İşte uyuşturucu operasyonun perde arkası

Ünlüler şokta... Polisin film gibi uyuşturucu operasyonunda, Kenan İmirzalıoğlu'ndan Nehir Erdoğan'a, Engin Günaydın'dan Mehmet Erdem'e onlarca sanatçı gözaltında.

İşte uyuşturucu operasyonun perde arkası

İşte uyuşturucu operasyonun perde arkası

İstanbul Narkotik polisinin sokak satıcılarına yönelik yürüttüğü soruşturma sanat dünyasında deprem etkisi yarattı. Beşiktaş ve Sarıyer'deki ünlü eğlence mekanlarında 1 yıldır takip edilen ve 'torbacı' diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına düzenlenen operasyonda, Kenan İmirzalıoğlu, Engin Altan Düzyatan, Engin Günaydın, Sarp Apak, Nehir Erdoğan, İlker Aksum gibi isimler gözaltına alındı. İşte adım adım magazin dünyasını ayağa kaldıran baskın:

- İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, yaklaşık bir yıl önce Beşiktaş ve Sarıyer'de kokain satan torbacı çetelerini teknik ve fiziki izlemeye aldı.

- Yapılan telefon takibinde, torbacıların, sanatçılara kokain, esrar, uyuşturucu hap servisi yaptığı belirlendi.

- Teknik izlemede, ünlü isimlerin uyuşturucu partilerine şifreli kelimelerle 'mal' istedikleri, torbacıların da verilen adreslere servis yaptığı tespit edildi.

HALKANIN İLK İSMİ ERAY ÖZBAL

- Halkanın ilk ismi oyuncu Eray Özbal oldu. Özbal'ı izleyen polis, çok sayıda oyuncu ve şarkıcıya, uyuşturucu temini için aracılık ettiğini ortaya çıkarttı. Zehir trafiği deşifre oldu. Özbal'ın Cihangir'deki evinde serada yetiştirdiği kenevirler ve 5 kilo uyuşturucu hap ele geçirildi.

Özbal'ın Cihangir'de bir lüks binanın teras katı olduğu tespit edildi. Boğaz manzaralı terasın adeta esrar tarlasını andırdığı görüldü.

- Düğmeye basan ekipler, İstanbul, Ankara, Çeşme, Muğla, Bodrum'da 60 adrese baskın yaptı. Aralarında ünlülerin bulunduğu 31 kullanıcıyla 22 torbacı yakalandı.

- Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen sanatçılar, Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

- Gözaltı sonrası kan ve kıl örnekleri alınan ünlülere, 'uyuşturucu kullanmak' ve 'yer temin etmek' suçlamaları yöneltildi.

TATİLDELERDİ

-Kenan İmirzalıoğlu Ankara’da; Engin Günaydın, Engin Altan Düzyatan, Koray Candemir ve Murat Eken de İzmir’in Çeşme İlçesi’nde tatil yaptıkları sırada gözaltına alındı.

KAHVALTIDAN HAVALİMANINA

Son olarak ‘Ali Ayşe’yi Seviyor’ adlı diziyle hayranlarının karşısına çıkan Hakan Yılmaz ise Bodrum Gündoğan’da kahvaltı yaptığı sırada gözaltına alındı. Yılmaz’ın eşinden çamaşır istediği öğrenildi.

'BİLMİYORUM BEN DE BİLGİ ALMAYA GELDİM'

Emniyete getirilen Sarp Apak, "Neden gözaltına alındınız?" sorusu karşısında "Bilmiyorum, ben de bilgi alacağım" dedi. Gözaltına alınan oyunculardan İlker Aksum ise polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

BİRAZDAN ÖĞRENECEĞİM

Kenan İmirzalıoğlu, sağlık kontrolünden geçirildikten emniyet girişinde basın mensuplarının “Niçin gözaltına alındınız" sorusuna “Birazdan öğreneceğim" yanıtını verdi

DİSKODA EĞLENİYORDU POLİS GELDİ, DİRENDİ

Oyuncu Özge Özpirinçci, sabaha karşı 04.30 sıralarında Bodrum'daki bir diskoda eğlenirken gözaltına alındı. Polislere bir süre direnen Özpirinçci, ardından İstanbul'a getirilmek üzere uçağa bindirildi.

'ENGİN'LER SUS PUS

Ünlü oyuncular Engin Altan Düzyatan ve Engin Günaydın, İzmir'de gözaltına alındı. Havayoluyla dün İstanbul'a getirilen Düzyatan ve Günaydın, bir sivil polis aracıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İkili, ısrarlı soruları ise yanıtsız bıraktı.

