İşte, Ali İsmail'in dövüldüğü o an

Eskişehir'de, üniversiteli Ali İsmail Korkmaz'ın dövülerek öldürüldüğü anı gösteren görüntülere ulaşıldı.

Radikal'in haberine göre, ilkin kayıp olduğu iddia edilen ve daha sonra geri getirilen görüntülerde, koşarak sokağa giren Ali İsmail Korkmaz’ın fırın sahibi ve arkadaşları tarafından durdurulup tekmelerle dövüldüğü görülüyor. Korkmaz’ın bir süre kaldırımda oturur halde oturduğu, daha sonra yanına gelen polis Mevlüt Saldoğan’ın gencin başına gelecek biçimde üç kez tekme attığı anlaşılıyor. Sanıklar dövdükleri kişinin Ali İsmail Korkmaz olmadığını iddia ederken, tutuklanan beş kişiden Ebubekir Harlar ifadesinde, “Biz devletin polisine yardım etmek istemiştik” diyor.

orkmaz, 2 Haziran’da Yunus Emre Caddesi’ndeki gösteriden kaçarak Sanayi Sokak’a girmiş; iddiaya göre, polisler ve sivil bir grup tarafından dövülmüş, kaldırıldığı hastanede 10 Temmuz’da hayata veda etmişti. Soruşturma sürecinde, Sanayi Sokak’a bakan üç kameranın da görüntülerinin “kayıp” olduğu anlaşılmıştı. Jandarma Kriminal Dairesi tarafından yapılan incelemede, Harman Ekmek Fırını’na ait görüntülerin iki kez silindiği saptanmış ve görüntüler geri getirilmişti. Görüntülerin, fırıncı İsmail Koyuncu tarafından silindiği anlaşılmıştı. Görüntüler açıldığında, İsmail Koyuncu ile akrabaları Ramazan Koyuncu, Muhammet Vatansever ve Ebubekir Harlar ile polis Mevlüt Saldoğan’ın Korkmaz’ı dövenlerden olduğu saptanmıştı. Bunun üzerine beş sanık “kasten adam öldürme” iddiasıyla tutuklanmıştı.

Polis Saldoğan, savcılık ifadesinde, darp edilen gencin Korkmaz değil, bir başkası olduğunu ileri sürdü. Darp ettikleri gencin kendilerine taş attığını savunan Saldoğan, son tekmeyi kendisinin vurduğunu belirterek, şöyle dedi: “Olay günü 2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı eylemleri nedeniyle sözlü talimat üzerine ilimiz Yunus Emre Caddesi sağ kısmında çevik kuvvet güçlerinin arkasında beklerken zaman zaman eylemcilerle çevik kuvvet karşı karşıya geldi. Biz gerektiğinde yardımcı oluyorduk. Eylemcilerin ara sokaklara girdiği sırada müdahalede bulunmadık. Şu an görüntülerde Harman Ekmek Fırınına ait 23.47.40 saniyede görülen ve kriminalden elde edilen fotoğraflar bana ait olabilir. Olay günü üzerimde nasıl bir kıyafet olduğunu hatırlamıyorum. Kamera kayıtlarında görülen ve sivil şahısların yakaladığı kişi, ara sokaklardan eski otogarın bulunduğu Beşik Otel’in oralarda bize doğru taş atıyordu. Bu şahsın üzerinde, yanlış hatırlamıyorsam, füme renginde, bol olacak şekilde bir giysi vardı. Başkaca üzerindeki kıyafetleri ve yaşı ve eşkali konusunda bir şey hatırlamıyorum. Burada bulunan şahıslar o şahsı yakaladılar. Kaldırımın oraya vurarak düşürdüler. En az dört kişi bu şahsı yakalayıp fırınının karşısında bulunan kaldırıma tekme ve yumru vurmak suretiyle yere düşürdüler. Çocuk kaldırımın kenarına düştükten sonra ben oraya doğru geldim. Şahısları ayırdım ve uzaklaştım. Bir süre sonra yerde yatan şahıs bize hitaben ‘Hepiniz o. çocuğunuz’ dedi. Tekrar tekrar sövme eylemini sürdürünce ben de kendisinin karın bölgesine doğru tekme attım. Kalkıp gitmesini söyledim. Akabinde şahıs olay yerini terk etti. İlk etapta şahsı yakalayıp döven ve yere yatıran şahısları hatırlamıyorum. Ancak en az dört kişiydiler. Dövülen kişinin eşkalini ve giysisini hatırlamıyorum. Şahsı olay yerinden uzaklaşması için kovaladığımda şahsın üzerinde basında çıktığı gibi kırmızı bir mont olmadığını söyleyebilirim. Karanlıkta da aydınlıkta da gördüğüm gibi kırmızı mont yoktu. Kırmızı renk dikkat çekici olduğu için böyle bir renk olsa hatırlardık.”

