Kaymakama suikast için gelen terörist öldürüldü

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesinde bir eve düzenlenen operasyonda güvenlik güçleriyle çatışmaya giren terörist öldürüldü. Teröristin kaymakama suikast için Diyarbakır'a geldiği öğrenildi.

Kaymakama suikast için gelen terörist öldürüldü

Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekiplerince istihbari bilgiler neticesinde Yenişehir ilçesi Seyrantepe bölgesindeki bir eve gece saat 03.00 sıralarında operasyon düzenlendi.

Eve giren güvenlik güçlerine, içeride bulunan terörist tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı.

Çatışmada, terörist öldürülerek, etkisiz hale getirildi.

Teröristin cesedi, savcının olay yeri incelemesinin ardından otopsi yapılması için Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Teröristin, Yenişehir nüfusuna kayıtlı Ş.T. olduğu öğrenildi.

ÜZERİNDE GLOCK MARKA TABANCA VE SAHTE KİMLİK BULUNDU

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalarda PKK'lı terörist Ş.T'nin, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Kayapınar Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen kaymakama yönelik suikast için kente geldiği ve keşif yaptığı tespit edilen teröristin polisin "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıkarken, çıkan çatışmada terörist Ş.T. etkisiz hale getirildi.

Teröristin üzerinde Glock marka tabanca ve sahte kimlik bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
chp hdp miting yapıyor kendine atatürkçü diyen gençlerin elinde pkk bayragı apo lehine slogan atıyor pkk neredeyse tek komşumuz ermenistan kalacak şekilde kanton oluşturmuş 100 küsür millet vekili olan chp pyd hakkında bir tane soru önergesi vermemiş tuncelili birinin atatürkü sevmesi ne kadar komikse genel başkan olmasıda o kadar komik ciddiye alınamaz bunlar için ülkeyi ingilzilerin yönetmesi namaz kılan birinin yönetmesinden daha hayırlıdır bu yüzden kasetle gelmesini sorgulamazlar hazmederler bunlar atatürkü felan savunamaz siz kim atatürkçülük kim batıya gönülden baglı gevşek kemalistler
@maxpyn_2016 @maxpyn_2016 Atatürk bu ülkenin kurucusudur. Onun sarsılmaz liderliğine hala dil uzatmak onu kullanmak veya suistimal etmek kimsenin hakkı değildir. Allah büyük zaman gösteriyor ki onun politikaları hala geçerli ve fazlasıyla öngörülü. Ne zaman gerçekten Atatürk'ün politikalarını adam gibi uyguları o zaman bu ülke düze çıkacaktır. Geçmişte de bu boyle olmuştur. Yanar döner siyaset değil halka hizmet eden hizmetçi siyasetçiler istiyoruz. Bizim yediğimizden yiyen giydiğimizden giyen siyasetçi istiyoruz
arap özentisi firavunlar sizi,sen kim Gazi Mustafa Kemal Atatürkün zekasını anlamak kim, mynet hakaret iceren bu yorumu kaldırın...
Bu savaş, bu gerginlik ne zamana kadar devam edecek. Hem türkler, hem kürtler açısından. Sonsuza kadar sürmeyecek değil mi ? Bu manasız didişmeye son verip, bir an önce ülkemiz içindeki iç barışı sağlıyalım. Çok zor olmasa gerek.
@lms100 şimdi 2017 - 1974 kaç eder kardaş. Bunu hesap et okadar daha ekle ben kendim için konuşayım ancak okadar yaşarım tabi takdir allahın. Benim tahminim bu. Kan kokusuna alıştık artık öldürmeye devam o ki herkes halinden memnun.
Ne mutlu Türküm Diyene
Diğer Haberler