İLKER AKSUM SERBEST KALDI

Gözaltındaki isimlerden İlker Aksum, emniyetten serbest kaldı... Aksum, emniyetten çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, "Telefon konuşmalarıyla ilgili ifade verdik. Motosiklet ve başka şeylerle ilgili problemlerim vardı. Benim için bir problem yok, rahatım" diye konuştu.

26'SI OYUNCU VE ŞARKICI

Gözaltına alınan ünlü isimler arasında, Kenan İmirzalıoğlu, Özge Özpirinç, Nehir Erdoğan, “Avrupa Yakası" dizisinde "Burhan Altıntop" karakterini canlandıran Engin Günaydın, "Yalan Dünya" dizisinde "Emir" karakterini canlandıran Sarp Apak, "Yabancı Damat" dizisinde "Ruşen" karakterini oynayan İlker Aksum, "Çok Güzel Hareketler Bunlar" yapımında oynayan ve "Kara Yılan" dizisinde "Şiro" karakterini canlandıran Şahin Irmak, "Yahşi Cazibe" dizisinde "Kemal" karakterini canlandıran Hakan Yılmaz, aynı dizi de "Barış" karakterini canlandıran Gökçe Özyol, "Hakim Beyö" adlı şarkıyla çıkış yapan şarkıcı Mehmet Erdem, Rock Grubu Kargo'nun solisti Orçun Koray Candemir, oyuncu Burçin Terzioğlu, BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) oyuncularından Ersin Korkut ve "Canlı Para" programının sunucusu Engin Altan Düzyatan da bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 106 yorum
..Demekki kafayı çekip çekip Gezi Parkı'na gitmişler. Yoksa normal kafalı birisi bu vandalizmi yapmaz..
Çapulcuların yorumlarına hastayım. Askere gitmezler ama ülkeyi bizden çok severler. Vergi vermezler yakalanınca hükümet suçlu olur. Uyuşturucu kullanırlar oda geziye katıldıklarındandır. Darbe yapmaya çalışırlar mahkeme suçludur, sonra mahkemede ağlarlar. Mustafa Pehlivanı bilirmisiniz, haksız idam nasıl olur onun hayatını okuyun o haksız yere idam edildi ama ağlamadı. Yani bu ülkede geziciysen herşey serbesttir dokunulursa zaten basın seni korur. Klavye delikanlıları senin yanındadır. Ya sizlerin gözünüz resmen kör olmuş aklınızı başınıza alın. Bu vatan herkezin, suçlunun siyasi görüşü olmaz.
tebrik ederim güzel tarif etmişsin.
Makarnacı senin çevredeki kafadarlarına bi bak bakalım korkuşmuş tipleri orada rahatlıkla görürsün bi paket makarnaya ruhunuzu satarsınız siz bide çıkmışın üçbeş salağın yaptıklarını herkese mal ediyorsun ey makarnacı
SENDE GÖZ NAKLİMİ OLDUN GECMİS OLSUN.
Ben Veli Can Oduncu'yu biliyorum. Kahve tarayıp 17 kişiyi öldürmüştü. Yaşı küçük (!?!) diye asılmadı... Sizin adaletiniz budur? MHP'li kardeşim vatan elden gidiyor sen hala neredesin? Feto'nun kuyruğundan gidersen varacağın yer diktatörün kucağıdır. Bunlar iyi günleriniz. Sen "gemicikler"den rahatsız olmuyorsan "KIL" bile olamazsın benim gözümde... YAZIK. Alpaslan Türkeş'in kemiklerini sızlatıyorsun...
çapulcular bunlar...Bunlar mı sanatçı??? Hepsi esrarkeş, uyuşturucu bağımlısı...Birde utanmadan GEZİ de güya hak arıyorlar...Terbiyesiz bunlar.Milletin gençliğide bunlar için yanıyor...Lanet olsun kötü örnek olan bu pislik güruhuna...........
Hepsi Gezi parkı eylemlerinde orda olan sanatçılar. Kimse inanmıyor eroinmiş kokainmiş. şimdi de böyle öç alıyorlar.
herşey isbatlanmış senin inanıp inanmaman önemli değil zaten inanmayacaksın cünki sen hala at gölüğü takıyorsun
HABERİ OKUMADIN HERHALDE 1 YILDIR TAKİPTELER GEZİYE BAĞLAMA