Sivil sanıklardan Ebubekir Harlar da görüntülerdeki eli sopalılar için, “Bildiğim kadarıyla sivil giyimli polis memurlarıydı” dedi. Normalde fırının o saate kadar açık olmayacağını anlatan Harlar, “Gezi Parkı eylemcileri fırına zarar vermesin, yağma yapmasın diye bekliyorlardı. Polisler ise eylemcileri yakalamak üzere orada bekliyorlardı. Hatta oradan geçen bir kısım erkek şahıslar, polis üzerine doğru gelince, esnaf olduklarını söylediler ve polisler onları bıraktılar” dedi. Saat 23.57’de, Korkmaz olduğu anlaşılan bir gencin sokağa doğru koşarak girdiğini ifade eden Harlar, şöyle devam etti: “Bir polis ‘Geleni yakalayın’ diye bağırdı. Birinin fırının sahibi olduğunu düşündüğüm, diğer ikisi ise fırında gördüğüm kişiler şahsa hamle yaptı. Ben de koşarak gelen şahsın ayağına çelme takarak yere düşürdüm ancak vurmadım. Ben sadece devletin polisine yardım edeyim diye hamle yaptım. Fırındaki üç kişi elleri ve ayaklarıyla vurdular. Bunun üzerine erkek şahıs bir süre yerde yattı. Hızlı adımlarla yerde yatmakta olan şahsa doğru yürüyen ve üç dört tekmeyle şahsın başına vuran kişi, bize ‘Yakalayın’ diyen sivil giyimli polisti. Polis tekme atarken ‘Kimmiş o... ç..., şimdi söyle’ diye bağırıyordu. Polis öldürücü nitelikteki tekmeleri vurduktan sonra yerde yatan şahıs ayağa kalkarak kaçtı.”

Bu arada, 5 Ağustos’ta tutuklanan fırındaki üç sivilden biri olan Muhammet Vatansever’in de, sorgusunda, “tamamen polise yardımcı” olmak için Korkmaz’a çelme takıp düşürdüklerini, kendisinin bir tekme attığını, sonra polis memuru Mevlüt Saldoğan’ın gelip vurduğunu anlattı. Vatansever, “Polis olduğunu düşündüğüm şahsın elinde 40-50 santimetrelik bir cisim vardı. Bu cismi kullanıp kullanmadığını hatırlamıyorum. Ancak ayaklarıyla vurduğunu hatırlıyorum” diye konuştu. Fırıncı İsmail Koyuncu ve özel güvenlik görevlisi olan kuzeni Ramazan Koyuncuda “Biz polislere yardımcı olmak kastıyla yapmıştık” diye savunma yaptı.

günün haberleri

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
kör ölür badem gözlü olur, terörist ölür kahraman olur, ne ilginç bir ülkeyiz. polisi taşlarla linç etmeye çalışan terörist öldü diye bile ayağa kalkan şerefsizler, acaba diyorum o polisin yerinde olsaydı ne yapardı.
