İşte SBS soruları ve cevap anahtarı

Seviye Belirleme Sınavı (SBS), 664 sınav merkeziyle 3 bin 828 binada yapıldı.

İşte SBS soruları ve cevap anahtarı
Kitapçıklar saat 13.45 itibariyle açıklandı.
[ ****](http://www.meb.gov.tr/duyurular/duyuruayrinti.asp?ID=9531)
Türkiye saatiyle saat 10:00'da başlayan SBS, 654'ü yurt içi ve 10'u yurt dışında olmak üzere toplam 664 sınav merkezinde 3 bin 828 binada yapıldı. Sınava giren 1 milyon 98 bin 243 ilköğretim 8. sınıf öğrencisine 100 soru yöneltildi ve 120 dakika süre tanındı. Bin 548 engelli öğrencinin de girdiği sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.
Sınav boyunca güvenlik önlemleri için 400 denetmen, 202 bakanlık temsilcisi ve 116 bin 724 bina ve salon görevlisi görev yaptı. Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat bulunmaksızın sınava alındı.
Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra salon başkanı, sınavda uyulacak kuralları hatırlattı, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kağıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıttı.
Cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak.
Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı'na (PYBS) başvuran ilköğretim 8'inci sınıf öğrencileri ise ayrıca bir sınava girmeyecek, SBS sonuçlarına göre PYBS puanları hesaplanacak.
Saat 13.45 itibariyle sorular ve cevap anahtarı “www.meb.gov.tr” adresinde yayınlandı. Sınav sonuçlarıysa 12 Temmuz’da açıklanacak.
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Çok güzel geçti.Bende çocuğumu sınava getirdim.çok güzel geçti.Sınava katılım oldukca fazlaydı.Bayağı bir ilgi gösterdi tüm öğrençi velileri
çok kolaydi yaw
B kitapçığı fen 9.soru cevap c ,ve be iki şkta doğru hatalı soru bu
Diğer Haberler