Karadeniz’de Türk gemisi battı

"Geroi Arsenala" adlı gemi Karadeniz'de battı, 7 kişiden haber alınamıyor. Gemide 2'si Rus, 9'u Ukraynalı ve biri Gürcistan vatandaşı olmak üzere 12 kişi bulunuyordu. Gemi Rostov Oblastı'ndan Türkiye'ye gidiyordu.

19 Nisan 2017 09:51
PAYLAŞ
TWITTER
Karadeniz’de Türk gemisi battı

Rusya'dan Türkiye'ye giden Geroi Arsenala isimli kuru yük gemisinin beraberindeki 12 mürettebatıyla birlikte Karadeniz'de battığı bildirildi. Geminin Gemi Türk şirketi Güneş Shipping'e ait olduğu kaydedildi.

Sputnik'e göre, Panama bandıralı Geroi Arsenala isimli kuru yük gemisi, Kırım kıyılarından 14 deniz mili uzaktayken acil durum sinyali göndermeye başladı. Geminin dün gece şiddetli fırtına nedeniyle ikiye bölünüp battığı belirtildi. Bu arada, Kerç Boğazı yakınlarında batan gemi Türkiye'ye tahıl götürüyordu.

Gemideki mürettebatın dokuzunun Ukrayna, ikisinin Rusya, birisi ise Gürcistan vatandaşı olduğu açıklandı. Rusya Acil Durum Bakanlığı yetkilileri, mürettebat üyelerinden birinin kurtarıldığını, dördünün ise yerinin belirlendiğini söyledi. Gemideki diğer yedi kişi ise kayıp.

Kayıp mürettebatın bulunması için altı gemi ve bir helikopterin katıldığı bir kurtarma operasyonu düzenlendiği ancak şiddetli rüzgarın çalışmaları zorlaştırdığı kaydedildi.

Gemi bir Türk şirketi olan Güneş Shipping'e ait olduğu bildirildi. Güneş Shipping'den bir yetkili de Sputnik'e yaptığı açıklamada, geminin batma nedenini anlamaya çalıştıklarını söyledi.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir