İran'da düşen uçağın enkaz görüntüleri ortaya çıktı

Dubai’den Türkiye’ye dönerken İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen uçağın enkaz görüntüleri ortaya çıktı. Ulaştırma Bakanlığı, uçakta bulunan 11 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı. Uçakta 6’sı Türk 8 kişi ve 3 mürettebat bulunuyordu. Uçakta bulunan iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran 7 kız arkadaşıyla Dubai’de yaptığı bekarlığa veda partisinden dönüyordu.

Başaran Holding’e ait Bombardier Challenger 604 tipi jet uçağın, Türkiye saati ile dün 18.20’de İran hava sahasında temas kesildi. Saat 19.00’da da uçağın düştüğü İran makamları tarafından açıklandı. Arama kurtarma çalışmalarının ardından ilk ekip düşen uçağın enkazına ulaştı. Yaşamını yitiren 11 kişinin 3'ü mürettebat, 8'inin de yolcu olduğu belirtildi. Başaran Holding'e ait olan uçakta Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşının bulunduğu belirtilirken, uçağın kaptan pilotunun Melike Kuvvet olduğu öğrenildi.

11 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İran'da düşen uçakta bulunan 11 kişinin cesedine ulaşıldığını açıkladı.

af3

GÖRGÜ TANIĞINDAN 'MOTORDA YANGIN ÇIKTI' İDDİASI

ISNA'ya göre, Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde Helen Dağı'na düşen Başaran Holding'e ait uçak kazasında hayatını kaybeden 7 kişinin cenazeleri helikopterle dağdan indirildi. Öte yandan İran Acil Durumlar Kurumu Sözcüsü Mücteba Halidi, görgü şahitlerine göre uçağın motorunda çıkan yangın nedeniyle düştüğünü söyledi.

UÇAĞIN KARA KUTUSU BULUNDU

Çaharmahal ve Bahtiyari Eyaleti Vali Yardımcısı Cafer Meydani, düşen uçağın kara kutusunun bulunduğunu bildirdi. Meydani, kara kutunun Kiyar ilçesindeki Helen Dağı'nda bulunduğunu kaydetti.

af2

TSK'DAN AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamada, "İran'da 11 Mart 2018 tarihinde düşen özel bir Türk uçağının enkaz kaldırma çalışmalarında görev alacak AFAD personelini bölgeye intikal ettirmek üzere Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca bir uçak görevlendirilmiştir." denildi.

YASA BOĞAN KAZA

Akşam saatlerinde İstanbul'a gelmek için Birleşik Arap Emirlikleri'nden havalanan Başaran Holding'e ait özel Türk uçağı, ülkenin güneybatısındaki Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinin Şehrikürd kentine bağlı Kiyar ilçesinin Durk Enar köyü yakınlarındaki Helen Dağı'na düşmüş, kazada 3'ü mürettebat 11 yolcunun hayatını kaybettiği duyurulmuştu.

640xauto

BEKARLIĞA VEDA PARTİSİ'NDEN DÖNÜYORLARDI

Uçakta Hüseyin Başaran’ın kızı Mina Başaran'ın arkadaşlarıyla bekarlığa veda partisi için arkadaşlarıyla Dubai’ye gittiği açıklanırken, Mina Başaran’ın kazadan saatler önce arkadaşlarıyla çekilen fotoğraflarını sosyal medya platformlarına yüklediği görüldü.

HAYATINI KAYBEDENLERİN İSİMLERİ

Mina Başaran, Zeynep Coşkun, Ayşe And, Burcu Urfalı, Aslı İzmirli, Liana Hananel, Jasmin Baruh, Sinem Akay, Melike Kuvvet ve Beril Gebeş.

