Jandarma'nın 'Star Wars Günü' tweeti sosyal medyada gündem oldu

Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi Twitter adresinden bugün yapılan Star Wars paylaşımı şaşkınlık yarattı. 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü'ne gönderme yapılan paylaşımda, 'StarWarsDay' hashtagine yer verilirken, "Karanlık güçlerin korkulu rüyası jandarma" mesajı ve filmden bir kare ile Jandarma personelinin fotoğrafının birleşiminden oluşan görsel dikkat çekti. Jandarma'nın tweeti kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Jandarma'nın 'Star Wars Günü' tweeti sosyal medyada gündem oldu

Yıldız Savaşları yani Star Wars serisinin hayranları tarafından her yıl 4 Mayıs günü, 'Dünya Star Wars Günü' olarak kutlanıyor.

İngilizce'si, "May the force be with you" olan, "Güç seninle olsun” repliğinin okunuşunda yapılan bir kelime oyunuyla, "May the fourth be with you" Star Wars günü olarak kabul ediliyor. Öte yandan 4 Mayıs, filmin baş karakteri Luke Skywalker günü olarak da anılıyor.

JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI'NDAN STAR WARS TWEETİ

Star Wars çılgınlığına bu yıl Jandarma Genel Komutanlığı da katıldı. Jandarma'nın resmi Twitter adresi olan @jandarma adresinden bugün yapılan paylaşımda 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü'ne gönderme yapılarak, "Karanlık güçlerin korkulu rüyası @jandarma... #StarWarsDay" mesajı yayınlandı. Mesajda filmden bir kare ile Jandarma personelinin fotoğrafının birleşiminden oluşan görsel de dikkat çekti.

İşte Jandarma'nın paylaştığı tweet:

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Yapmayın şunu ya... Şimdi sosyal medyada "Kayseri'de gizli bir üste üretilen ve henüz gizli tutulan silahlarımız" diye koyunlara yuttururlar. :)
@l_furkan_l Yok o koyun dedikleirniz sizden daah erdemliler, korkmayın ;)
jandarmada kalan son fetocu Hainlerin isidir bu..cok komikce cocukca bir sey...
KİMSENİN KORKTUĞU YOK.YANI BAŞIMIZDA BURNUMUZUN DİBİNDE PKK HAVA BASIYOR,BİR YANINDA DOSTUMUZ RUSYA DİĞER YANINDA MÜTTEFİĞİMİZ ABD ARKA SIRADA ALMANYA FRANSA İNGİLTERE.GERİSİ PALAVRA.
TSK nın göz bebeği Jandarma kurumunu da beş paralık ettiniz. O tweeti atanıda izin verenide o sosyal medyayı yönetenin de derhal işine son verilmeli. Rezalet !!
Vay be artık jandarmamız çağ atlamış :)
Bence gayet dikkat çekici ve sempatik olmuş...
jandarma içişlerine bağlanırken ses cıkartmadı bu yüzden korkulu rüya filan olamazlar. zaten çok korkak oldukları için ses cıkartamadılar.
komik :)))
Gerçekten karanlık güçlerin korkulu rüyası olmanız en büyük dileğimiz.Ne kadar inanmak isterdim hayal bile edemezsiniz...
Anca böyle kliplerde hava basarsınız. Starwars reklamlarındaki jandarmalarımıza atfen, TV haber kanallarından; "evet sayın seyirciler, bugün kato dağında başlayan çok geniş çaplı operasyonda açılan ateşle 1 askerimiz yaralandı"....... Ele geçirilen terörist kocaman sıfır. Başarıymış gibi verdikleri habere bakın.
Diğer Haberler