ORDAKİ BENİM OĞLUM OLAMAZDI BATILIYOUNGCREW Kİ EĞER OLSAYDI BU GÜZELİM ÜLKEYE VE ŞEREFLİ TÜRK ASKER VE POLİSİNE KARŞI ÇIKTIĞI İÇİN ZATEN REDDEDERDİM VE ÖLMEYİ BENİM GÖZÜMDE DE HAK ETMİŞTİ FAKAT YİNE DE OLMASINI İSTEMEDİĞİM GÖRÜNTÜ KEŞKE BU OLAYLARI ÇIKARMASALARDI HALKI SOKAĞA DÖKÜP MESELERDİ ÇAPULCU PATRONLAR
akp polisi saklar..jandarma çıkartır...
insan müsfettesi ölen senin çocuğun olsaydı acaba yine böyle yorum yaparmıdın
tamamen haklısın kardeşim seni koruyanları terörist fakat üç beş çapulcu kahraman
kendinden olmayanı terorist olarak görürüssün elin mısırlısı öldü diyede yas tutarsın...
sen insansan eğer ben kesinlikle hayvan olmayı tercih ediyorum,çakma müslüman!!!!
Eli satırla adama göz yuman polis ve onun amirlerine, buradaki olaya göz yuman polis ve amirlerine ceza yağması lazım. Bunun siyaset ile alakası yok, 20 yıl sonra iktidar değişir aynı düzen devam ederde, başka vatandaşlarımızda misalen söylüyorum, şuradaki cami yıkılmasın dediğinde de aynı görüntü ile karşılaşılmamalı, polis gösteri yapanları tartaklamak yerine onları bir çember içinde tutsa zaten taşkınlıklar olmazdı, istediğiniz kadar itiraz edin, diyarbakırda nevruz diye pkk gösteri yaptı, emniyet organize etti, apo resimleri açıldı. Art niyeti anlayın artık.
Bu yobazların atalarıda Kubilay'ı böyle katletmişti.ama asıl suçlu bu itleri kışkırtıp %50 yi evlerinde tutamıyorum diyen şerefsizdir.
asıl sizin gibi din iman bilmeyenler yobazdır insallah bu vatan haini gibi sizdez geberirsiniz
samvssel sen nesin insan mısın işte benim gibi düşünmeyen ölsün zihniyetiniz yüzünden öldü 19 yaşında gencecik bir çocuk senin çok bildiğin dinin bunu mu emrediyor yazıklar olsun sana inş aynıını senınde evladın yaşar ozaman hatırlarsın bu söylediğni
KİMSE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ POLİSİNE TAŞ, MOLOTOF, HAVAİ FİŞEK VS.. ATIP KAÇAMAZ ARKADAŞ. EYLEM YAPACAKSAN SANDIKTA YAP. KANUNU ÇİĞNEME. BU ÖLEN KİŞİ HAYATI BOYUNCA BELKİ DE HİÇ AĞAÇ DİKMEDİ....
beyinsiz it senin beynin yetmez olanları anlamaya.sen git göt kılı olmaya devam et
hadi ordan mal
şu yorumla utan çok şey söylenir sana ama değmezsin....
koyun bellemişiniz bir sandık sandık nizami bir şekilde seçim olduguna mı inanıyorsun sahte oylarla dala vareyle yada sizin gibi bir kaç tane koyunun oyuyla gelmiş bir cahil başbakan bir gün olurda o polisler senin kıçınıda tekmeler görürüsün gencecik evlat gitmiş sen neler yazmışın allahsızzz allahsızzlarrrrrr
o Cocuk ölmüs hala arkasindan iyi olmus daha beter olsaymis diyen pesindende Allah Peygamber diyen Dinden en ufak nasibini alamamis isim bulamiyorum Insanlik disi varliklar Ilahi adalet diye birsey vardir elbet bir gün yerini bulur herkesin söyledigi ve yaptigi o tövbe hasa taptiginiz yere göge koyamadiginiz Padisahinizinda bu Dünyada olmasa bile öbür Dünyada tahti sallanacak hemde öyle bir sallanacak ki sizde altinda kalicaksiniz insallah.
Ben yasa dışı eylemlerde olmassam,olmadık şeyler için sokağa çıkıp sözde protesto diyerek oraya buraya saldırıp devlete ve vatandaşın malına zarar vermessem kimse bana durup dururken saldırmaz.Hemde çok iyi olmuş.Hadi anladık istanbuldakiler sözde gezi parkı protestosu diyorlar,ya şu istanbul dışındaki şehirlerde ankara eskişehir antalya vb. çapulcu takımı ne bok yemeye ortalığı ateşe verip karıştırıyorlar.Şimdi ben buna üzüldümmü!! hayır hiçte üzülmedim.Bu eylemlerin zararını istanbulda olmadığıma rağmen ben bile gördüm.Devlete baş kaldıranın başıo ezilir.
