'Kadınlardan uzak durmalıyız çünkü...'

Bursa Adliyesi hâkimlerinden Önder Kanyılmaz, kaleme aldığı ‘Erkeğin İtibarsızlaştırılması Feminist Düzen’ isimli kitabında önemli iddialarda bulundu.

'Kadınlardan uzak durmalıyız çünkü...'

Habertürk gazetesinden Yasemin Güneri’nin haberine göre, yasalarda kadın lehine yapılan düzenlemeler nedeniyle erkeklerin evlenmekten korkar duruma geldiğini vurgulayan Kanyılmaz, boşanmış bir ailenin çocuğu olduğunu ve kendisinin de babası gibi ilk eşinden boşandığını hatırlatarak, bu kitabı ‘özellikle üç kızının eşleri’ için yazdığını vurguladı.

'YASALAR ONLARDAN YANA'

Kitabında ‘kadınlardan uzak durun’ başlığını kullanan hâkim Kanyılmaz, bunun nedenini, “Artık kadınlardan uzak durmalıyız. Karşımızda hem yaradılışa dayalı olarak biz erkeklerden daha güçlü bir varlık var hem yasalar onlardan yana, hem de son yıllarda ve özellikle memleketimizin batısında artık toplumsal algılar ve değer yargıları kadınlardan yana. Kadınlardan uzak durmak için işte gerekçelerimiz” diye sıraladı.

