benim, ne olur çekmeyin arabamı, duymadım" diyen soy ismi öğrenilemeyen Yunus isimli genç, araçtan indirildi. Aracın ruhsatını isteyen zabıta ekipleri sürücünün inmesini isteyip direnmesi karşısında ise; "Senin yaptığın ayıp, bütün bakanlar burada, olmaz böyle bir şey." dediler. Bazı görevliler ise, "Genç adamsın utanmadın mı? Rezil ettin Bursa'yı..." şeklinde tepki gösterdi.

Daha sonra polislerin araya girmesi ile birlikte aracın bir an önce raylı sistem üzerinden kaldırılması ve yolun açılması için anahtar zabıtalardan alınarak sürücüye verildi. Aracına binip yoldan kaldıracağı sırada yanına yaklaşan Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu, "Tebrik ediyoruz!" dedi. Sürücünün; "Özür diliyoruz" şeklinde ki cevabına ise Müftüoğlu kızarak; "Ne niyetle özür diliyorsun? Yapmayın çocuğum, raylı sistemin üzerine nerede park edilmiş sen yapıyorsun. Bir saattir herkesi rezil ettin" şeklinde sert çıktı.

Yolun açılmasının ardından yeniden tramvaya binen Bakan Faruk Çelik ve Vali Karaloğlu ile Belediye Başkanı Recep Altepe, tramvayla kent meydanına kadar geldi. Burada tramvaydan inen Bakan Çelik ve beraberindekiler bir süre vatandaşlarla sohbet etikten sonra ayrıldı.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 139 yorum
AKP'nin iyi yönlerinden birisi daha ALLAH razı olsun.
önceden eşşekle gidip geliyodun demi yobaz..
Kardeşim yapanlar DURMAZLAR MAKİNA , siz neyin kafasını yaşıyosunuz herşeyde rant elde etmeye çalışmayın
bedava makarnacı
Kardeşim yapanlar DURMAZLAR MAKİNA , siz neyin kafasını yaşıyosunuz herşeyde rant elde etmeye çalışmayın !
ipek böceğinin ne bir fotoğrafı var ne de videosu, beğeniriz diye mi koymadınız?
herşeyi mynet ten bekleme aç google bak oradan.
gereksiz her habere dengesiz yorum yazan dangalaklar böyle güzel haberlere yorum yazamaz çünkü onların içinde iyi yapılan işi taktir etmek yok HELAL OLSUN TÜRKİYEM İLERLE SENİN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAYACAK.EMEĞİ GEÇEN HER İNSANIMIZI YÜREKTEN KUTLARIM.
Asıl dangalaklık bilmeden konuşmaktır...O şehirde yaşamadan, kimlerin mağdur olduğunu bilmeden,Sadece Atatük cd.ni dolaşacak böcek yüzünden şehire bütün istikametlerden gelecek yaşlısı çocuğu trafikte işkenceler çekecek..
BURSADANMISIN SEN ARKADASIM BU TRANVAY BIUI BOKA YARAMIYOR DAHA ONCEKI TRANVAYDA OLDUGU GIBI GIDEMIYOR YAVAS KAPASTESI AZ YOLLAR ONA GORE DEGIL TRAFIK SIKISIYOR YUREYEREK GECIYORUZ BUDA AYNI SEHRIN EN İŞLEK CADDESI GECTIGI YERLER BERBAT BISEY OLUCAK IYI HIZMETMIS ONA DOKULEN PARAYLA IZMIRE KADAR HAT DÖŞENIRDI ARKADASIM EL INSAF BIRAZ AKLICA BAKIN RESMEN SOYDULAR TRANVAY YAPICAZ DIYE
Aynen arkadaşım 40 senedir bir Bursalı olarak diyorumki, hamdolsun Bursa gerçekten uçtu..
ONLARA SORSANIZ SADECE ÇAKMA DEVRİM ARABASI TEKNOLOJİ BAŞKASI OLAMAZ MANTIK VE BAKIŞ AÇILARI BU KADAR DAR VE GERİ KAFALILAR.
