Kadir Topbaş'tan tutuklanan damadı için ilk yorum

İBB Başkanı Kadir Topbaş, damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tekrar tutuklanması ile ilgili, "Kadir Topbaş'ın yargıyla olan bu son olay da bunu gösteriyor; hiçbir şekilde etkisi yok, hiçbir şekilde gücü yok. Başkan olarak benim damadımın 21 gün gözaltına alınması, 8,5 ayı tutuklu yargılanması, tekrar bırakıldıktan sonra 45 gün sonra tekrar tutuklu halde yargısının devam etmesinin istenmesinde demek ki benim hiçbir dahilim olmadığı apaçık ortaya çıktı, öyle bir gücümüz olmadığı" dedi.

Kadir Topbaş tahliye sonrası yeniden tutuklanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı için yeni bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Kadir Topbaş'ın yargıyla olan bu son olay da bunu gösteriyor; hiçbir şekilde etkisi yok, hiçbir şekilde gücü yok. Başkan olarak benim damadımın 21 gün gözaltına alınması, 8,5 ayı tutuklu yargılanması, tekrar bırakıldıktan sonra 45 gün sonra tekrar tutuklu halde yargısının devam etmesinin istenmesinde demek ki benim hiçbir dahlim olmadığı apaçık ortaya çıktı, öyle bir gücümüz olmadığı...

FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan Ömer Faruk Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilmişti.

TUSKON iddianamesinin kabülünün ardından Kavurmacı hakkında tutuklamaya dönük yakalama kararı çıkarıldı. Kavurmacı, 17 Haziran'da tutuklanarak Metris Cezaevi'ne götürüldü.

İddianamede aralarında Kadir Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ile Ahmet Tuzlu, Cahit Durmaz, Faruk Güllü,İsmail Hakkı Kısacık, Mehmet Fatih Baltacı, Murad Abdurrahman Baltacı, Murat Atakan Kayalar, Mustafa Şevki Kavurmacı, Rana Tezcan Açıkgöz, Harun Akca, Mehmet Zenginer, Salih Zeki Azak, Semih Sadır, Tolga Güven, Yüksel Nalbant ve Süleyman Düzgün’ün de bulunduğu diğer 83 iş adamının “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7,5 yıldan 15’er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. Şüphelilerden Ramazan Erdem, Serkan Ercan ve Süleyman Tari'nin örgüt üyeliği suçunun yanında “özel belgede sahtecilik” suçundan 1’er yıldan 3’er yıla kadar hapisleri istendi.

NASIL TAHLİYE OLMUŞTU?