af4

AA

640xauto

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 49 yorum
ne hayatlar özel jetinizle bekarlığa veda tatili için üzerinde uçtuğunuz ülkeler kan gölü... Her gün şehit verirken biz bu haberler yok hükmündedir bende!
@kalpakli boş konuşma insan ol
boş konuşma insan ol
ya zaten birileri yaptığı işi kamusal alanda, sosyal medyada birilerinin gözüne sokuyorsa onlar benim için bitmiştir, gösteriş , şov, afişe olma derdi olanla benim konuşacağım hiçbir şey yoktur!
@aydnmurat boş yapma konuşma zaten konuştukca batıyorsun
@sercan_1986_spgvr ben cümle kurarken genelde batmam, hep doğru cümlelerdir, doğru tespitlerdir, ayrıca ben batmam çünkü tipim kayık asdkğasdkğ
Keşke fakirler ölseydi zenginler yaşamalıdır
Cok büyük bir aci gercekten cok üzücü, Allah mekanlarini cennet etsin.
Yazık oldu. Allah rahmetiyle muamele eder inşallah
MEMLEKET ATEŞTE BUNLAR DUBAİDE GEZMEDE
@bizedogrugerekli_2017 sana mı kalmış cahilcuhela gibi konuşma
ulan be Allah rahmet eylesin ne diyelim
yaa işte hayat böyle bişey zenginde olsan özel jetlerle partilerede gitsen yaradanın hepimize bir planı var bunlarda zenginliğinden öldü işte Allah rahmet eylesin..
Allah rahmet eylesin, ailelerine de sabır diliyorum. Fotoğraflara bakınca aydın,laik,başarılı ve geleceği parlak ülke ekonomisinde önemli yerler edinebilecek 7 genç bayanımızı ve Türk kadınına örnek teşkil edebilecek 2 kadın pilotumuzu kaybetmiş bulunuyoruz. Ancak söylemeden de geçemeyeceğim. Kına gecesi vs eyvallah da bu bayanların bekarlığa veda partisini bırakın yobazları ben bile anlamakta zorlanıyorum. Kız kıza bile olsa annelerimiz de bu partiler yaptı mı????
kim bilebilirdi ki hayata veda partisi diye neye niyet neye kısmet
sirket ucagiyla gez toz cok guzel masraflari da vergiden düs demekki ülke genelinde hergun ruhumuzun duymadigi milyonluk fatura hep garibanin sirtina
cahılcuhela gibi konuşma
zenginin malı züğürtün çenessini yorar misali neden bu kadar haber oldu ölenlere allah rahmet eylesin ailesine sabır diliyorum lafım yok fakat onca şehit veriyoruz şuan afrinde operasyon düzenleniyor medyada bu kadar yer almıyorlar ölenleri tanımıyordum haberler sayesinde soylarını soplarını öğrendik fakat bugüne kadar kaybettiğimiz kaç şehidin ismini hatırlıyoruz.
şu olaya sevinen ahlaksızlar var. zengin olmak suç mu? tatile gitmek suç mu. acaba siz ne yapardınız zengin olsanız çok merak ediyorum
ALLAH RAHMET EYLESİN
ölüm nerde ne zaman kaç yaşında geleceği belli değil ama ölümü hiç bir zaman akıldan çıkarmamak lazım gidenler gitdi kalanlara allah sabırlar versin
Bazen bu para basa bela para opmasa dubai ye gidemezlerdi bekarlığa veda evde kutlanirdi taktiri illahi allah afetsin
ne kadar zengin olursa olsunlar,haddini bilmek gerekir..insanlar ekmek bulamazken,yüce allah bunlara her türlü zenginliği nasip etmiş ancak kudurmuşlar..kim nasıl yaşarsa öyle ölür..sadece uçaktaki çalaşanlara üzüldüm,gerisi fazlalık...rahmet okumuyorum,haketmiyorlar.
@zalim_zalim_1981 --Sende insan olduğunu sakın düşünmeyesin. Ahlaksızlığın daniskası, dibe vurmuş hal. Hepisine de, ALLAH'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
@zalim_zalim_1981 Senin gibi düşünenlere allahh akıl fikir versin
Bekarlığa veda partisi?