Ha ha ha ipek böcüş yolda kaldı artık takunya kafalılar ittirirsiniz arkadan......
senden ala DANGALAKT olurmu dallama
dandini trafikte ne ipek böceği arkadaş saatlerce klitlenecek atatürk caddesi altıparmak .. zaten dünya araba var yol yetmiyor maymun oluyoruz bir sağ bir sol gidelim derken birde dur kalk böceğimiz oldu herhalde uçarak gidecez evimize
senin o eksik beynine ben ne diyeyim ki. ilk ve yerli tek tramvay diyo sen hala trafik araba diyon.
MERAK ETME İKİGÜN SONRA BEĞENMEDİĞİN İPEKBÖCEĞİYLE GİDERSİN BÖCEK BEYİNLİ
Gurur verici.Aslında otobüsle toplu taşıma yakın zamanda geri kalacak birşey.Raylı sistem tüm illerin ihtiyaç olan ilçelerinde zamanla yaygınlaşmalı.
Bu başlık ne ülkeye bu düşmanlık niye .....
BAŞLIĞA BAKIN......İÇERİĞİNE BAKIN...İNSANLARIMIZIN NİYETİ RAHATLIKLA ANLAŞILIYOR...........
Neden kasıtlı başlık atılır.İlk okunduğunda tramvay bozuldu izlenimi bırakıyor.Birileri bu ülkede yapılan herşeye karşı gibime geliyor.Yanlış düşünüyorsam düzeltsinler.
çok doğru
en az 10 yıldır myneti takip ediyordum bundansonra takip etmiyeceğim miğdem bulandı...habere bak.
SOSYAL MEDYADA MYNETE SAVAŞ AÇTIK DESTEK OLUN YAYINLAYIN
Haber başlıklarını nasıl çarpıtıyor değil mi? Hükümetle ilgili tüm haberlerde bunu yapıyor.
40 dk bence fazla beklemişler o vatandaşın ben arabasını çektirir ehliyetine de el koyarım başlığa gelince bu arkadaşlar devrim zamanında yaşamışlar
Bu ne saçma bir başlıktır ya!. Hakikaten başarısız olunsa sevinecekmişsin Mynet.. Bu ne başlık böyle! Yazıktır, günahtır, bu milletin emeklerini hiç yapmak için bu ne intikam hırsıdır. Sizler bu vatanın evladı değil misiniz? Çoğu haberiniz bu şekilde. Ama sizlere inat başarmaya devam...
sizin gibi yalan söylemeye alışık değilki .mynet ..ne yani kedi bokunu örter gibimi olacak yani ..sen onu yalaka basına söyle be koçum
miki fare '' İLK YERLİ TRAMVAY YOLDA KALDI '' başlığı milletçe hepimize hakarettir, miili emeğimizin yerli üretimimizizn küçümsensenmesidir. şöyle olsa dürüst bir başlık olurdu : '' ilk yerli tranvayın yolunu tıkadılar ''
Börtü böcekle milleti uyutmaya devam, Kaç yıldır tek ikdidarsınız hala yerli otomobil çıkmadı ortaya. Her türlü imkan elinizde ama abileriniz müsaade etmiyor üretimine, demi. Durmak yok uyutmaya devam, pış pış milletim pış pış.
sen ve senin gibiler diyorsunuz ki 90 yıldır bizi uyuttular siz gözümüzü açtınız . şimdi bu yaptıklarınız bizi kesmiyor ver allah ver .. bu ülkede 90 yıldır yapılmayanları 10 yılda yapılmasını isteyen zihniyete hastır ...
Kafan mı iyi senin
zaten başka bir b*ka yaradıkları yok ki
bu hizmeti akp hükümeti yaptığı için küçümser aşşağılayan başlık atıyorsunuz bunu uluslar arası lobilerin chp si yapsaydı yere göğe sığdıramazdınız ama asla chp böyle işler yapmaz boşa beklemeyin
Ayıptır ya .Bu proje için bir sürü mühendis ,tasarımcı, çalışan gece gündüz demeden çalıştı,alın teri döktü.Alın terine emeğe saygı !
demekki kafa gezdirmişler..:(((!!
demekki kafa gezdirmişler . demekki ka
bu hizmet gezi eylemi için bir sebeb olabilir
yakında tramvay ve tren yapımını durdurmak için CHP dava açar , eline molotofu alan çapulcu sokaklara dökülür.
