'Karıları ve kızları Evet'çilere helaldir' diyen eski İBB çalışanı: Bipolarım, beraat istiyorum

16 Nisan'daki referandum öncesi sosyal medyada 'Karıları ve kızları Evet'çilere helaldir' paylaşımı yapan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) çalışanı hakim karşısına çıktı. Ömer A., bipolar olduğunu iddia ederken beraatını istedi. Sanık, sosyal medyadaki paylaşımı okunduğu sırada hakimi "Nimet değil, ganimet dedim" diyerek düzeltti.

'Karıları ve kızları Evet'çilere helaldir' diyen eski İBB çalışanı: Bipolarım, beraat istiyorum

Sosyal medya hesabı Facebook'ta 16 Nisan referandumu öncesi paylaştığı mesaj sonrası büyük tepkilere yol açan ve hakkında, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü çalışanı Ömer A., İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.
İstanbul Barosu'da duruşmada müşteki olarak yer aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de sanıktan şikayetçi olarak davaya katılma talebinde bulundu. Kimlik tespitinde evli ve 3 çocuğunun olduğunu söyleyen sanık, bu olay öncesi İBB Haller Müdürlüğü'nde memur olarak çalıştığını, şu anda ise işsiz olduğunu bildirerek herhangi bir gelirinin olmadığını söyledi.

'NİMET DEĞİL GANİMET DEDİM'

Hakimin suça konu paylaşımı hatırlatırken, "Bunların karıları ve kızları 'nimet' olarak evetçilere helaldir" demesi üzerine söz alan sanık, paylaşımın kendisine ait olduğunu ancak 'nimet' değil 'ganimet' ifadesini kullandığını belirterek düzeltilmesini istedi.

**'İBB'DE ÇALIŞMASAM GÜNDEME GELMEYECEKTİ'

Savunmasına devam eden sanık, söz konusu paylaşımı kendi Facebook adresinden yaptığını ve arkadaş listesinde bulunan bir kişinin bu paylaşımı alıp kendi hesabında eleştirel olarak paylaşması sonucu sosyal medyada yayılmasına neden olduğunu anlattı. Paylaşımın kendi iradesi dışında yayıldığını ileri süren Ömer A., paylaşımın hakaret ve küfür içermediğini savunarak, "İBB'de memur olarak çalışmasaydım bunu gündeme getirmeyeceklerdi" iddiasında bulundu. Bunun üzerine söz alan müşteki avukatı Atilla Özen, sanığın çelişkili beyanda bulunduğunu dile getirdi. Avukat Özen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de sanıktan şikayetçi olduğunu ve davaya katılma talebinde bulunduğunu hatırlattı.

MAHKEME BİPOLAR RAPORU İSTEDİ

Bipolar hastası olduğunu söyleyen sanık söz konusu paylaşımının hakaret ve küfür içermediğini, toplumda da infialde yol açmadığını savunarak beraatini istedi. Ara kararını veren mahkeme, sanığın ileri sürdüğü hastalığına ilişkin varsa raporu mahkemeye bildirmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
adam olan başkasının namusuna dil uzatmaz!!!
Maalesef ki toplumumuz da bu ve buna benzer manyaklar epey çoğaldılar.Devlet en kısa sürede bu ve buna benzer kuduzları karantinaya almalı, yoksa tüm topluma bu kuduz virüsü gibi bulaşırsa toplum yok olur gider.
bunlar işin kolayını bulmuşlar.. biri çıkar bipolarım der.. diğeri kandırıldık der.. nasıl olsa hesap sorabilen de yok..
gereken yapılmalı.ağzından çıkanı kulağı duymalı.yargıya güveniyoruz
bunlar işin kolayını bulmuşlar.. biri çıkar bipolarım der.. diğeri kandırıldık der.. nasıl olsa hesap sorabilen de yok.. gerekeni kom yapacak !
milletin eşini kızını siyate karıştıracak kadar basit kendi namusuna sahip cıkmayı düşünsün önce yoksa onun eşi ve kızlarıda ganimet olmasın birilerine
Mahkemede AKP'de olduğundan şimdi elinden geleni yapar haklı çıkarmak için, karısı kızını pazarlayan bu adamı
@moynet EVET ÇİLER İÇİN de aynışekilde ifadeleri bulunan tweti mahlemeye verdinizmi o yandaşınız değilmi onu elşeştirmez konuyu ağzınıza bile almazsınız bu arada arkadaşın paylaşımı hatalıdır onuda belirteyim aynısı ve hatta daha beterini hayırcılar paylaşmıştı seçim zamanı
Böyle şerefsizler sosyal medyada saçmalar saçmalar,ondan sonra iş ciddiye binince en iyi dansöze taş çıkartırlar.
İyi işte O BİPOLAR ise KODES de BİPOlara çoook uygun tedavi.Bu insanlıktan nasipsizin BİPOLAR hastalığı diğer BİPOLAR dan farklı olduğu için ona uygun tedavi yöntemi KODES diyorum.
@ilhansafa bu kansızın bipolarım demesi ile bipolar hastalarını linç ediyorsunuz bende bipolar hastasıyım kimsenin karısına kızına sarkmadık çok şükür. lüfen yorumlarınıza dikkat ediniz...
ben o referendumda evet diyen biriyim. yinede bu twitte söylenen sözü kınıyorum ve cezalandırılmasını istiyorum. isteyen evet isteyen hayır verir özgür fikir öyle olur.
bipolar hastalığı bahanesiyle yırtman zor biraz.
ülkenin düştüğü hale bakın
Ortaya attığı hastalık sahibiyse nasıl ibb de çalışabiliyor?Çalışabiliyorsada aklı başında be bilinç sahibidir.Hiç bahane etmesin tüm hayır cıları töhmet altında bıraktığı için cezalandırılmalıdır.
Düşünlererini buna uygulamak lazım.
evli 3 çocuk sahibisin.ettigin lafa bak.sana içerde kazık sokarlar bahsettigin kişiler... kurtuluşun yok..
açsanıza yorumları kardeşim
Hapse atın tedavi için. orada bipolar hastalarına tedavi yardımı da veriyorlarmış. öyle abuk subuk konuşmayı bırakır ağzı doluyken
Yargıyı görünce hastalıklar ortaya çıkıyor.O sözleri yazıya dökerken hastalığın gezmeyemi çıkıyordu.Buna zoru görünce kıvırtma derler.Hadi ordan.Sen hasta falan değilsin
işid kafası züppe adam o karılar kızlar senin kafanı keserse ganimet diye aldıkların
kazma sapı az gelir sanırım kişiye
bipolar olmak başkalarına bu tur konuşma vermez. bipolar olsa bu kadar kolay kelimeler sallayamaz. tıkın içeri gitsin. Helal haramı orada görsün.
adamdaki zihniyete bak arkadaş,inşallah içeriden çıkamazsın senin gibi hastalıklı beyinlerin toplumda yeri yok
Diğer Haberler