Ne hikmetse Allah peygamberle işi olmayanlara inananları kıstırmak için bunu kullanır.Tıpkı ahlaksızlığı davranış kabul etmiş kişilerin kendisine yapılınca ahlak havarisi kesildiği gibi.İnançlı insanlar zulmü desteklemez.Destekleyenlerde inancı olmayan ya da zayıf olanlardır.Amam inanmayanlar zulmü görev ve gerekli bilirler.Allah müstahakkını versin ölen şahsın, dua edemem, çünkü halkın geleceğine kurşun sıkanların yanında yer alıyordu.Bu gibi şahıslar maalesef lenin stalin aşığı ve düşüncesinde kendisi gibi değilse yaşam hakkı tanımayanlardır.Eğer tam tersi olsaydı o da farklı davranmazdı.
bu cocugu öldüren o Polisler cehennemde cayir cayir yanacaklar bunlari destekleyen kim varsa Allahim gerekli cezalarini verir insallah . Mekani Cennet olsun.
Onun ölümüne sebep olanlar hakettikleri ceza neyse çekeceklerdir.Ama sen ve desteklediğin ölen şahısta en az onlar kadar ceza görürsünüz.Hatta sizinki ve öleninki daha ağır olması mümkün.Destekçileriniz tüm ülkede 5000 kişiyi geçmedi,utanmadan 74.5 milyon kişinin geleceğine mani olacak eylemlerde bulundunuz.Hergün yüzbinlerce masumun ölümüne ses çıkarmayan Avrupa, 1000 kişilik sosyete takımın burjuva sınıfı komünistin eylemine sahip çıktı nerdeyse Türkiyeye savaş planları yapacaklardı.Kalın kafalı provakatörler bunları bile anlayamadı anlayanlara dönek dediler.Eee keşke ölüm yeterli olsaydı
ferdi oynar denen yavşak sokakta kaç tane eli satırlı adam gördün?gezi bahanesiyle eli molotof kokteylli,sapanlı,havai fişekli olan piçlere arka çıkarsınız bir tane karşıt görüşlü eli bıçaklı adam adam görünce feryadı basarsınız vatan hainisiniz llan siz
yavşk kimsenin eli armut toplamıyor yarın o kalabılık eli silahlı baltalı bıçaklı çıkar senin gibiler arka sokaklarda kaçacak delik arar kuş beyinli burdaki amaç nedir siviller karşı karşıya gelmesin yoksa en alasını yapar o gezi parkı eylemcisi...
suç bunları yaratanda.
nerde şeriat bunlar müslümansa esedde müslümandır esed kafirse bunlarda küllü kafirdir bir insanın canını haksız yere alandan daha zalim kim ola bilir bakın hoşunuza şeriat gitmiyorsa müslüman oldugunuzu söylemesin kimse anayasayı ve kendi elinizle seçtiklerinizin kanunlarını kabul ediceksiniz sizi yoktan tek insandan yaratan RABBİMİZ ALLAHIN kanunlarını kabul etmicekseniz hem vallah hem billah kabul etmiyen herkes kafirdir ve cehennemliktir
SİZİN HAKKINIZDAN SURİYE GİBİ, MISIR GİBİ YÖNETİM TARZI GELİR DE İŞTE NERDE BİZDE ÖYLESİ. SİZ ARANIYORSUNUZ RESMEN. YÖNETİME KARŞI GELENLERE NELER OLUYOR BAK MISIR VE SURİYEYE. DİKDATÖR ARIYORSAN ORALARA BAK. Bİ DE UTANMADAN ESED VE SİSSİ Yİ SAVUNUYORSUNUZ. VATAN HAİNLERİ SİZİ.
Susarmısın
devlete el kalkan başı keseceksin yoksa bu azınlıkla başka türlü başedemessin
senin gtnü kesecen birde dilini anca öyle bu tür yazıları yazmamayı öğreneceksin...
neye inandığı belli olmayan pis serseriler bunlar..hele o son tekmeyi atanın kafasına zevkle kurşun sıkardım adi köpek.
