Kardak kayalıklarındaki gergin anlar telsiz konuşmalarında!

Kardak kayalıklarında Türk karasularını ihlal eden Yunan botu ile güvenlik güçleri arasında yaşanan hareketlilik telsiz konuşmalarına yansıdı.

Bugün Kardak kayalıkları arkasından hızla gelen bir Yunan sahil güvenlik botunun ihlal ettiği Türk karasularına kadar geldiği görüldü. Durumu fark eden Turgutreis açıklarında bekleyen Türk sahil güvenliği unsurları anında reaksiyon göstererek bölgeye yöneldi.

"BURADAN ÇIKIN"

"Türk karasularını ihlal ediyorsunuz, durun" şeklinde telsiz anonslarıyla uyarılan Yunan botundan ise "Siz Yunan karasularındasınız, buradan çıkın." anonsu yapıldı.

"DUR KAÇMA" DİYE ANONS GEÇTİ

İHA'nın haberine göre, Türk Sahil Güvnelik ekipleri 'dur kaçma' diyerek anons geçti. Uyarılara rağmen ihlal ettiği sularda gezinmeyi sürdüren Yunan güçleri ile Türk sahil güvenlik ekipleri arasında yaşanan hareketlilik yaklaşık 10 dakika sürdü.

YUNAN BOTU BÖLGEDEN ÇIKARILDI

Bunun üzerine Turgutreis Sahil Güvenlik Komutanlığında bekletilen bir botun daha takviye amacıyla bölgeye gönderilmesiyle geri dönmeye zorlanan Yunan botu, Türk karasularından çıkarıldı. Öte yandan Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı askeri geminin de Turgutreis açıklarındaki Çataladası burnunda beklediği gözlendi. Türk ve Yunan güvenlik güçlerinin Kardak kayalıkları civarındaki bekleyişi 20 gündür sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
Şimdi girsek kahvaltıyı Atina da yaparız.... Neyin kafasını yaşıyo bunlar.
@barisutas Sende Çanakkalede Şehit olan neferlerin kalbi var.. Bu devirde hangimiz Tertemiz...
@barisutas Ne yapsalardıda seni memmun etselerdi.......Karasularımızı ihlal eden yunan botları bilmem senin için bir anlamı varmı...
dün de şam'da namaz kılıyorduk.
denize dökülmeyi özlemişlerdir.
İSTANBUL KADAR NÜFÜSU VAR AYAĞIMIZIN DİBİNDE SAĞA SOLA KOŞUYOR TARLA FARESİ GİBİ
birini batırın gitsin mk ne lan bu komşu bahçesine dalan bebeler gibi
öğle yemeğine de kıbrıs ın geri kalanını alırız kime şekil şukul yapıyo bunlar
Dur kaçma ne demek ateş edin. Demek ki sınırı geçmişler.
Bunların sahipleri Almanlar o kahpeler bu itleri kışkırtıyor 1 2 gemiyi batıralım bakalım sesleri çıkabiliyomu
he he
Kardak'ta sınır belirsizliği var. Yoksa kara suları ihlali söz konusu değil. Geçen yıl Didim Taşburun dalyan bölgesinde yunan botu karaya oturdu ve Tür botları onu balıkçı teknelerin yardımıyla kurtarıp bıraktılar. Sınır ihlali ikazı veya cezası uygulanmadı. Kuşadası- Güzelçamlı ve İzmir Karaburunda da aynı ihlaller sıklıkla yapılıyor.
Bu homoların arkasında israilden tut da amerikasına avrupasına yani haçlılara kadar var o nedenle böyle şımarık OĞLAN gibi davranıyorlar,tek duramazlar yürek yok bunlarda kaypak OĞLANLAR
REFARANDUM İÇİN DAHA NE SENARYOLAR ÇIKACAK YÜCE ALLAH (C.C) BİLİR... BUNLARDAN BİRİ KARDAK. OYSA EGEDE 18 ADACIK VERİLDİ YUNANA BU İKTİDAR TARAFINDAN.... DİĞERİ KUDÜSTE EZANIN YASAKLANMASI.... ZAMANLAMA ÇOK MANİDAR.... VAN MÜNİTLER!!!! BİR DAKKA DUKKA YANİ!!!
vurun gitsin vurmadan bu olay bağlnmayacak iyi vurun tüm dünyadan ses gelsin.rus u vurdunuz kıçı kırık bunları neden vurmuyosunuz anlamsız.
Bi destroyel gönderin karda ga 2 tane de hızlı iyi dalga yapacak hız li sahil güvenlik botu yaklassinlar da görelim yaklaşan olursa etrafında tur atıp alabora edin suç sizin değil sonuçta gemileri dayanıksız
Yunana dikkat edin ABD pompaliyor silahlari haberiniz olsun adamlar ekonomik krizde oldugu halde yunanistana verilen silahlara dikkat edin abd hava savunma ve yeni f 35 gonderdi zaten ABD li bir senator yunanistan avrupadan cikarsa daha iyi hale gelebilir diyor ve abd nin yeni askeri ussu yunanistandir bu saatten sonra Turkiye yi daha yakinda isgal edebilmek icin...
Ah bu nato denen bela başimizda olmasaydi yunanistanin bizim olmasi yarim saati bulmazdi
Şu kardak kayalığını top ateşiyle denize gömselerde bu kadar yakıt ve insan gücü masrafları ortadan kalksa. boşuna vaktimizi çalıyor..
yunan kaşınıyor ab yunanı öne sürüyor
Diğer Haberler