İzmir'de facia! Su dolu çukura giren iki kardeş can verdi

İzmir'in Karabağlar ilçesinde boş arazide oynarken 1,5 metre derinliğindeki su dolu çukura giren iki kardeş dipteki çamura saplandı. Kurtarma çalışmaları sonrası hastaneye kaldırılan 7 yaşındaki Yusuf Tencirlioğlu ile kardeşi 5 yaşındaki Ali Tenciroğlu hayatını kaybetti.

Olay, İzmir'in Karabağlar ilçesine bağlı Limontepe semtinde meydana geldi. Oyun oynamak için dışarıya çıkan 5 yaşındaki Ali Tencirlioğlu ve abisi 7 yaşındaki Yusuf Tencirlioğlu, bir inşaat alanına gitti.

Oyun oynarlarken bir anda dengelerini kaybeden abi-kardeş, yaklaşık 2 metre derinliğindeki çukura yuvarlandı. Olay yerine çok sayıda sağlık ekibi gelirken, iki çocuk bulundukları yerden çıkartıldı. Ali Tencirlioğlu Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken, Yusuf Tencirlioğlu ise Dokuz Eylül üniversitesi Hastanesine kaldırıldı. Abi-kardeşin hayatlarını kaybettiği belirlendi. Hastanede çocuklarının acı haberini alan aile sinir krizi geçirdi.

AİLENİN YÜREK BURKAN YAŞAMI

Yusuf Tencirlioğlu ile kardeşi Ali Tencirlioğlu'nun boş arazide oynarken 1,5 derinliğindeki su dolu çukura düşüp ölmelerinin ardından ailenin yürek burkan yaşamlarını da ortaya çıktı. Ailenin diğer yakınlarıyla birlikte üç ay önce hurda toplayıp para kazanmak içini Kahramanmaraş'tan geldikleri öğrenildi. Uzundere bölgesinde kullanılmayan bir eve yerleşen ailenin, havalarını soğuması ve yağmurdan dolayı da pencereleri naylonla kapattıkları görüldü. Acı olaydan sonra Kaymakamlık yetkilileri aileyle bağlantıya geçti. Yetkililerin, aileye, yiyecek, yakacak, giyecek ve barınma yardımında bulunacağı öğrenildi.

Acı olaydan sonra gözyaşlarına boğulan iki kardeşin dedesi Süleyman Tencirlioğlu, "Benim iki torumun gitti. Onları kim getirecek? Bu çukuru kim, neden kazdı? Bizimle kimse ilgilenmedi, elektriğimiz bile yoktu" dedi.

"ÜÇ AY ÖNCE İLÇEMİZE GÖÇ ETMİŞLER"

Yusuf Tencirlioğlu ile kardeşi Ali Tencirlioğlu'nun boş arazide oynarken 1,5 derinliğindeki su dolu çukura düşüp ölmeleriyle ilgili Kaymakam Mehmet Sadık Tunç açıklama yaptı. Kaymakam Tunç'un açıklaması şöyle:

"Toplu konut projesi kapsamında İller Bankası adına iş yapan bir firma var. Firmanın yol açan taşeron firması yağmur yağdığı zaman su birikmesin diye kendince böyle bir çukur kazıp önlem almış. Tahliye kanalı oluşturmuş. Kendi çapında önlem düşünmüş. Bundan sonrası bilirkişilerin, savcılığın kendi değerlendirmelerine kalmış. Ben şunu ifade etmek istiyorum. Bu vatandaşlarımız fakir, gariban insanlar. Ne kadar zor şartlarda yaşadıklarını gördük. Bunlar Maraş'tan üç ay önce ilçemize göç etmişler. Bu vatandaşlarımızın mağduriyetini ailelerin acısını paylaşıyoruz. İşte kimin sorumluluğu varsa devletin bütün organları olarak, Kaymakamlık olarak bu vatandaşların bu şekilde acı çekmesine sebep olanların yargı önünde hesap vermesi için elimizden gelen bütün işlemlerin yapılacağının bilinmesini istiyorum."

İHA/DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
izmir büyükşehir belediyesi kadar sorumsuz saçma bi belediye görmedim sorumlular yargı önünde hesap vermeli Allah rahmet eylesin.
Allah Rahmet eylesin..Acılı ailesine başsağlığı dilerim...
Allah rahmet eylesin.Anne babalar çocukları belli bir yaşa gelmeden dışarı yalnız başlarına salmamalılar.
ALLAH rahmet eylesin bu konunun belediyeyle ne kadar alakası var bilmiyorum ama belediyenin başladığı bir işi bitirmeme gibi bi yönü var ailelerinde çocuklarını dışarı bırakıp ne halin varsa gör kafamı dinleyeyim yönü var ve sonra herkes bi suçlu arar kimse kendine bakmaz. olan da ölene olur bu ülkede kimse bi adım sonrasını düşünemez
allah rahmet eylesin ????
Allah rahmet eylesin. İnşaat alanındaki çukuru sorgulamadan önce o yaşta iki çocuğun tek başına dışarıda ne işleri var onu da bir düşünmek lazım. Çocuklarımızı mümkün mertebe göz önünde bulundurmalıyız bence.
4-5 milyon Suriyeli lere milyar dolar paralar ,iş,aş,ev,kira,eğitim verilirken.benim insanlarım köyünden memleketinden koparılmış ,büyük şehirlere gelmiş bir aile,ev yok iş yok ,aş yok terkedilmiş metruk evlerde elektriksiz susuz bir yaşam ,sorumlular utansın.
chp ye çamur atan zihniyetler iller bankası kime ait bi baksın.
Tarafsız yorum yapalım. Çukuru kazıpta oraya girişi engellemeyen firmada suçlu. Çocuklarını kontrol etmeyen aile de. Yok efendim su drenajı sağlamak için bunu yaptık felan diyolar. Eee madem ordan su düzgün akmıyo tek çare çukur muydu? Ucuza mal etmek için yapılan bir uygulama benceç
Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin
offff off yazık
Aile kadar konuşan kaymakamımızda proje sahibi firmada suçlu hepsi birden yargılanmalı. aileye sahip çıkmakta geç kalmadınız mı?
Bu saatten sonra dünyayı verseniz ne olur? Zaten evlatlarına bakabilmek için göç ediyor insanlar.
KAYMAKAMDA YENİ GÖRMÜŞ DAHA !!!!! NE YAPSIN YANDAŞ MEDYAYA ÇOK BAKIYOR HERHALDE.
ALLAHIM SEN SABIR VER AİLESİNE KİMSEYİ BOYLE ACILARLA SINAMA YARABBİM
bu soğukta kimse suya girmek istemez. olayın incelenmesi gerek.
Diğer Haberler