İstanbullulara uyarı! Çok ciddi geliyor

Herkes günlerdir 'İstanbul'a kar ne zaman yağacak?' sorusuna yanıt arıyor... Son bilgilere göre; İstanbul’da yarından itibaren hava sıcaklıkları düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hafta sonunda yurt genelinde yağmur ve karla karışık yağmur beklendiği bildirildi. Cumartesi gecesi kar yağışı başlayacak, pazar günü de sürecek ama kar örtüsü oluşmayacak. Ciddi kar yağışı ise 22 Ocak’ta başlıyor.

İstanbullulara uyarı! Çok ciddi geliyor

Son bir haftadır mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları yarından itibaren ülke genelinde düşüşe geçecek. Meteoroloji uzmanları ise, İstanbul’da günlerdir beklenen kar yağışının pazar kendisini göstereceğini söylerken, pazartesi sabahı mega kenti terk edeceğini belirtti.

Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Köse, “Kar yağışı Cumartesi akşamından itibaren Istrancalar ve Çatalca havzasından İstanbul’a giriş yapacak ancak şehir merkezindeki yağış pazar öğleden sonra görülecek. Kar yağışı Çatalca, Silivri ve Büyükçekmece’nin kuzeyinde 3-5 santim beyaz örtüye neden olacak. Şehir merkezinde ise kar örtüsü oluşmasını beklemiyoruz. Kar yağışı pazartesi öğle saatine kadar İstanbul’u terk edecek” dedi.

22 OCAK'A DİKKAT

Köse, İstanbul ve Türkiye genelinde ocak ayı sonu ile şubatın ilk haftasında yoğun kar yağışı beklediklerini belirterek, “İstanbul ve Türkiye geneli için ciddi kar yağışlarını 22 Ocak’tan sonra bekliyoruz. Bu tarihten itibaren ciddi bir soğuma ve beraberinde kar yağışları görebiliriz. Özellikle Şubat ayının ilk haftasında etkili kar yağışları İstanbul’u da etkisi altına alabilir” dedi.

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Orhan Şen de pazar günü beklenen kar yağışının İstanbul’da hayatı olumsuz etkileyecek seviyede olmayacağını belirterek şunları söyledi:

“İstanbul’da pazar akşam saatlerine doğru başlayacak kar yağışı pazartesi’den itibaren yağmura dönüşecek. Hava sıcaklığının pazar ve pazartesi 3-4 derece civarında olması bekleniyor. Kar yağışı İstanbul’da kısa süreli olacağından şehri olumsuz etkilemeyecek. 22 Ocak’tan itibaren İstanbul ve genelinde 4-5 gün süreli şiddetli kar yağışları olabilir.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
15 GÜNDÜR GELDİ GELECEK, YAĞDI YAĞACAK DİYE BAŞLIK ATIYORSUNUZ. BU KADAR YALAN MANŞET ATMAKTAN YORULMADINIZ VE UTANMADINIZ MI. BİZLER OKUMAKTAN USANDIK ONU BİLESİNİZ.
sanki bu ülkenin başkenti istanbul ve sanki bu ülkede başka kent yok
80 milyonluk ülkenin 18 milyonu istanbulda yaşarsa böyle haber değeri olur tabi
istanbul ilçe degildir. ülkedir
memlekette istanbuldan başka şehir yokmu. yazıklar olsun size
Bunların dünyada haberi yok Gereksiz b i r meslek dalı
olmaz olsun böyle habercilik istanbul dan baska bi yer yok
ne istanbul muş be
nesi haber değeri olsun. bir haftadır kar haberi ya da akp bitti haberi..malmısınız olm siz
haberin başında asıl yoğun kar pazartesi başlayacak diyor. Ortalara doğru pazartesi sabahı kar kenti terkedecek diyor. sonlarda yine beyaz örtü kaplayacak derken bir anda yine öyle geçip gidecek diyor. bu haberleri yapanlar okumuyor mu ne saçmalamışız diye ??
@aykuttanir yağar mı hocam
istanbul deyip sivasın fotorafı gerçek ten çok yaratıcı
istanbul diyolar sivasın fotorafını koyuyolar??
ankarada kar ıhtımalıvar ıstanbulda kar yoksadece kısmen yukseklerde belkı
ıstanbula yok ankaraya kar var
ULAN ABD DE KAR FIRTINASI OLUYOR OKADAR HABER OLMUYOR DA İSTANBULA KAR YAGACAK HABERMİ OLUYOR HUY SİZİ BEEE
İstnbullu olunmaz istanbullu doğulur istanbullu olmayanlar hamburger çocuğudur
En garantili meslek Meteoroloji çalışanı veya uzmanı..Yalan da söylesen seni işten atan yok..Başka mesleklerde hatalara yer yoktur..aynı hatayı arka arkaya yaparsan seni kapının önüne koyarlar..Fakat Meteorolojide bu iş garantidir..salla gitsin..
Diğer Haberler