HARBİDEN FAZLA OLDUNUZ AMA.!!!..NEYİNİZE GEREK RAYLI SİSTEM VAGONU ÜRETMEK,NEYİNİZE BU ARACI DÜNYADA ÜRETEBİLEN ALTI ÜLKEDEN BİRİ OLMAK..FAZLA OLDUNUZ AMA..BOĞAZIN ALTINDAN TÜP GEÇİT ÜSTÜNDEN ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ,İSTANBUL İZMİR OTOYOLU,ISTANBULA ÜÇÜNCÜ HAVAALANI..NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ SİZ..TÜRKİYENİN SÜPER GÜÇ OLMASINA KATKI SİZE NASİP OLDU AMA NE HADDİNİZE SİZİN..GÜZEL GÜZEL SÖMÜRÜLÜYORDUK YÜZYILLARDIR VE AFYON YUTMUŞ GİBİ UYUTULUYORDUK SENELERCE..SAHİDEN GEZİ OLAYLARI ,BAŞKALDIRI EYLEMLERDE HAKLILAR..BAŞKA ŞEKİLDE KESEMEZLER TÜRKİYENİN ÖNÜNÜ.bu aracı.bursa kent meydanında görebilirsiniz.
ağzına sağlık dostum.....!!!!
bursa da trafik yol almıyor kilitleniyor!yol yok tereni nereye koyacan!
BÖYLE BAŞLIK SİZE YAKIŞMADI
Kardeş bunlar sırf akp yapmış olmasın diye ülkenin ilerlememesini isteyen insanlar. Bunlar her zaman yapıyor bunu
ŞEREFSİZ KANI BOZUKLAR ATILAN BAŞLIK DEVRİM ARABASI YAPILIRKEN ORTAYA KONAN SENARYONUN AYNISI O YOLDA KALAN TRANVAY BİRİLERİNİN ANASININ AMINA GİRMİŞ ANLAŞILAN
Haber ilgi çekici ama manşet kasıtlı bu haberin manşeti böyle olmamalıydı
Devrim Arabasını da Böyle Haberlerle üretim den kaldırmıştık.
böceğinize takem
Çok güzel bir haber yapmışsınız. Kına yakın bari !!! Siz varken Türkiyenin düşmana ihtiyacı yok.
Öyle bir başlık atıyorsunuzki sanki yerli tranvay çalışmamış yolda kalmış fos çıkmış gibi yazmışsınız.yuhhh yani.
Kesin gezi protestocusudur bilerek yapmıştır.
protestocu değil kardeş. protestocu deyipte gerçek protestoculara hakaret etme lütfen. onlar 3. havalimanı inşaatini istemeyen almanyaya kendini satan çapulcular, 3. köprüyü istemeyenlerin , marmarayı, kanal istanbulu istemeyenlerin maşaları. çapulcuar beyoğlunun arka sokaklarında şarabını şişeden içen, esrarı sigara diye içen tayfalar 100TL verince hepside koşarak taksim meydanına gider. nerdenmi biliyorsun diyecekse. üniveriste okuduğum yıllarda bende bir çapulcuydum. şimdi pişmanın ama acıyorum çapulculuk yıllarıma. meğer kullanılmışız 5 yılımız heba oldu.