Kavurmacı’nın 4 Mayıs'taki tahliyesinde ‘epilepsi’ hastalığı gerekçe gösterilmişti. Kararda cezaevi koşullarının 2005 yılında Post Viral Ensefalit atağı sonucu ‘Epilepsi’ tanısı konulan Kavurmacı üzerinde olumsuz etkileri olabileceği belirtilmişti. Şüphelinin yalnız kalması, oruç veya uzun saatler aç kalması, uzun süre araç ve elektronik cihaz kullanmasının sakıncalı olduğu, tutukluluğunun devamının ileride telafisi mümkün olmayan durumlara sebebiyet verebileceği vurgulanmıştı. Kararda Kavurmacı'da 2009 yılında santral uyku apnesi, 2010 yılında da hipovitaminöz ve hipoglisemi sorunu tespit edildiği, bu hastalıkların epileptik atakları arttırdığı" yönünde tespitlerin olduğuna dikkati çekilmişti. Kavurmacı’nın tahliye talebini kabul eden hakimlik, yurt dışına çıkışı yasaklayarak her Pazar bağlı olduğu karakola gidip imza atmasına hükmetmişti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
tabi tabi, basın bu olayın üzerine gitmeseydi şimdi oturmuş deniz kenarında ki villanız da karşılıklı kadeh tokuşturup, içkilerinizi yudumluyordunuz.
kadir topbasin damadı feto?kadirin kızı ve kadir bunu bilmiyor.ne.enteresan.
ACABAA İÇERDE Mİ ? :)))
TABIIII BIZDE İNANDIK.......
ramazan ayında ancak senin kafadakilerin içki aklına gelir madem eleştireceksin başladıgın gibi devamını yazsana
Takip edeceğiz merak etme..
nabız yokluyorlar, ses gelmezse devam, gelirse geri vites...
Bu adam serbest bırakıldığında Kılıçdaroğlu; "Parası olanlar, arkası olanlar vs.vs.vs. kurtuluyor'' derken, bu adamın tekrar tutuklanıp, içeri girmesini niye doğru bulmuyor acaba? Adamın bir dediği diğerini tutmuyor..!
Dışarı çıksa bir dert, içeri girse bir dert. İnanmayan varsa, gitsin Metris' e ziyaret etsin.
Adamı içeri aldırıp bu kelimeleri kullana bilmek için söz sahibi oldunuz yargı bağımsız diyebilmek için valla ülkeyi oyuncak zannettiniz ama altında kalacaksınız ve birgün mutlaka hesap vereceksiniz ama bizim huzurumızda ama allahın huzurunda
ÇKO GÜCÜNÜZ VARDA TEPKİLEREEN SONRA GERİ ADIM ATTIRDINIZ . CHP NİN MİLLETVEKİLİ TUTUKLU YARGILANIYOR SİZİN DAMADINIZ PADİŞAHMI , YATSIN SUÇSUZSA ÇIKAR DEVLETTENDE MİLYON TL TAZMİNAT ALIR YATTIĞI YERDEN PARA KAZANIR DAHA NE İSTİYORSUNUZ
tepki çekmeseydin ne senin damadın içeri alınırdı. ne de sen kalkar böyle bir açıklama yapıp dürüstlük destanı okurduın..!!
TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASININ 38.MADDESİNDE ''CEZA SORUMLULUĞU ŞAHSİDİR'' diye yazar . Fetöcü dediklerinizin bütün akrabalarını işten attınız , gözaltına aldınız . Ama siz fetöyü fetö yapansınız ve hala bu ülkede bürokratlık ,siyasetçilik, idareçilik yapıyorsunuz. işte sizin ZÜBÜK SİYASET'ine inanıp sizi bu makamlara getirenler ve sizler birgün bu halkın karşısına çıkıp hesap vereceğiniz günleri inşallah görecektir . Bunları söylememdeki amacım bu ülkede adalet sadece mazluma suçsuza günahsıza işlemeyecek, herkese adaletin önünde hesap verecek kadar onurlu ve şerefli olmalıdır .
işte amaçta bu seni böyle konuşturup kafası olmayan iğrenç aktrollere yutturmak kiii onlarda zaten tayyip ben allahım dese yutar
boşa konuşma tepkiler olmazsa girmezdi !
Normalde açıklama yapma gereği bile duymayanlara bak hele biz de yedik ! oyunlar oyunlar oyunlar Türk Milleti silkelenip kendine geldiğinde nerede olacaksınız acaba merak ediyorum
tepki çekmeseydin ne senin damadın içeri alınırdı. ne de sen kalkar böyle bir açıklama yapıp dürüstlük destanı okurduın...
bu millet bu kadar üzerinize gitmeseydi şimdi boğaz kenarında damadın çay kahve içiyordu
bir tek senin çocuğun rahatsızlığından dolayı çıkmış olsa ; evet haklısın sayın topbaş.. ama o kadar çok muzdarip rahatsız hasta insan var ki içeride..Allah günahsızların yardımcısı olsun, kabahatli olanların da cezasını versin
bakın görün.ülkede başka bir olayın konuşulduğu esnada bir gece yarısı salıverilecek.hep böyle yapmışlardır.şimdi lüks koğuşunda uyuyordur.
topbaş sen bizleri sizin koyunlarla karıştırıyorsun bazan. tüm alternatifleri değerlendirdiniz baktınız yemiyor tayyib bile olmaz bu kamu vicdanını rahatsız ediyor vazgeçin bu işten dedi . oyuncak okan yargıda hemen içeri geri aldı. yada biz öyle biliyoruz . ama şu bir gerçekki allah diye birşey yok ve siz bunu çok önceden anladiniz ki insafsızca adice hayasızca mal mülk sevdasıyla halkı sürekli kandırıyorsunuz bazan allahın tayyib olduğunu bile düşünür oldum sayenizde .
Bu davalarda. öbürleri gibi kapatilir gider. Cünkü icinde vekiller, zenginler var, akuller var, baslar , baslarin baslari var, sizce böyle bir dava, nereye kadar gider. yarin baska bir sey cikar ortaya, cambaza bak derler, bu arada, bu davalar örtpas olur biter.
tepki çekmeseydin ne senin damadın içeri alınırdı. ne de sen kalkar böyle bir açıklama yapıp dürüstlük destanı okurduın
bu davalarda, kimse icerde kalmaz. Bir nöbetci savci daha bulunur, saliverilir. Baslarin baslari var, bu davada, siz hic bir basin, ayak oldugunu gördünüzmü.
Diğer Haberler