eee siz gezi parkına gider, 3 tane ağaç için eylem yaparmısınız.parkı korumak size mi düştü.siz bizim rantımıza,çıkarlarımıza engelmi olursunuz.Ergenekondan,balyozdan hiçmi ders almadınız.Bu teknoloji ile delil yaratmaktan kolay ne var.Sahte delillerle insanları içeri tık.yandınız hepiniz.sayın başbakan ne demişti hepinizden hesap sorulacak.yaptığınız yanınıza kalmayacak.tek uyanık şafak sezer çıktı.diz çöktü yalvardı kurtuldu.sizde yalvarın yakarın sayın başbakan belki sizleri affeder.yaşasın ileri demokrasi.Yaşasın hukuk.Yaşasın bağımsız yargı !!!!!!!!
HABERİ OKUMADIN HERHALDE 1 YILDIR TAKİPTELER GEZİYE BAĞLAMA
BUNLARMI SANATÇI TOPLUMUN ÖRNEK İNSANLARI PEEEEEEH
al sana geziciler sizin önderleriniz bunlar mı? kafası iyi gençler mi istiyorsunuz size hayırlı olsun biz istemiyoruz.
onların önderleri hep bu tip insanlardı zaten,kendileride öyle olduğu için..bırak ses çıkarmayın bu tiplere,onlar kendi halinde zavallılar zaten,ara sıra gak guk diye ses çıkarıyolar sadece..
ne ilginç hepsi de gezi parkı destekçisi.kötü kokular geliyor
gezi eylemlerine katılan tum sanatçılar,henuz nedır bellı olmamasına ragmen daha oncelerı polıs tarafından tespıt edılmesıne rağmen ,gezi protestolarına katıldıkları için bugun düğmeye basılarak, BAK AKILLI OLMADIN BASINA NELER GELDI,gordunmu dendı. tabii bu benım dusuncem
HABERİ OKUMADIN HERHALDE 1 YILDIR TAKİPTELER GEZİYE BAĞLAMA
kendiniz itiraf ediyorsunuz milletin masum çocuklarını sokağa döküp kendileri alemlere aktılar.. ANTİKAPİTALİST GEZİCİ SANATÇOLAR :)
düşünceni kendine sakla uyuşturucu kullanıyorlar örnek sanatçıya bunlar bunlar uyşturucu kullanmadan bi bok yapamaz zaten türkiyenin örnek alacağı sanatçılar güleyim bari
gündemi değiştirmek için güzel taktik herzaman işe yaradı biz bu kafayla gitiğimiz sürecede bu oyunlar hep bizleri uyutacak !!!! bugün bu olur yarın başka birşey ....
bir zamanlar türkiye de ne olsa 'yok yok bu amerikanın işi der dururdu millet' meğerse ergenekoncuların işiymiş hep şimdide ne olay olsa bir başka olayın üstünü örtüyorlar mı diyorsunuz. emin olun akıllı düşman akılsız dosttan iyidir.
Şafak sezer neden yok aralarında acaba?
bunlar gezi parkında varmıydı la ordada ereoin kokoin satmışlardır sanatçı ya bunlar.
Türk halkının izlediği yada zorla izletildiği (örnek) sanatçılar.Bunlarla gözümüzü boyuyolar.düzenin adamları hepsi.
kumanda elimizde istediğimiz kanalı açmak yada tv yi kapatmak bize düşer...
gezidir geziii...
He he gezi. Herşeyi geziye bağlayın demi. İşin kolayı bu. Bahanesi olmayanın derdine yetişir gezi. Her derde deva maşallah. Tü tü tü
Ya anlamak mümkn değil parayı bulunca insanlar ne yapacağını şaşırıyo herhalde ne gerek duyarlar bu tür şeylere anlamış değilim şimdi karizmalar yerlerde nolcak şimdi
vicdan sizin nerenizde xx_efsane bozuntusu.akp yüzünden ırakta 1 milyon müslüman,suriyede 100bin,diğer ülkelersi saymıyorum bile.reyhanlıdaki patlama?kendi halkını suriyeyle savaşa sokmak için öldüren bir hükümet.bu sizin vicdan dediniz.kan içinde yüzüyorsunuz.sizin yeriniz cehennem.toprak bile sizi kabul etmez bu kadar kanla!
