Kastamonu'da 38 asker zehirlenme iddiası ile hastaneye kaldırıldı

Kastamonu'da iftarın ardından 38 askerin gıda zehirlenmesi iddiasıyla hastanelere kaldırıldığı öğrenildi. Askerlerin, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere kaldırıldıkları belirtilirken, gıda zehirlenmesi şüphesiyle mideleri yıkandıkları öğrenildi.

Kastamonu'da 5'inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığında iftarın ardından bir süre sonrası bir tabura bağlı askerlerde mide bulantısı ve kusma şikayetleri başladı.

Bunun üzerine 38 asker, gıda zehirlenmesi şüphesiyle revire kaldırıldı. Burada durumu ciddi olduğu ileri sürülen 6 asker, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi'ne, 2 askerde Kastamonu Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. 30 askere de revirde müdahale edildi. Müşahede altına alınan askerler arasında hayati tehlikesi bulunan askerin olmadığı öğrenildi.

Askerlerin, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastanelere kaldırıldıkları belirtilirken, gıda zehirlenmesi şüphesiyle mideleri yıkandıkları öğrenildi. Askerlerin, yedikleri yemekten veya kantinden aldıkları kekler nedeniyle zehirlendikleri şüphesi üzerinde duruluyor. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
gorunen oki memleketi karıstırmak için birileri piyonlarını devreye sokuyor.acılen sorumlu kısıler en agırt cezaya carptırılmalı.
bu isin icinde kesinlikle birsey var.
Hala araştırma önergesine karşı durun bakalım.Nasıl bir iştir bu ya.Alın şu sivil rantçılardan bu yemek işini yazıktır ya.
yazık değil mi benim askerime onlar bizim vatan bekçilerimiz bu konu göz ardı edilemez şu konuyu enine boyuna araştırın bu iş tesadüf değil kimseyi kandıramazsınız.
Yemekleri acil olarak özel sektörden alınmamalı hepsinin sözleşmesi iptal edilmeli . Birileri bu şekilde yıkmaya tesebbüs ediyor acil olarak önlemler alınmalı ...Ya Rabbim sen vatanımı asker ve polislerimi koru ..
Denetimsiz 3. dünya ülkesiyiz. Bunun altında birilerini aramak paranoyaklık olur.
Az patates soymadık,ne günlerdi ya,karavana günlerimizde vardı,ama hiç birimiz zehirlenmiyorduk,şimdi ne oldu taşeron yemek şirketleri,patetesin ucuzuna pirincin ucuzuna,etin bayatına kaçtı kar elde etmek için olan yine vatan evlatlatlarına oldu,son kullanma tarihi yakın ayranı yoğurdu askeriye gönderirlerse tüketim fazla diye sonuç ta kaçınılmaz olur.Eski düzene geri dönmeli,başka çözümü yok.
Neler oluyor neler acabaaaa...
haydaaa
YEMEK KONUSUNDA SİZE BİR SIR VEREYİMDE UYANIN BEEEE ARTIK.BAKINIZ BİR YERED ŞAHİT OLDUM 10 YIL ÖNCE.KOSKOCA DEVLET HASTENİSİNİN YEMEK DEPOSUNDA MALESEF TARİHİ GEÇMİŞ 1 HAFTALIK PİLİÇLER VERİLECEKTİ HADTALARA NERDE İSE.OLURMU DEMEYİN OLUYOR İŞTE.BAL GİBİ YİYER MİLLET ÖNÜNE GELENİ.ASKE RLERİN YEMEK KONUSU BÜYÜK BİR RANT OLUŞTURUYOR ÜLKEMİZDE.650 BİN ASKER 3 ÖĞÜN YEMEK YİYECEK PARASIDA CUKKALANACAK MALESEF.ASKE RİMİZ ASLA KENDİ YAPTIĞI YEMEKTEN BAŞKA HİÇ BİR YERDEN YEMEK YEMEMELİ. TAŞERONLARIN YAPTIĞI VEYA YAPTIRDIĞI YEMEKTEN FARE KUYRUĞU BİLE ÇIKAR DİKKAT.DEVLET ÖNÜNÜ GÖRMELİ BU KONUDADA O KADAR
kastamonuda askerlik yaptım. 2013 de kısa dönem. orada asker kendi yemeğini kendisi yapar. ama pislikten önü alınmıyor. Mikrop yuvası. askersin mecbursun. enfeksiyon kapılacak yer.
Asker,"kendin pişir kendin ye"mantığına dönmeli.yoksa bundan böyle önüne geçilmez.siyasi iktidar elini askerin üzerinden çekmeli..
Ne bu ya artık ordunun gücünü kırmak için yeni yol bumu bırakın asker kendi yemeğini kendi yapsın yemek kışlada pişer savastada sirketlermi doyuracak orduyu bırakın bu rant kavgasını
ucuz gıda, tavuk eti ve kalitesiz malzeme.
bim'den gıda tedarik etmek için bu kadar askerin zehirlenmesi, bir askerin şehit olması gerekli miydi?
Belli ki şerefsizler topla tüfekle orduya baş çıkaramıyor siber saldırı yapıyor oda yetmiyor şimdide biyolojik saldırı peşindeler. Bu namussuzları bulun mehmetçik cephede bile zoru yeniyor ama iki lokma yemeğe yenik düşüyor. Bulun bu hainleri arada piyon var ajan var!!!
şirket yandaş sa havuza parasını yatırıyorsa bir şey olmaz mehmetçik zehirlenir be
bunun yemekle alakası yok bu olaylar derinlemesine araştırılmalı bakın neler çıkacak
bedelli şart askerlik azaltılmalı teknolojik silahlara, insansız uçaklara dönülmeli.
@can_mehmet_m8 hazret yumurtlamis
yemeklerin hepsi asker mutfagında yapılsın eskiden olduğu gibi.
devlet onu mu yapar devlet bunu mu yapar diyerek her şeyi özelleştirip kapitalist sisteme teslim edersen sistem işine gelmediği zaman seni zehirler, canı ister 3 liralık sigortayı bir gecede 13 liraya çıkartır, arzu ederse elektriğini keser, alışın bunlara, liberal ekonomi görüşünün faydaları bunlar.
balyoz davalarıyla üst rübbelileri temizlediler şimdi askerimi imha ediyorlar yazıklar olsun 1000 liralık bardakta çay içeceğinize bu yavrularımıza bakın vicdansızlar
Zehirlenme = Terör Kimin parmağı varsa !
19.06.2017 tarihinde saat 21.30 sıralarında mide bulantısı şikayeti ile revire müracaat eden 5. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığı emrinde görevli 8 uzman kursiyerimiz derhal İlimizdeki iki devlet hastanesine sevk edilmiş olup, yapılan tetkiklerde gıda zehirlenmesini gösterir bir bulguya rastlanmamıştır. 3100 asker mevcudu bulunan Eğitim Alayımızda hastaneye sevk edilen askerimiz rutin sayıdadır. Askerlerimizin sağlık durumu iyidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. - 20 Haziran 2017 Salı Yazdır
olay tamamen abartıdır, zehirlenme falan yoktur. Herşey kontrol altındadır. Basının yalan yanlış abartmasıdır.
hindi eti tüketimi durdurulmalı
Diğer Haberler