İşte İstiklal Caddesi'nin son hali! Havadan görüntülendi!

İstiklal Caddesi’nde 2016 yılında başlanan altyapı yenileme çalışmaları 2018 yılı itibariyle tamamlandı. Caddenin yeni yüzü ve yeniden hizmete başlayan İstanbul’un simgelerinden olan nostaljik tramvay ise havadan görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen İstiklal Caddesi Altyapı ve Üstyapı ve Çevre Düzenlemesi ve Nostaljik Tramvay Raylarının Yenilenmesi çalışması 2018 itibariyle tamamlandı.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Çalışmaların ardından İstiklal Caddesi’nin ortaya çıkan yeni yüzü ve yeniden hizmete başlayan İstanbul’un simgelerinden olan nostaljik tramvay havadan görüntülendi. Görüntülerde İstiklal Caddesi’nde yenilenen alanlar ve tramvay için oluşturulan yeşil yol gözler önüne serildi.

2016 yılı Aralık ayında başlayan altyapı iyileştirme çalışmaları sonucunda caddeye titreşim sönümleyici elastomer (kauçuk) malzemelerle desteklenmiş yeni tramvay hattı rayları monte edildi. Bu sayede titreşimden kaynaklı kırılmaların engellenmesi hedeflenirken caddede bugüne kadar karışık akan yağmursuyu ve kanalizasyon hatları da ayrıldı.

Kurulan yeni altyapı sistemiyle İstiklal Caddesi’nde meydana gelecek herhangi bir arıza ya da yeni tesisat döşenmesi gereken durumlarda çalışmalar açık kazı yapılmadan gerçekleştirilebilecek.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da caddede yapılan çalışmalar sonucu ilçenin temizlenen çehresiyle vatandaşları ağırlamasından duyduğu mutluluğu ifade etti. Demircan, "İstiklal Caddesi'nin bitmiş olması Beyoğlu'nun yeniden temizlenmiş çehresiyle ön plana çıkmış olması bizi ayrıca mutlu ediyor, meydan giderek kendisini buluyor. Yerli ve yabancı turistler gruplar halinde buraya gelmeye başladılar, rehberler çok mutlu. Merak eden, burayı görmek isteyen İstanbul'un değişik taraflarından çıkıp gelip eleştirel gözle de beğeni gözüyle de görmek isteyen çok fazla gruplar görüyorum. Hepsi mutlu yapılan işten memnun" dedi.

5a79536a18c7731f687d4aa5

''TAKSİM'İN VAZGEÇİLMEZİ NOSTALJİK TRAMVAY''

İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen çalışmaların cadde için gerekli olduğunu söyleyen Emin Özalp, "Taksim'in vazgeçilmezlerinden bir tanesi nostaljik tramvay, ilk seferinde ben de vardım. Sayısı arttırılsa bir iki tane olsa keşke. Çok daha farklı şeyler de yapılabilir. Çünkü Taksim İstanbul'un göbeği. Nostaljik tramvay dışında farklı şeyler yapılabilir. Ama bir defa yapılsın çok temiz ve güvenli bir şekilde yapılsın" dedi.

Yüksel Çadırcı ise "Nostaljik tramvaya binmedim biraz sonra bineceğim ama çok memnun oldum. Olmaması Taksim için büyük bir kayıp olurdu. Taksim'e tekrar kazandırdıkları için gerçekten çok memnun oldum. Caddenin yeni hali güzel olmuş, yapılmasına değmiş" diye konuştu.

İşte havadan görüntülenen İstiklal Caddesi

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
HER YER BETON , KARO TAŞ, BİR TANE YEŞİL ALAN YOK AĞAÇ YOK ...BETON BETON BETON...RUHSUZ BİR CADDE OLMUŞ...
Eski hali daha güzeldi... sıra sıra ağaçlar vardı! Bir yılı aşkın süredir toz toprak rezil ettiniz sonuç bu mu!!! Acaba kimler nemalandı bu yenileme işiyle...Yaptığınızla övünün...
İSTİKLALL CADESİNİN TAŞARINI DEHİLL. YABOZ VE PİSLİKLERİNİ TEMİZLEYİN SURİYELERİ TEMZLEYİN ESKİ İSTİKLAL DEHİL ARTIK BURASI.
İstiklal Caddesinde sevmediğim iki şey var; yeşil olmaması, göze çok çirkin gelen, büyük, zevksiz tabelalar... Bu konuda da inşallah bir şeyler yapılır.
İstiklal!!!! özledim bi baştan başa yürümek vardı şimdi off yaa
YEM YEŞİL GÜZELİM İSTİKLALİ BETON BİR ÇÖLE DÖNÜŞTÜRDÜLER. SEBEP OLANI ALLAHA HAVALE EDİYORUM ....
Diğer Haberler