OLAYLARA BAŞKA PENCEREDEN BAKIYORSUN, BAŞKALARININ İSTEDİĞİ PENCERE..KENDİ PENCERENDEN BAKSAN GÖREÇEĞİN ŞEYLER FARKLI OLACAKTIR.BİRAZDA TARAFSIZ BULABİLECEĞİN KAYNAKLARDAN OSMANLI TARİHİ OKU, NEDENLERİNİ ANLAYABİLİRSİN.
#direnünlü
"direnünlü, az daha çekelim malı, taksime çıkalım ve vatanı kurtaralım." vatan için, millet için, demokrasi için mücadele edeceksen önce örnek olacaksın yoksa inandırıcı olamazsın
geziye katılmanın intikamı sırada kimler var ey yandaş basın siz bilirsiniz
Gerzek gezide olmayan bisürü sanatçı var orada ama senin derdin teròr yapmak
adını yazmana gerek yok belli oluyor
hemen de geziye bağlamışlar ne adamsınız yahu... kimleri izliyormuşuz da haberimiz yokmuş vay arkadaş kimse göründüğü gibi değil. Maskenin altında yatan ne yüzler varmış. Bu böyle olmaz arkadaş tedavi olsunlar bari .. Hele o burçin terzioğlu yokmu hiç mi hiç aklıma gelmezdi tabi bizler saf olduğumuz için öyle her çıtı pıtı sevimli yüzlere kanıyoruz. İçiciyiz derler yırtarlar.. Ama sanıyorum dizi sinema vs hayatlarıda son bulur gibime geliyor. Kim çalışmak ister bunlarla?
BENCE ŞAFAK SEZER BİR DUYUM ALMIŞ ŞİMDİ ANLAŞILDI EL ETEK ÖPTÜ ÖZÜR DİLEDİ:))
konuyu nerden nereye bağlıyosunuz yazık acınacak insanları masum görüp adam olan insanları kötüleyen zihniyete.!
şafak sezerinde uyuşturucu madde vesaire kullandığına dair bildiğiniz kanıtlı,ispatlı bir ufacık bilginiz varsa açıklayıp, hukuki gereğin yapılması için şikayet edebilirsiniz. ama maksadınız sırf kulp takayım, çamur atayım, kafa bulandırıp kendi fikirciğime göre şekil,yön vereyimse ; çamur atanın önce kendi elleri çamurlanır biliniz.
wallah sucum yogğğ hakim beyim beenn içicüyüüümm.. der çıkarlarrr...sonrada daha ünlü olurlarr..darkan beyygg bile aynı işten girdiii..şimdi nerdeeee beachh dee heheheheheh ekü eküüüü..
TİPİK CHP MANTIĞI..EĞER SUÇ İŞLERDE YAKALANÌRSAN..HÜKÜMET CEZALANDIRIYOR..DENİYOR..GERÇİ SANAT ÇILAR KONUŞACAKLAR ZATEN..ÖNDEN KONUŞAN CHP Lİ MORONLAR...DEMOGOJİ YAPIYOR..
chp siksin seni
63 Yıldır iktidarda olmayan bir parti CUMHURİYETİ kurduğu için mi suçlu? Sen bunları yazabiliyorsan CHP sayesindedir. "Gemicikler" seni rahatsız etmiyorsa çok yazık sana. "KIL" bile olamazsın sen kardeşim...
eray özbal rol yapmıyomuş adeta yaşıyomuş filmlerinde yani
GÜZEL YORUM:))
ROL YAPAMIYOR SANATÇI DEĞİLMİ DİYORSUN ŞİMDİ?
bu sanatçıların tek suçu gezi parkı eylemlerine destek vermek!yaşasın RTE ileri demokrasisi.afrika ülkelerinde bile böyle demokrasi yok:)
bunlar gezi direnişine katılmışlarmıydı ??????
HALKIMIZ BUNLARIN FİLMİNİ İZLEYİP PARA KAZANDIRTIYOR. BUNLAR DA GEREKENİ YAPIYOR. HAYDAN GELEN HUYA GİDER.
bunlarda kabahat yokki. filmleri rating rekorları kırıyor. maça gideriz, 50-100 lira para veririz, futbolcular 3-4 trilyon alır, biz yiyemiyoruz siz yiyin, biz beceremiyoruz. siz istediğiniz fıstığı becerin deriz. ne ml oldukları belli zaten hepsinin. tek suçlusu var oda halk. bunları baştacı ettilkeri için
aynen bu çakalları bizim insanımız gerçek hayattada karadayı zannediyor ama gerçek hayatta bundan olsa olsa karaayı olur:)ama adamlar ucuz aşk filmleri ile malı götürüyorlar milyonları alıyorlar.