Onlarda senin gibi yaptılat zaten. Fark sen yapmayı düşünüyorsun onlarsa yaptı.
pkk gösterisi yapan ,sağa sola molotof atan gencleri niye bu şekilde öldürmediniz,dötünüz yemedi değilmi,sizin işiniz Türk düşmanlığı başka bişey değil.
içim acıyor her izlediğimde ilk defa tanımadığım birinin ölümüne bu kadar ağladım o anne baba nasıl dayansın yeter artık biraz insanlık olsun içinizde
bu itleri yan yana dizeceksin, karsılarında colugunu cocugunu aynı sekilde döveceksin ! lan bunlar insan simdi ????? peki bunlara müsade edenler insanmı ???? ee yandaş olda istersen terörist ol iktidarın sesi cıkmaz o zamn kollarlar seni, tıpkı satırlı iti yurt dısına kacırdıkları gibi !
ölecek komalık adam ayağa kalkıp koşarak dayak yediği yerden ayrılmaz ?
komalık değil beyim ölen iç kanamadan öldü ve az bilgin olsa sızıntı iç kanaması nedir öğren sonra yorum yap denyo
VAY BEE NE DE ÖNEMLİ BİRİYMİŞ BU VATAN HAİNİ...! ŞEHİT OLAN ASKERLERİMİZİ BİLE BU KADAR GÜNDEMDE TUTMADINIZ. BU HERİFİN ÜZERİNDE NEDEN BU KADAR DURULUYOR ACABA ??? CEVAP ZATEN BELLİ
sen zavallı bir İb..........rrrraaamsın sadece yazık , yazık.......
Bizim askerlerimiz şehit olurken senin Başbakanın elalemin ülkesindeydi yada vekillerinin düğününde. Azıcık zeka çok değil Allah fukara yaratmış zeka yönünden sizleri.
Şu çocuğun hayatını bi oku.Ne zorluklarla yetiştirilmiş.İnsanda biraz utanma olur.Bu hakedilmeyen bir ölüm şekli de ondan insanlar arka çıkıyor.Ayrıca şunu soruyorlar: Mısır da ölen bir kız için ağlanıyor da,neden bizim gencimiz senin gibi kişiler yüzünden vatan haini ilan ediliyor?YAZIK!
sisiler sadece mısırda değil türkiyedede varmış
evet o sensin açıkladın
ŞİMDİ KIVIRIN A.G GODOŞ DEVLETİN POLİSİNE YARDIMCI OLMAK SANAMI KALMIŞ MİLET SENİN KARINA YARDIMCI OLCAK ŞİMDİ HEMDE ŞİŞEDEN.
İnsanları dinden imandan soğuttunuz, sizin gibi zihniyetleri görerek bu mu inandığımız din bu mu müslümanlık diyoruz, imanlı itaatkar ama aynı zamanda din ve devlet işlerini birbirinden ayrı tutarak Allah ile kul arasında yapılan ibadetten bile soğuttunuz. Kul hakkı yemek sizde, tüyü bitmemiş yetimin hakkı ile cebini doldurma sizde! Milletin aç , geçinemiyor yaşayamıyor benzin olmuş 5 Lira dolar olmuş 2 lira hala bana bunları mı savunuyorsanız ? 1 kişiye 5 kişi helal olsun sizin erkekliğinize , kesin önünüzdekileri müsfetteler.... Allah Belanızı Versin bu mübarek günde alayınızın
benzin 5 tl ama aylık trafiğe çıkan sıfır araba sadece istanbulda 850 civarında. ilk gelen 100 aracı sayın (5 dk sürmez) toplam bedelleri en az 5 trilyon. kriz nerde acaba. klredi ile diyeceksiniz. Kredi ilede olsa alınmışmı. ödenecekmiiii. din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması için laikliğin tanımının adam gibi yapılması gerekmezmi. demokrasi seçimlerden ibaret değildir saçmalığını bırakmak gerekmezmi. seçilen iktidar kim olursa olsun herkesin hükümeti ve hizmeti eşit yapmak zorunda ise seçilene de saygı gerekmezmi. bu tip olaylarda kck gibi çocuk sürmek doğrumu