Erkeklerin kadınlara cinsel anlamda ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kanyılmaz, “Bir erkeğin cinsel anlamda 70 yaşına kadar bir kadına ihtiyacı vardır. Yaşı ilerledikçe kendi bakımını yapması da güçleşecektir” dedi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Bir adam adamsa eğer, boşanan eşini zaten zor durumda bırakmaz. Kendisini istemeyen kadını zor durumda bırakmak, hödüklerin işi. Bir tokat diye bir şey yok, kadın sizi evden göndermekte haklı. Kendisine güvenen adam bu kanunlardan korkmaz. Sizin derdiniz, ne yaparsanız yapın kadın sineye çeksin, maddi durumu koz olarak kullanın bir yere gidemesin. Bu hastalıktan kurtulmaya şimdiden başlayın ki ileride sıkıntı yaşamayın.
görmüş geçirmiş bir abla şöyle demişti en masum gördüğün kadın bile kocasını parmağında oynatıyor. kadın hem özgür hem evlilik peşindedir. kadın ERKEĞİ HEP DENER VE GODOŞLAŞTIRMAYA ÇALIŞIR. bunu başarınca erkeğinin başarısız ve güçsüz olduğunu görünce onu parmağında oynatır. cinayette şiddet erkeğin düştüğü durumun farkına varmasıdır
ÖR: bayan erkekten boşanmak ıster, gıder bı avukata danışır, avukat derkı gıt eşıne kendını dovdur, bayan gıder akşam evıne kocasının damarına damarına adam bı anlık kızgınlıkla tokat adar, bıde evde kolunu duvarlara cızer bayan, dıgru adlı rapor pat karakol ve mahkeme aşaması, adam çalışan memur babadan kalma malvarlıgı var kacamaz bı yere, anlaşmalı ayrıl ev, arsa, para. Baklava calındı bu ulkede adı hırsızlık bunun adınıda varın sız koyun. Mesele bayan veya erkek olmakta degıl ama boylede olmaz belkı o kocanın bı sucu yoktu sabah akşam, kar kış evının rızkını getırıyodu.
Erkeğe şiddete HAYIR!
Eşitlikse insan gibi eşitlik olur. yok kadın hakları, yok çocuk hakları, yok yaşlı hakları..Değil kardeşim değil..." İnsan hakları dır " o hakkın adı. Zulüm ve diğer kötü davranışlar kadınada yapılsa,erkeğede yapılsa, yaşlıyada yapılsa,çocuğada yapılsa aynen uygulanır. Kadın hakları diye ayrı bir hak yaratmak bir cinsi diğer cinse ezdirmekten başka bir anlam taşımaz ve bu haklar hep kötüye kullanılır. Kadınları bu bahanelerle korumaya soyunanlar sadece kadınlar üzerinden bir yerleri amaçlayan, birşeyleri amaçlayan insanlardır..
yazık bu adam bide hakim mi olmuş.... ama ne yazıkki adam olamamış..erkekler kendi beceriksizliklerini ,eksiklerini hep kadınlara yüklerler nedense....işinize gelmeyen ne biliyormusunuz artık kadınlar sizin gibi adam olarak ayakta duramayan ,beceriksiz,asalak,yeteneksiz erkekleri sırtında taşımıyor..işte tek fark bu...sizlerin de rahatsızlığı bundan kaynaklanıyor zaten..mesleğiniz hiç önemli değil adam olmanız ,insan olmanız, kadını köle ve cariye gibi görmemeniz önemli bütün mesele bu işte ama anlayana...siz ne bekliyorsunuz kadın hem çalışıp size para getirsin hemde sizi evde padişahlar g
hayat hep erkeğe müşterek. 30 sonra bidona dönmeniz bile sizi durduramıyor çünkü iğrençliğinize hala talep var
devamını yazaydın damla hanım?
aynen katılıyorum...kocasının kendisinden şüphelendiği için attığı bir tokattan sonra eşine evden altı aylığına uzaklaştırma cezası verdirip aynı altı ay içersinde sevgilisini o eve alacak kadar kanunları da iyi kullananlar var.işin ilginç tarafı hala boşanmadı kocası ile aynı evde kalmaya devam :)) birde eşit olmadıklarına dair mağdur edebiyatları?
2002 yılından bu tarafa,TBMM de,AB uyum yasaları hazırlıyoruz diye ehil olmayan hukukçular yüzlerce yalan yanlış yasa çıkardılar.Türkiye bu yasaların ne menem şeyler olduğunu şimdi gördü önümüzdeki yıllarda görmeye devam edecek.Hakim bey haklı.Kadına bu kadar ödün verirseniz ve yasalarla kollarsanız,evlenecek koca bulamayacaklar bulsalarda ellerinde tutamayacaklar.
Bu Hakimi bu ülkenin acı gerçeklerini hiç kimsenin cesaret edipte söyleyemediğini söylemesinden ötürü kendisini kutlamak gerekirken bu konuda bilgisi olmayanların bu kitabı alıp ne kadar doğru söylediğini öğrenmesi gerekir.
adam çok haklı bir kadın bir erkeğe iftira atsın yeter o erkkeğin hayatı kaydı erkekğin dedğine itibar edilmiyor kaıdnın demesı yeterli...
ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞ..EŞİTLİK ADI ALTINDA KADINLAR "PESPEYE" EDİLDİ GÜNÜMÜZDE. KADININ "SOKAKLARI SÜPÜRMESİ" EŞİTLİK DEĞİL, İTİBARİNİN YOK EDİLMESİDİR. "KADININ BİRİNCİ VAZİFESİ ANALIKTIR" ATATÜRK.
sen uzak durabilirsin. benim kadınlarla sorunum yok.
6284 SAYILI ACI, SADAKATSİZLİK, PARA HIRSI, HIRSIZLIK Açıkçası şunu demek ıstıyorum annelerımız kız kardeşlerımız var, kımse magdur olmamalı elbet, adam evlı esını dovuyor eve bakmıyor kotu muamele cocuklarına bakmam alkollu eve gelmekumar oynama kanun uygulanmalı evet her turlu cezanın dahada agır cezası verılmelı. Arkadaşlarım bayan yada erkek fark etmez ancak şunu dıyım yasa çok boşluklarla dolu, bayan mahkemeye gıdıyor bır sıfır onde bı ornek
adam haklı hükümetin en kötü politikasının aile ve kadın politikası olduğunu düşünüyorum bu aile kadın ve evlilik işleri yüzünden dahi bu ülke terk edilebilir durumda
çok doğru tespit.
kadınlardan uzak duran yahu bunlar kimler hayatı tanımayan cahil okumamıs erkek gecınen yeni yeni yepyeni bir varlık gurubu olmalı yada samanyolundan kovalanan yeni bir gurup ne dersiniz.
GAYET SIRADAN BİR DURUM. HABER DEĞERİ BİLE YOK. GÜZEL YAZMIŞ
ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞ AVUKAT BEY
Pozitif ayrımcılık diye diye erkekler olarak kendi kendimizi itibarsızlaştırmaya başladık :D
bu kanunu çıkarırken altına imza atanlara neyin ne olduğunu bilmeden kimin haklı kimin haksız olduğunu bilmeden onay verenler haksız yere mağdur edilen bir sürü insanların hakkını nerde nasıl verecekler bunlarıda düşünmüşlermi başbakanından meclisine kadar bu yasa için ellerini kandıranlar benimde ellerim sizlerin yakasına inanıyorsanız eğer öbür dünyada yapışıp soracağım inanmıyorsanız zaten size diyecek tek lafım yok ben ve benimgibi mağdur olanların hepsi alacaklı sizden bizler değil sizler düşünün artık
Vallaha doğru.
çok doğru demiş
yorum yok
bir kadin olarak erkeklerin kadin ellerinde oyuncak olmasini istemem ama bazi cahil kendini bilmez kisiler yuzunden kanunlar cikardi halbuki esine yuvasina sahib cikan aile reisi es koca baba artik hepsini ayni andan tasiyan bir bey zatn evinde sevgi saygiyi goruyordu kadinlar kanunlari kotuye kullaniyor ben asla yqapmazdim bosandim ve eski esimle gerektiginde telefonda konusuyorum soz konusu cocuklar olunca ikimizde herseyi herkesi unutuyoruz ve nafaka talep etmedim resmen anlasmada yok ama her hafda nafakamida alirim mahkeme karariyla degil olmasi gerekdigi icin beylerede de duyrulur
Diğer Haberler