@isabakan Hani olurya düğünden bir gece önce kızın yakın arkadaşları toplanıp kendi arasında eğlenirler, aynısını erkeklerde yapar. Sadece evlenmeden önce değil, askere giderken v.s eğlence yapılır, yemekler verilir. Bu partileri parası olan dünyanın öbür ucunda lüks içinde yapar, parası olmayanda evinde ya da bir restaurantta yapar. İşin garibi bekarlığa veda partisi yaparsan hayata veda partin olur gibi yorumlar yapanlar var, ulan kim yapmıyor bunu? Bütün insanlar değişik bir hayata başlamadan önce yapıyor bu eğlence partilerini. Ben yapmadım diyende 80 milyonda 1 milyonu geçmez.
Bu başaran grubu ile arap emirliklerinden bir grubun ortak bir işe başladıklarını, bu projeyede ölen kızın isminin verildiğini duymuştum. Ölen pilot fetöcüymüş, FETÖ'nün ajanları hala iş peşinde olabilir mi?
Hepsi de genç ama en çok da bahtı gülmeyen Pilot Binbaşı Melike Kuvvet'e çok üzüldüm. Söylenecek kelimelere insanın dili dönmüyor. Allah rahmet eylesin.
yaşama veda partisine dönüştü
Gencecik insanların ölümüne sevinenler.Allah bildiği gibi yapsın sizi . Onların imkanlarına sahip olsaniz Allah bilir ne gorgusuzlukler yapardınız
Bekarlığa değilde dünya ya veda partisi olmuş Allah rahmet eylesin.
insanlar plan yaparken tanrı yukardan gülümsermiş sözü geldi aklıma
@kak0yfrpl5 Tanri gülümser mi, onu da bilen yok ya...
Sonuçta ne olursa olsun üzücü bir olay Allah kimsenin başına vermesin Allah rahmet eylesin ailelerine sabırlar versin...
Belki çok zengin bir işadamı kızı olabilirsiniz hatta devlet başkanı bile ama; Azrail (a.s.) için sadece listedeki sıradan biri!
Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.
ölümünde hayırlısı diyorlar ya bu olsa gerek
Ölenlere Allah rahmet eylesin. Ancak maddiyat o kadar kıymete binmiş ki bizde, ölenler zengin olmasından dolayı biraz daha damara bağlayarak yapılacak haberler. kardeşimizin biri yorumunda belirtmiş ben de söylemek istiyorum; Üstünde uçtuğu ülke kan gölü, her gün şehit haberleri alırken ve bunu sıradan hale sokmuşlarken, vatanın evlatları birer birer şehadete yürürken algılar kapanmışken, zenginler ölür acıma duygusu duyarlılık duygusu canlanır öyle mi. Ölenlerde kabahat aramıyorum elbet Allah rahmet eylesin çok kötü bir vaziyet. Ailelerince Cenab-ı Mevla sabırlar ihsan eylesin.
Başka topraklara ölmek daha bi zor
sizce bae değil de başka bir ülkeye gitseydiler bu olay olur muydu? bence olmazdı, şahsen ben baeye çağırsalar da gitmem
ülkemı birakıp pis araplara para verıyorsunuz ustelıkte şekul şukul yapıyorsunuz
Allah aileye sabır versin
AFRİN ŞEHİTLERİMİZE VE DÜŞEN UÇAKTA VEFAT EDEN 2 PİLOT VE KABİN MEMURUNA ALLAHTAN RAHMET AİLELERİNE SABIRLAR DİLİYORUM
@hizir_sahin_2018 ---Ne biçim yorum ya, ne demek ''AFRİN ŞEHİTLERİMİZE '' tabiki güzel, doğru, peki bu ne '' UÇAKTA VEFAT EDEN 2 PİLOT VE KABİN MEMURUNA'' yaptığın ahlaka sığmaz, Ölenlerin, şehit olanların hepisine ALLAH'tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Bunu diyemedin mi? Yazıklar olsun sana da senin zihniyetinde olanlara da.
@hizir_sahin_2018 Onlar da senin ve senin gibilerin duasını bile istemez merak etme. Gölge etme başka ihsan istemez.
En iyisi kimse yorum yapmasın çünkü herkes yaptıkça şçyr ortaya uçak düştü gidenler gitti konu kapandı....
ALLAH RAHMET EYLESİ.RABBİM ÖLÜMÜNDE HAYIRLISINI VERSIN.
yapıcagınız en ufak kotu yorum bile silinicektir kotu yotum yapan cahıl varlıklar aıleleri can çekişirken siz kimsinizde pisliginiz ortaya kusuyosunuz
Diğer Haberler