İstanbul'da yarın okullar tatil

İstanbul'da yarın okullar tatil

İstanbul Valisi Muammer Güler, yarın İstanbul'daki bütün ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiğini bildirdi. Ayrıca, Ankara'da da ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi.

Güler, İl Afet Koordinasyon Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısı düzenledi. Güler, şunları söyledi:

"İstanbul ilinde 16 Şubat cumartesi günü sabahı başlayan ve halen devam eden, yarın da etkisini sürdürecek olan kar yağışı ve hava sıcaklığındaki belirgin azalmaya bağlı kuvvetli don ve buzlanmanın, özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ve yaya ulaşımında yaratacağı olumsuz etkiler göz önüne alınarak, tedbir amacıyla 18 Şubat pazartesi günü İstanbul'daki bütün ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir."

Güler, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan özürlü personel ve hamilelerin idari izinli sayılacaklarını, orta dereceli okullarda bugün ve yarın yapılması gereken sorumluluk sınavlarının da okul müdürlüklerince belirlenecek bir tarihe ertelendiğini söyledi.

Bu arada, tüm yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle, Muş, Bursa, Balıkesir, Kocaeli ve Sakarya'da okullar 1 gün, Tokat, Tunceli, Kırşehir, Doğanşehir, Sinop ve Samsun da ise 2 gün süreyle tatil edildi.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler