İstanbul'da IŞİD operasyonu! Medya sorumlusu yakalandı

İstanbul'da terör örgütü IŞİD'e bir darbe daha vurdu. İstanbul merkezli operasyonda terör örgütünün medya sorumlusu dahil 12 kişi yakalandı. IŞİD'in Türkiye'de kurulan seçim sandıklarına saldıracağı yönündeki bilgilerin de yakalanan medya sorumlusu tarafından hazırlanarak yayıldığı tespit edildi. Bir haftada içerisinde yapılan 3 büyük operasyonda gözaltı sayısı 70'e yükseldi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, IŞİD terör örgütüne yönelik 6 ilçede eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda IŞİD terör örgütünün Türkiye medya sorumlusu yakalandı.

Gece saatlerinde başlayan eş zamanlı baskınlarda 8'i Türk vatandaşı toplam 12 kişi gözaltına alındı. Aramalarda çok sayıda örgütsel döküman, terör örgütünün flamaları, dijital dökümanlar ve kitapların içine gizlenmiş 3 silah ele geçirildi.

RAKKA'DAN TALİMAT VERİLDİ

Bulunan dijital verilerin incelenmesi sonucunda yakalananlardan birinin IŞİD'in Türkiye'deki medya sorumlusu olduğu ortaya çıktı. Terör örgütü adına Türkiye'de propaganda yapmak amaçlı farklı siyasi kimliklerde sosyal medya hesapları oluşturulduğu tespit edildi. Rakka'dan gelen talimatlar üzerine bu sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılması ve yayılması istenen bilgi ve videoların yayıldığı öğrenildi.

SÖYLENTİYİ MEDYA SORUMLUSU HAZIRLADI

Referandum öncesi IŞİD terör örgütünün Türkiye'de kurulan seçim sandıklarına saldıracağı yönündeki bilgilerin de yakalanan medya sorumlusu tarafından hazırlanarak yayıldığı tespit edildi.

Son bir haftada IŞİD terör örgütüne yönelik olarak düzenlenen 3 büyük operasyonda gözaltına alınanların sayısı 70'i buldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Hadi tahnmin edin bunlar kime oy vermistir, Malesef bunlarin oy verdikleri tarafindan yonetiliyoruz, yazik oldu ulkeye , her gecen gun dahada araplasiyor
@selami21turel tahmini boş ver..bunlar evet veya hayır diyenler kafir olur dediler oy kullanmadılar..bu iktidar cerablus ve elbabta bunları darmadıman etti..merak etme bunlar senden daha fazla Tayyip Erdoğana düşmanlar....yalan iftira olurda bu kadar olmaz...bu senin yaptığına ancak yuh denir..
oha yani bu kadar mı olur, millete iftira etmeyin özgür irade isteyen evet isteyen hayır der. memleket için hayırlısı olsun inşaAllah.
Bu serefsizler abd, ingiltere,kısaca batıdan lojistik ve teknik destek alıyorlar.olan bölgeinsanına ve kandırılıp götürülüp ortadoğu bataklığında imha projesine dahil edilen cahil,saf,sığır,davar sürüsü olan gençliğe oluyor.tepedekiler batının ajanları....
senin vicdanına insafına iftirana...bu kadar mı alçalır bir insan?
İNŞALLAH ÇAY KAHVE İKRAM EDİP CEPLERİNE PARA SİLAH KOYUP SALMAMIŞLARDIR
selami21turel....bunlar demek evet oyu kullandılar..arkadaş bunların evet demediğini bal gibi bildiğin halde nasıl böyle bir yapıyorsun...insanın kendine saygısıolur biraz..bu kadar iftiracı yalancı olur mu bir insan ya hu..
Yine bir kızgın genç, ülke yol geçen hanı değil, terörist istasyonu sanki, Dünya lideri ilk defa yetkilendi ya, artık her evden bir veya birkaçımız emniyette olacağız, ifademizi beğenmezlerse silivride olacağız
Diğer Haberler