Yok Artık,bunuda Geziye bağladınız ya pes,ama geçin artık bunları Türkiyede komplo teorileriyle siyaset devri bitti o devir kapanalı han oldu.Herşeyin en iyisini biz biliriz biz yönetirizci zihniyetde bitiyor.Bu Ülkeyi firenleyen ileri götürmeyen bu düşünceyi Türk halkı tarihe gömdü uyanın artık.Ya kendinizi yenileyeceksiniz yada tarihin tozlu raflarına kalkacaksıznız.Ergonokoncular Erdoğan düşmanlarydı,Uyuşturucu ve kumara pisliğinde boğulanlar Gezi protostocularıydı yok yaa,hakikaten halkı bu kadar safmı görüyorsunuz.Pislikle uğraşana Pislik bulaşır.
Bu operasyonların zamanlamaları hep ilginçtir ERGENEKON davası karar durusması öncesi Ayrıca bu karar günü Mustafa Kemal ATATÜRK e baş komutanlık verildiği gün olunca daha ilginç oluyor askerler içeri teröristler çiçek çocukları gibi söylevler artıyor ne oluyor
Biz sizin abileriniz yesilçam artistlerinide gördük hepsi ne halde onlardan örnek almamisiniz yazik bari nurseliablaniza bakin.
sizin kafanız 300 sene önce kanunide osmanlının yükseliş devrinde takılmış kalmış.biz elimizdeki toprakları koruma derdindeyiz.siz 300 sene geriden geliyorsunuz.size göre demokrasi 4-5 senede bir oy atmaktan ibaret.padişahlık dönemindesiniz.insanlar hakkını arayamaz,protesto edemez.yaparsa teröristir.afrikadaki yamyamlar bile sizden demokrat,çağdaş.osmanlı tarihini senden iyi bildiğimide eminim.bugün türkmenistana kuranla giden türkleri fetullah ajanı diye almıyorlar.özbekistan,tacikistandada okulları kapatıldı.fetocuların amerikan uşakları oldunu bütün türk dünyası biliyor.okuyun biraz!
GEZİ YE DESTEK VERDİ DİYE ESRARKEŞLERİ SAVUNMAYA KALKAN DESTEK VEREN SATILMIŞ BEYİNLİ YARATIKLAR.BU KADARMI KENDİNİZİ KAYBETTİNİZ.SİZİN İÇİN TEK DOĞRU AKP KARŞITLIĞI CHP YANDAŞLIĞI.YAPILANLAR AKP YE KARŞI YADA YAPAN AKP Lİ İSE DOĞRU,YAPILAN CHP YE KARŞI YADA YAPAN CHP SE YANLIŞ.SİZİN VİCDANINIZDA YOK.SİZDEN BU ÜLKEYE HAYIRDA YOK.İNSANLIĞINIZDA YOK.
gündem değiştiriyorlar yine bu ülke tiyatro sahnesi oldu
tıkmışlar gezicileri işte bariz. Umarım birgün bu ülke gerçek adaletine kavuşur gerçi Türkiye de adalet hep 30 sene sonra işliyor ya neyse..
iki dizide oyna 4 x4 jibi kap ben sanatçıyım bastır ankaragücü
kenanı bıraksalar bari karadayı yarım kalacak
Oldukça cahil olduğunu kanıtlayan bir yorum :) Adam uyuşturucudan iceri alınmış sen dizi peşindesin..Asıl uyuşturucuyu sana vermişler...TELEVİZYON...başka ne umrunda değil mi ?Bu kafayla çok yaşamazsın sen dikkat et :)
YANDI GÜLÜM KETEN HELVAM.VAY BENİM YURDUM İNSANI VAY:)
Ne ictin olum sen neyin kafasini yasiyosun:)))
HADİ ŞİMDİDE DESTEK VERİN GEZİYE DEVLET BARSAK TEMİZLİYOR
Bunlarmı gençliğe örnek olacak sanatçı,bunlarmı aydın.pislikler...
filmde her oynayan yada sesleri ile para kazanan her kişi sanatçı değil maalesef. sanatçı örnek insandır sanatçı. böyle sanat!çılardan gençliğimizi korumak lazım.
ÜNLÜLERE YAPILAN OPEROSYANLA ERGENEKON DAVASINDA KARARİN AYNI GÜNE DENK GELMESİ ŞAŞIRTMAMIŞTIR NEZAMAN TÜRK İİNSANININ VİCDANINI SIZLATACAK BİR KARAR VERİLSE GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN UYDURUK BASKINLAR VE TUTUKLAMALAR GELİR SONRA BERDE BAKMIŞINIZ SALI VERİLMİŞLER TÜRK İNSANINNIN MAGAZİNE DÜŞKÜN OLDUĞUNDAN FAYDALANMAK VE ERGENEKON KARARINI ZİHİNLERDEN SİLMEK İÇİN SEÇİİL MİİŞ BİR YÖNTEM
ergenekon kararlarına herkesin üzüldüğünü vicdanının sızladığını düşünmüyorum sizden başka...
Diğer Haberler