valla çalıyorlar falan ama yapıyorlar. yandaşları değilim ama. dişçiye eskiden randevu alırdık taa önümüzdeki seneye. kimlik çıkarmaya gidersin muhtarlıkla nufus mud.arasında memık dıkursun. şimdi herşey tıkır tıkır oldu. bide kafalarına göre kesip biçip yıkmasalar. din sömürüsü yapmasalar. çaldıklarının 10 katı daha helal olsun
türk isterse uzaya yürüye yürüye cıkar ama yeterki türkün önüne iç ten şeytanlar cıkmasın engel olunmasın uzay gemisi uçak sırayla hepsine gelçek durmak yok Allahın izliyle yolumuza devam ya Allah BİSMİLAH
bunlar ne anlar boyle seylerden hayatimizda bir sey becerdikmi ucak yaptik oda patates tarlasina takildi bizler boyle seylerden sifiriz dunyada bilmez en cahil milletiz adamlar aya gidiyorlar bizler ne yapiyoruz sonradan gormeyiz ondan
HADİ GEZİCİLER BUNUN İÇİN DE BELGESEL ÇEKİN ........ TAYYİBİN YAPTIĞI ZÜLÜM OLDUĞU GİBİ BU DA ZULUM DUR. EĞER BU OLAYA İLGİSİZ KALIYORSANIZ CHP ZİHNİYETİ AHMAKSINIZ DEMEKTİR. HADİ ÖRGÜTLENİN MISIR DAKİ MAZLUM HALK İÇİN ÇIKIN TAKSİME ÇAKMA YEŞİLCİLER SİZİ
dürüst çalışana üretene selam olsun
manşette kasıt var... Neden Türkiye'nin büyümesini istemeyen birileri gibi manşet etılıyor!! ilk yerli araba devrim... mazotu bittigi için yolda kalmıstı... onun maşetide böyleydi..
haber başlığı çok yanlış kınıyorum ancak haberde vatandaşın suçu olsa dahi asıl suçlu belediye yönetimleri 1 otomobilden 5-6 vergi alındığı biline biline artı yakıttaki vergi bütün otoparkları hala soygun yeri görmek milleti paralı otoparka mecbur bırakmak sonucu bunların olması normal paralı otoparklar ücretsiz olmalı yeterince vergi alınıyor otomobillerden otopark çalışanlarınında parası rahat ödenir.Belediye ve yönetimlerin bu gibi soygunları sonucudur yol ortasına araç park etmek ya paralı otoparka park et yada aracın çekilir ceza öde 2 türlüde vatandaştan çıkarsa ne anlamı var...
neye takılırsa takılsın bü ülke ila ki bir gün laik oldugu yeri görecek ne bu na amerika ne bu na israil ve yandaşşları engel olabilcek chp mhp asla engel olmaz yolun acık akp
Yerli üretimler hep bir engele takılıyor DEVRİM de benzin engeline takılmıştı İPEK BÖCEĞİ de yanlış park engeline takıldı ama olsun yinede yerli bir şeylerin üretilmesi gurur verici..
şerefsiz adı herif bu haberi okuduğumda zannettim teknik hatadan dolayı yolda kaldı. ulan şerefsiz haberi düzgün manşetle süslesen hep zararımıza uğraşıyorsunuz benim içinde mynet bitmiştir. bundan sonra girmem.
hiç bir tabela yok hiç bi güvenlik önlemi yok sen tranvay denıyorsun sonra da etrafdakıler vatandasa tepkı vatandaş eksik olan tranvaya tepkili zor günler bekliyo bursa yı daha
İnsan ÖKÜZ olmasın.
siz basından medyadan nefret edıyorum mutlaka herseyi kötü göstermek zorundamısınız yerli tramvay yolda kaldı dıye manset atmanızı gerektıren bır durum sözkonusu degil ama insanları etkilemek için yazdıgınız apacık belli zamanında devrim arabası yapıldıgı zamanda aynı mansetlerle bir ülkenin kaderi ile oynadınız artık durun olayların iyi tarafını gösterin
kıcına kınayaksın bu manşeti atan devrim aracınada benzin koymadılar yolda kaldı diye manşet atanlar aynı ya yolda kalacak lastigi fırlayacak motorukitleyecek ama birgün dogru gideni yapacagız
bu vatandaşta hiç mi akıl yok yolun ortasına üstelik raylı bir sistemin üzerine park edilir mi bu muhakkak akp çekemeyenlerin işidir sorumlular hakkında gereken muhakkak yapılmalıdır.engellemeyin çekemeyenler akp yi
Diğer Haberler