Yeryüzünde işlenen günahların en büyüğü şirktir, Allah'a ortak koşmaktır. Şirk'ten sonra ikinci dereceyi alan günah, masum bir insanın hayatına son verip, canına kıymak, onu öldürmektir. Kendi ihdas ettiği haksız bahanelerle bir insanı öldürüp canına kıymak, Allah indinde o kadar büyük günah, o kadar dehşetli bir vebaldir ki, sanki öldürülen tek şahıs değil de, bütün bir insanlıktır... Rabbimiz, haksız katile bu nazarla bakmakta ve şöyle buyurmaktadır: "- Kim bir insanı (suçsuz yere) öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de suçsuz bir insanı ölümden kurtarırsa, sanki bütün i
BÜTÜN KİNLERİNİ NEFRETLERİNİ SİNİRİNİ 17 YAŞINDAKİ COCUGUN ÜSTÜNE KUSMUŞLAR BU COCUGU DÖVÜNCE ACABA VATANIMI KURTARMIŞLAR
ülkeyi ne hale getirdiniz insanları birbirine düşman ettiniz niye sizin yanlış politikalarınız yapmış olduğunuz saçma sapan açıklamalar davranışlar yüzünden bu hale geldik gelelim saldıran lavuklara gün gelir bir gün sizide sıkıştırırlar bir yerde sizede 1 kişiye 5 kişi tekme tokat dalarlar bunu unutmayın yalakalar
tarik1024 sanını kullanan alçak şerefsiz katil ruhlu adi...Ölen gencecik insan lan....Behey insanlıktan zerre kadar nasibini almamış kanı bozuk...
gündemde niye tutmaya çalışıyonuz ki ..su testisi su yolunda kırılır ...
o testiyi alırım....
Şu mübarek gün allah belalarını versin, delikanlı olsalardı 1 kişiye 5 kişi saldırmazlardı.
anan ölür namuslu olur
vicdansızlar nerde kaldı din iman
tayyip erdoğan ne zaman adam olur.cevap Ali ismail içinde gözyaşı döktüğü gün.......
Umarım kendi pisliğinizle ve masum bir insanın kanıyla boğulursunuz, sizin erkekliğiniz bu kadar işte köşe başlarında bekleyerek tek başına bir çocuğa gücünüz yetiyor. Siz ancak o savunduğunuz pisliğin kapısında köpek olursunuz zavallı mahluklar...
KİM OLURSA OLSUN CEZASI ÖLÜM OLMASIN.
KİMSE ÖLMESİN
kansız köpekler..
batı dünyası haklı!barbar yobazlar derler,ne rönesans ,ne de akılcılık görmüşler,evrenin en bencil yobaz yaratıkları.......
bu görüntüleri izlerken içim tükendi nasıl olabilir böyle birşey yaaaaaa sözün bittiği yerdeyim kalakaldım allah bunların hepsini bildiği gibi yapsın inşallahhhh ben bu çocuğa baktıkça içim yanıyor bu yaşlarda evladım var ve ve ve veeeeee:((
Kutuplaşmış Türkiye. Ne yazık ki , Araplar için numaradan ağlayan yandaşlar , eğer aynı görüşte değilseniz , sizi hayvan yerine bile koymuyorlar. UTANIN .İSLAM dediğiniz bu değil. Dindar değilim , ama İNSANIM... Sizin gibi ....... değilim.
çocuğunuzdan hayır görmeyesiniz inşallah allahsızlar
sizin gibi haysiyetsizlerle aynı havayı soluduğum için ızdırap çekiyorum.size küfür etmek bile sizin için büyük bir onur olur.onu bile haketmiyorsunuz.umarım yaşanabilecek en ağır acıları yaşarsınız.bu ne biçim bir şey ya.yazarken bile iğreniyorum bu adamlardan..allah sonunuzu ızdırapla bitirsin sizin.yürekten amin.....
Vicdan azabından için için yanarlar inşallah.Aynı şey çocuklarının başına gelirde o acıyı tadarlar diyecem ama genede içim elvermiyor.
Burası Türkiye...Maalesef!!! Şiddet yanlısı hükümet!
asıl şerefsiz olan sensin sen kimsinki milletin seçtiği bir lidere dil uzatıyon
Diğer Haberler